Veľká tlačenica na špici

III. LIGA: Hráči Ludaníc ohlásili štrajk. * Palárikovo je jediným tímom na jar bez prehry. * Sereď vyhrala po 5 zápasoch, Hindák strelil štyri góly.

ČFK doma pukol. Body bral Neded. V popredí  Ambruš  a Torricelli.ČFK doma pukol. Body bral Neded. V popredí Ambruš a Torricelli. (Zdroj: Jakub Takáč)

III. LIGA

ČFK Nitra - Neded 1:3 (1:1)
Hostia vyhrávali v 19. minúte, to Beneš preloboval vybiehajúceho brankára ČFK. Z vedenia sa dlho netešili, Serenčéš poslal vysokú loptu centrom na R. Borčina a bolo vyrovnané. Domáci do prestávky oplývali aktivitou, ich mnohé šance ale potrebovali presnosť pri zakončení. V úvode druhej časti ešte hrozil Čermáň, potom prevzal hru do rúk Neded. Misky váh naklonil Bogora, ktorý za desať minút strelil dva góly. Medzitým ešte v 63. min. nastrelil Bakita brvno. Neded hral do konca s ľahkosťou, kým domácim hráčom chýbal výraznejší pohyb. Z bodov sa tešili zaslúžene hostia, pre Nitranov je však konečný rezultát krutý.
Góly: 21. R. Borčin - 19. Beneš, 52. a 62. M. Bogora. R Gašparovič, ŽK: F. Dedič - Meszáros, Bakita, 200 divákov. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Mošať, Šelmeci, Horňák (78. Ma. Tóth) - F. Dedič (65. Torricelli), Buday, Novakovič, Serenčéš - Charizopulos, R. Borčin. Tréner J. Kostoláni. FC: Veselý - Molnár, Beták, Meszáros, Varga - Kovács (46. Ambruš), Bakita, Mach, Mihálik - Bogora (65. L. Kalmár), Beneš. Tréner M. Kobora.
Šamorín - Topoľníky 1:1 (1:0)
V 13. min. hosťujúci Vencel mieril nad. V polovici prvého dejstva sa po kombinácii dostal k strele Vaško, ale jeho delovku Varády reflexívne vyrazil. Po polhodine technickú strelu Rószu zneškodnil Gašperík. Vzápätí mal ten istý hráč smolu, keď jeho lob skončil na žrdi. „Nedáš - dostaneš“ potvrdili domáci gólom do šatne. Po zaváhaní obrany Buchel hlavičkou preloboval brankára - 1:0. V závere polčasu ešte Kopúň mieril tesne vedľa. V druhom dejstve sa šance rodili hlavne po brejkoch Šamorína. Do gólu ich však domáci nepretavili. V 79. min. hlavičku Fulmeka vyškriabal na brvno Várady. Ako blesk z neba prišlo vyrovnanie, keď dezorientovaný Soós si zrazil center hostí do vlastne siete.
Góly: 43. Buchel - 84. vlastný (Soós). R Marinčák, ŽK: Varády, Novota (T), 450 divákov. ŠTK: Gašperík - Valach, Soós, Fulmek, Fekete, Mezovský, Vaško, Kopúň, Buchel, Pinte, Szöllos. Tréner A. Pinte. TJ: Várady - Tinák (Fruhwald), Látečka, Kosák (80. Novota), Braun - Peciar, Nagy, Mandák, Vencel - Rózsa, Dékány (90. Kováč). Tréner R. Prokop.
Sereď - Domaniža 8:0 (3:0)
Gól Kasaja odštartoval domáci koncert. Po polhodine zvyšoval hlavou Schwarz a polčasové skóre uzavrel Kasaj strelou spoza 16-tky. Na začiatku druhého polčasu sa o slovo prihlásili Hindák s Kasajom. Prvý menovaný dvomi identickými gólmi zvyšoval na 5:0 a vzápätí mu hlavou kontroval Kasaj - 6:0. V 53. min. faul na Dobiša v 16-tke potrestal opäť Hindák a svoju gólovú šou v rozpätí deviatich minút zakončil samostatným prienikom. Smršť v Seredi sa zastavila na čísle osem.
Góly: 3., 39. a 51. Kasaj, 32. Schwarz, 48., 50., 54. (11 m) a 57. Hindák. R Santa, 100. ŽK: Schwarz - Hájek, Lagín, Zdurienčík. ŠKF: Javor - K. Vaško (57. Vermeš), Guláš, Valentovič (73. D. Horváth), Lipovský, Dobiš (77. Polednák), Kasaj, Schwarz, Hindák, Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi.

