Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Močenok po remíze stráca bod na Bánovce

Nedeľňajší večerný zápas priniesol sklamanie do močenského tábora.

ŠŠK CVČ Nesvady-Imeľ - Junior Močenok 23:23 (12:10). Hosťujúce hráčky sa nestačili ani rozhliadnuť a už prehrávali 4:0. Celý prvý polčas patril domácim, ktoré výborne bránili a rýchlou hrou dokonale zaskočili svojho súpera. Hosťujúci celok sa postupne spamätával a postupne doťahoval. Vo veľmi dramatickom závere nakoniec Šalatová a spol. uratovali aspoň bod sedmičkou po uplynutí riadneho hracieho času. Člen výboru HK Junior Jozef Vavrinec po zápase neskrýval obrovské rozčarovanie. „Máme veľmi, veľmi ťažké srdce na rozhodcov. Nedovolili nám hrať,“ uviedol rozhorčene.
Priebeh: 4:0, 6:1, 7:2, 8:4, 10:5, 11:8, 15:11, 17:12, 18:15, 18:18, 20:19, 23:22.
ŠŠK CVČ: L. Harisová 1, Burešová - Mahorová, S. Harisová 1, Šuľanová 2, A. Molnárová 3, E. Harisová 8/3, B. Molnárová 2, Gogolová 3, Kelemenová 1, Szabóová, Oláhová 2.
JUNIOR: V. Lenčéšová, V. Straňáková, Grantnerová - Veselková 3, Sarková 1, Stanková, Šalatová 8, Gregušová 1, Muranová, M. Lenčéšová, D. Straňáková, V. Lencsésová 2, Hanakovičová 6/3, Pileková 2. ⋌(RG, KI)
HK Nitra - Košice 24:22 (11:12). Vyrovnaný prvý polčas priniesol veľa nepresností na oboch stranách ihriska. Hostky však mali vždy mierny náskok, Nitra vyhrávala v prvej časti iba raz (v 12. min., o jeden gól - 6:5). Po prestávke sa nič nezmenilo, východniarky si udržiavali mierny náskok, za stavu 19:19 išli šnúrou troch gólov do vedenia. Zápas sa zlomil v 28. min., kedy začali domáce predvádzať svoju hru, a keď svietili päť gólov, vedenie bolo na ich strane. To si už do konca udržali aj vďaka pasivite Košičaniek, ktoré sa nepresnosťami pripravili o víťazstvo.
R Dubaiová a Klieštiková, pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčenia: 4:3, 100 divákov.
HK: Bibeňová, Zelenáková - Behinská 1, Tvrdoňová, Guzmická 3, Korytárová 2/1, Kvasňovská 3, Rísová 3, Gabulová 1, Halmová 9/3, Lieskovská 2.
Ostatné výsledky: Bánovce - Modra 38:18, Zlatná - Senica 30:22, N. Zámky - Čadca 26:21, Senec - Modranka 24:17.
12. Nové Zámky 20 3 0 17 433:577 6
21. kolo - 8. 5. o 18.00 h Modranka - Nitra, Močenok - N. Zámky, Košice - Zlatná n/O., Senica - Nesvady.