Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

V prvoligovom derby v Šali remíza

Zlaté Moravce vyhrávali pri Váhu 2:0, ale napokon sa museli uspokojiť s remízou.

Šaľan Čirik uniká cez Pavlendu, za ním Kuračka.(Zdroj: Dada Móriová)

I. liga - 29. kolo: Slovan Duslo Šaľa - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:2)
Zápas prvého s posledným priniesol obojstranne útočný futbal. Favorizovaní hostia sa ujali vedenia po Kuračkovom presnom centri, keď vysoký Pavelka v 37. min zblízka skóroval hlavou. V závere prvého polčasu ten istý hráč opäť rozvlnil sieť, čo však vyvolalo nevôľu fanúšikov Šale vzhľadom na jeho predchádzajúci stret s Krajníkom. Po prestávke domáci prevzali iniciatívu a striedajúci Pilo parádnou bombou z hranice šestnástky vymietol pravý horný roh bránky Martina Kuciaka. V 89. min znova Pilo preloboval gólmana Zlatých Moraviec a vyrovnal.
R P. Hrčka, ŽK: Mujkoš - Pavlenda, M. Babic, 295 divákov.
Góly: 59. a 89. M. Pilo - 37. a 42. Pavelka.