V. Ludince - Palárikovo 0:2 (0:0)
Domáci futbalisti si veru nevybrali na zápas proti Palárikovu dobrý deň. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami, najskôr prišli na rad žlté karty a po polhodine hry sa išiel osprchovať hosťujúci Pánik. Túto výhodu však domáci nevyužili, skôr naopak, hrali odovzdane, bez bojovnosti a myšlienky. Pred polčasom pohrozil ranou do brvna Holka a naznačil, akým smerom sa bude uberať druhé dejstvo. To Palárikovo zvládlo oveľa lepšie a v rozpätí dvoch minút Holka s Miklom rozhodli o majiteľovi troch bodov. Záverečný nápor V. Ludiniec sa nekonal, hostia brali body zaslúžene.
Góly: 57. Holka, 59. Mikla. R Sedlák, ŽK: Flídr, Horniak - Žember, Pánik, Kompas. ČK: 30. Pánik (P), 400 divákov . DRUŽSTEVNÍK: Varga - Flídr, M. Števko (71. Horniak), Dulai, Hlaváčik, Kasana (74. Dálnok), A. Kosák, M. Kosák, Soboňa, Petráš (67. Bacigal), Polák. Tréner L. Éhn. OTJ: Procházka - Pánik, Poláček, Svýba (80. Lukáč), Drienovský, Mikla, Holka, Kompas, Ágh (74. Molnár), Žembera, Bogyai (60. Šimonič). Tréner T. Kuťka.

Galanta - Gabčíkovo 1:0 (0:0)
V úvode vládla nervozita na kopačkách oboch mužstiev. Prvá šanca sa zrodila v 25. min., keď Kiss z priameho kopu vyskúšal Valenského, ale ten reflexne vyrazil. V 30. min. skúšal šťastie domáci Krajčovič, no jeho prízemnú strelu Izsmán vyrazil na roh. O najkrajšiu akciu prvého polčasu sa postaral T. Varga, ale jeho delovka z voleja gólom neskončila. V 47. min. posielal z pravej strany Méry center na Krajčoviča, ktorý trestuhodne minul. Bojovnosť domácich hráčov však slávila úspech v 53. min., keď najlepší hráč na ihrisku Ostrožanský našiel presným pasom Vaňa a ten z 5 metrov nezaváhal. Slovan po strelenom góle prevzal iniciatívu a na svoje konto si pripísal dôležité tri body.
Góly: 53. M. Vaňo. R F. Farkaš, 320. ŽK: T. Varga - Végh, Nagy. SLOVAN: Valenský - Obložinský, T. Varga, Lošonský, Vaňo, Méry, L. Varga, Mačica, Krull, Ostrožanský (90. Ondrejkovič), Krajčovič (79. Štibrányi). Tréner J. Hodúr. TJ: Izsmán - Végh, Bartalos (78. Keszegh), Kiss, Soós, Milan, Varga, Hamar, Kučera, Nagy, Rybár (55. Kállai). Tréner A. Csiba.
Stretnutie Pov. Bystrica - Ludanice sa nehralo. Hostia ani po čakacej dobe nepricestovali.

Dubnica B - Led. Rovne 1:1 (1:0), 4. Gorelka - 66. Prekop. Bánovce - Piešťany 0:0.

Kolo v kocke

ČFK druhýkrát prehral doma, Neded druhý raz uspel vonku.
Gabčíkovo získalo na jar len dva body.
Sereď sa tešila z víťazstva po piatich kolách.
Palárikovo je na jar jediným tímom bez porážky.

Šamorín doma iba remizoval s Topoľníkmi 1:1. V strede domáci Fekete v modrom (č. 5) v objatí hráčov hostí Mandáka a Tináka. Foto: Ján Čikovský

Hráči Ludaníc ohlásili štrajk

Stačilo! Futbalisti Ludaníc si v nedeľu dupli, na narastajúce resty zo strany klubu reagovali svojsky - odmietli cestovať na zápas!
Ludanice hrajú pokojný stred v tretej lige, a to aj napriek tomu, že väčšina hráčov nevidela svoje peniaze už viac mesiacov. „Počúvame len samé výhovorky zo strany vedenia klubu, ale takto to ďalej už ísť jednoducho nemôže," krútia hlavou hráči, ktorí sa chceli rozutekať na všetky strany už v zime. Tí, čo zostali, si teraz sami klopú na čelo... „Opäť sme iba uverili planým sľubom," opakujú ako jeden. Z blata do kaluže stúpilo aj päť jarných posíl z Prievidze. Na hornej Nitre futbal zakapal tiež pre chýbajúce peniaze, na ktoré čakajú teraz márne aj na novom pôsobisku.
V Považskej Bystrici vyzerali Ludaničanov v nedeľu márne, kabína držala pokope, cestovať na Považie nemal kto. Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj šéfovi futbalu v Ludaniciach, Stanislav Svorad nám ale v nedeľu nedvíhal telefón. Veci by sa mali dať do pohybu opäť v utorok, kedy sa mužstvo stretne na tréningu.

Autor: JT, DŠ, ES. JK, PT, ŠK