Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Šamorín urobil výsledok

III. LIGA *Palárikovčania prehrali po siedmich kolách. *Gabčíkovo sa neradovalo už 9 stretnutí po sebe. *Ludanice prehrali štvrtý zápas na domácom ihrisku. *Šamorínčan Buchel už dosiahol 20 gólov.

ČFK - Galanta 2:1. Domáci v závere v oslabení odolali tlaku súpera.ČFK - Galanta 2:1. Domáci v závere v oslabení odolali tlaku súpera. (Zdroj: Jakub Takáč)

Palárikovo - Šamorín 0:3 (0:3)
Magnet kola pritiahol na „Meder“ slušnú návštevu, ktorá videla dobrý zápas. Hostia o sebe vedeli a od začiatku hrali otvorený futbal. Domácich šokovali hneď v 2. min., keď Mezovský zužitkoval dlhú loptu za obranu a povedľa Prohászku otvoril účet šlágra - 0:1. Palárikovčania sa potom tlačili do pokutového územia, dostávali sa do pološancí a v 12. min. zblokoval Miklov gólový volej Pinte. Neujala sa ani hlavička Bogyaia, či priame kopy Ďuriša a Holku. Hra mala spád a neustále hrozili aj pohybliví Šamorínčania. V 35. min. sa na päťke najlepšie zorientoval Buchel a bolo 0:2. Rozhodca nemal na ihrisku poriadok, záver polčasu bol nervózny a domácich prakticky dorazil gólom do šatne Buchel, ktorému dal loptu na podnose výborný Fekete. OTJ nebolo súdené ani po obrátke čo i len znížiť.
Góly: 2. Mezovský, 35. a 45.+ Buchel. R Peťovský, ŽK: Prohászka, Holka, Tonkovič - Fulmek, 500 divákov. OTJ: Prohászka - Žembera (60. Tonkovič), Drienovský, Poláček, Svýba (51. Simonics) - Ďuriš, Kompas, Mikla, Holka - Molnár (76. Fiala), Bogyai. Tréner T. Kuťka. ŠTK: Gašperík - Valach (77. E. Soós), Pinte, T. Soós, Fulmek, Fekete, Mezovský, Vaško, Kopúň, Szöllös (47. Hamuľák), Buchel (88. Havier). Tréner A. Pinte. ⋌MARIÁN DRAGÚŇ

Ludanice - Dubnica B 0:3 (0:2)
Domáci začali vo veľmi svižnom tempe, prvé šance si vypracovali Farkaš s Félisom. V 16. min. hlavný rozhodca odpískal diskutabilný pokutový kop, ktorým sa rezerva Dubnice dostala do vedenia. Domácich tento gól zaskočil, ale napriek tomu hrali prevažne na súperovej polovičke. Hostia vyrážali do rýchlych kontier a v 31. min. sa opäť tešili z gólu. Snaha Ludaničanov vyšla naprázdno, v závere hostia po ďalšom brejku viedli už 0:3. Domáci v zápase nastrelili ešte Farkašom tyč, dobré šance nevyužil na skórovanie ani L. Krško. Hostia napokon jasne vyhrali a odviezli si všetky tri body.
l Góly: 16. Matejov (11 m), 31. a 72. Ulrich. R Gádoši, ŽK: Matejov, Halienka, 150 divákov. OFK METACOLOR: Grman - Šiška, L. Krško, Varga, Ondruš, Farkaš, Kapusta, Lontoš, Oravec, Félis, Krkoška. Tréner M. Lintner. ⋌(AA)

ČFK Nitra - Galanta 2:1 (1:0)
V prvom dejstve zaujala 38. min., keď hlavičkoval nebezpečne, no tesne nad bránu domáci Torricelli. Čermáň sa ujal vedenia gólom do šatne, Bližnákov projektil si vrazil do šibenice gólman Valenský - 1:0. Krátko po prestávke sa uvoľnil z kraja Martin Tóth, brankár Galanty bol však na mieste a loptu s prehľadom vyrazil. V 52. min. bolo vyrovnané, sieť rozvlnil tvrdou strelou z vnútra 16-tky T. Varga. Radosť na tribúny vrátil Ma. Tóth, ktorý na prekvapenie všetkých z diaľky rozvlnil sieť. O minútu sa k domácej svätyni rútil Krull v obkolesení Mošaťa a M. Dediča, posledne menovaný bol k nemu najbližšie, a tak šiel pod sprchy... Ako plynul čas, stúpala nervozita. ČFK hralo v oslabení, Galanta mala neustály tlak, no defenzíva Strojára si už body ustrážila.
Góly: 44. Bližnák, 71. Ma. Tóth - 52. T. Varga. R Jakúbek, ŽK: Obložinský, Vaňo, Mačica, T. Varga, ČK: 72. M. Dedič, 180 divákov. ČFK: Križma - M. Dedič, Mošať, Šelmeci, Horňák - Novakovič, Buday, Bližnák, Serenčéš - Ma. Tóth (82. Čas), R. Borčin (20. Torricelli, 90+. Švantner). Tréner J. Kostoláni. SLOVAN: Valenský - Obložinský, Lošonský, L. Varga, Mačica - Krajčovič (86. Vígh), Vaňo, T. Varga, Ostrožanský - Méry, Krull. Tréner J. Hodúr.

