Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

V druholigovom derby remíza vo Vrábľoch

V stredu pokračovala druhá futbalová liga 23. kolom. Vráble remizovali s Nitrou B 1:1, Nové Zámky, Topoľčany i DAC B si pripísali prehry.

Zo zápasu Vráble - Nitra B: Strelci gólov Svítek a Balko po vzájomnom súboji v 16-tke, kde sa domáci dožadovali jedenástky.Zo zápasu Vráble - Nitra B: Strelci gólov Svítek a Balko po vzájomnom súboji v 16-tke, kde sa domáci dožadovali jedenástky. (Zdroj: Ján Golha)

Spartak Vráble – FC Nitra B 1:1 (1:1)
V úvode mal tutovku Bratský, ale ležérne zahodil. Hneď prvá šanca Spartaka skončila gólom, keď sa Balko výborne vyhol ofsajdu a preloboval Foťka. V 16. min. chyboval stopér Šándor, ale Gajdošík svoj nájazd namieril len do Straku. Po polhodine však krásnou točenou strelou z 30 m pomýlil Straku Nitran Svitek – 1:1. O desať minút obral arbiter Vráble o penaltu, keď nepotrestal držanie Balka v šestnástke. V závere polčasu Detko po priamom kope tesne minul a na druhej strane zlyhal v čistej šanci Ivančík. V druhom dejstvo najprv striedajúci Capek, ktorý bol na ihrisku pár sekúnd, minul o centimetre. V 63. min. Kormanov trestňák Foťko len s veľkou námahou vytlačil na roh. Vrábľan Páčaj potom z 5 m sám nedokázal zakončiť. V závere ešte Charizopulos smolne opečiatkoval žrď brány hostí. A keď sa v nadstavenom čase pred Capekom zaskvel Straka, v regionálnom derby sa body delili.
Góly: 10. Balko – 30. Svitek. Rozhodoval: Šimon, ŽK: Šándor, Charizopulos – Fiala, Král, Svitek, Gajdošík, Pfeifer. ČK: 62. Gajdošík (N), po dvoch ŽK. 360 divákov. SPARTAK: Straka – Gonda (72. Švajda), Husár, Šándor, Korman, Kupec (58. Frťala), Nozdrovický, Charizopulos, Farkaš, Balko, Detko (76. Páčaj). Tréner M. Süttö. FC B: Foťko – Sailer, Hunák, Pfeifer, Svitek (46. Capek), Fiala (56. Moravčík), Ivančík (74. Gajdoš), Král, Gajdošík, Bratský, Zelenický. Tréner R. Barborík. ĽUBOŠ MODZGA

Súboj najlepšieho strelca II. ligy západ S. Detka s obranou Nitry B. Foto: Ján Golha

Jedna zo šancí hráčov Nitry B, ktorú musel riešiť gólman Vrábeľ Straka. Foto: Ján Golha

Rača - Topoľčany 3:1 (1:1)
Prvú šancu mal domáci Pupík, ale nevyužil zaváhanie obrany. Hostia odpovedali v 10. minúte, keď Jančovičovu štandardku pridvihol hlavou Pupík - 0:1. Následne Johancsikov únik zastavil asistent rozhodcu. Domáci vzápätí zahrali rohový kop a Marušin hlavou vyrovnal. Potom mali hostia niekoľko dobrých príležitostí, ale šance zlikvidoval gólman Pentek, alebo strely išli tesne vedľa. Pokiaľ v prvom polčase boli jednoznačne lepší hostia, v druhom polčase to bolo naopak. Domáci získavali postupne prevahu, vytvorili si niekoľko príležitostí, až napokon po rohovom kope opäť hlavou skóroval aj druhý stopér Dargaj a v samom závere bol úspešný aj striedajúci Homola.
Góly: 13. Marušin, 73. Dargaj, 88. Homola – 10. vlastný (Pupík). R Perušin, ŽK: Ladvenica – Krajčír, 150 divákov. MFK TOPVAR: Anda - Ondrka, Moravčík, Harbuľák, Krajčír - Čurgali, Gajdoš, Balážik (68. Rantanen), Jančovič (66. Gešnábel) - Obi-Metzger, Johancsik. Tréner P. Liba. PETER STREICHER

ŠK SFM Senec - FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)
Gól: 53. Plichta. Rozhodoval: Ježík, 355 divákov.

FC Spartak Trnava B - TJ Spartak Myjava 2:2 (0:0)
Góly: 51. I. Súkenník, 72. M. Hruška - 55. Černáček, 65. Matej Kováč. Rozhodoval: Knopp, 100 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - MFK Vrbové 0:0
Rozhodoval: Čižmár, 150 divákov

DAC 1904 Dunajská Streda B - FK Slovan Nemšová 0:1 (0:1)
Gól: 4. Schlesinger. Rozhodoval: A. Somoláni, 95 divákov

AFC Nové Mesto nad Váhom - OTJ Moravany nad Váhom 1:1 (1:1)
Góly: 20. P. Šupka (z 11 m) - 23. Dirnbach. ČK: 83. J. Moravčík (Moravany) po 2. ŽK. Rozhodoval: Fehér, 400 divákov.

ŠK Slovan Bratislava juniori - ŠK Bernolákovo 1:0 (0:0)

16. Dun. Streda B 23 4 4 15 20 49 16

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Finlay bol zlatý s Kanadou, Nitre prikývol okamžite

Prestup na Slovensko mu schválil i center Colorada.

Útočník Liam Finlay prichádza do Nitry so zaujímavým životopisom. Presne o mesiac - 18. februára - oslávi 24 rokov.
Požiar na Pražskej ulici.

Počet pozitívnych po druhom kole testovania v okrese Nitra výrazne klesol

V druhom kole sa prišlo otestovať približne o 8 000 ľudí menej ako týždeň predtým.