Piešťany - Sereď 3:2 (3:0)
Už v 2. min. trafil Žamba brvno, potom Krajčovič vyrazil strelu Kasaja a zmaril aj šancu Hindáka. Po polhodine hry sa k lopte dostal Rožník, prihral Šajbidorovi a jeho strela skončila v sieti - 1:0. O minútu po centri Kukuča trafil hlavou presne k žrdi Rožník. Otraseným hosťom zasadil tretí úder o ďalšie tri minúty Žamba, ktorý ťažil z pasu Šajbidora. V druhom polčase hostia priebeh zdramatizovali. V 66. min. vyzvŕtal piešťanskú obranu Hindák a znížil. V 77. min. neudržal atakovaný Krajčovič dlhý center pred bránu a úplne voľný Lipovský znížil na rozdiel gólu. Záverečná snaha o vyrovnanie však už hosťom nevyšla.
Góly: 31. Šajbidor, 32. Rožník, 35. Žamba - 66. Hindák, 77. Lipovský. R Maršal, ŽK: Rožník, Mir. Krajčovič - Vaško, Guláš, Lipovský, 520 divákov. ŠKF: Javor - Vaško, Guláš, Penciak (46. Bujna), Lipovský, Dobiš, Kasaj, Schwarz (75. Polednák), Hindák, Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi. ⋌JAROSLAV VALO

Neded - V. Ludince 4:0 (1:0)
Šesťbodové stretnutie začali lepšie domáci, ale dobré šance Beneša a Bogoru minuli cieľ. Hostia pohrozili v 22. min. rýchlonohým A. Kosákom. O minútu neskôr sa vyznamenal Bielik, po delovke Macha. Jediný gól prvého polčasu padol v 36. min., keď Benešova pätička našla kapitána Molnára, ktorý po dlhom prieniku zblízka zabezpečil vedenie. Po obrátke mohli hostia vyrovnať, ale pri šanciach Soboňu a Poláka bravúrne zasiahol Veselý. Domáci v 67. min. zvyšovali náskok tvrdou strelou Macha. Hostia nehodili flintu do žita, snažili sa o kontaktný gól, ale Veselý bol oporou. Domácemu trénerovi vyšlo striedanie a čiperný Ivanič v rozpätí piatich minút dvomi gólmi skrášlil výsledok, ktorý je pre hostí krutý, ale futbal sa hrá na góly.
Góly: 36. Molnár, 67. Mach, 83. a 88. Ivanič. R Jurenka, 320. ŽK: Bogora - M. Kosák. FC: Veselý - Beták, Bakita, Meszáros, Molnár, Ambruš (60. Kalmár), Mihálik (86. Pátek), Mach, Beneš, Varga, M. Bogora (69. Ivanič). Tréner M. Kobora. DRUŽSTEVNÍK: Bielik - Flídr, Bacigál (58. Petráš), Fekiač, Hlaváčik, Kadan, M. Kosák, A. Kosák, Soboňa, Horniak, Polák. Tréner L. Éhn.

Led. Rovne - Gabčíkovo 3:1 (1:0)
Hral sa dôležitý súboj o záchranu, hostia prišli hrať útočne. Šnegoňovu strelu Štefanec kryl, domáci hrozili najmä pohyblivým Prekopom. V 20. min. po Šimáčkovej strele do brvna skóroval Prekop. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním otočiť výsledok a začali robiť problémy po krídlach. Šnegoň ešte neuspel, ale striedajúci Kállai vyrovnal. Ale o dve minúty ukázal Prekop svoju šikovnosť a strelil druhý gól. Gabčíkovo sa snažilo znova o vyrovnanie, ale domáci pečatili výsledok z jedenástky.
Góly: 20. a 75. Prekop, 90. Šimáček (11 m) - 73. Kállai. R Darnadi, 200 divákov, ŽK: Kecík, Šnegoň. TJ: Izsmán - Végh, Bolega, Kiss, Soós, Milan, Šnegoň, Hamár, Varga (46. Kállai), Nagy, Bartalos (89. Keszegh). Tréner A. Csiba.

Topoľníky - Bánovce 3:1 (1:0)
V 6. min. gól Hošeka neplatil pre ofsajd. O dve minúty centroval Greguška a Hošek z 2 metrov netrafil. Prvá šanca domácich prišla v 13. min., Rózsa centrom našiel Vencela, ale ten mieril vedľa. Domáci prebrali iniciatívu a v 34. min. hlavička Vencela skončila v sieti. Na začiatku druhého polčasu sa v skrumáži najlepšie zorientoval aktívny Vencel a dotlačil loptu do brány - 2:0. V 63. min. po ostreľovaní domácej brány skončila gólom až Paulíkova bomba. Posledný gól zápasu padol po akcii striedajúceho Frühwalda, ktorý centrom našiel v päťke Mandáka a ten technickou strelou pečatil na konečných 3:1.
Góly: 31. a 51. Vencel, 71. Mandák - 63. Paulík. R Otrubčák, 300. ŽK: Greguška, Decký, Pavlovič (B). TJ: Várady - Balogh, Látečka (68. Frühwald), Kosár, Braun, Peciar, Nagy, Mandák, Vencel (88. Kovács), Dékány (85. Novota), Rózsa. Tréner R. Prokop.

Domaniža - Pov. Bystrica 3:1 (2:0), 7. Mir. Kvaššay, 44. Lagín, 73. M. Král - 89. Masaryk.

1. Šamorín 23 11 8 4 45:25 41 (+8)
2. Piešťany 23 11 7 5 39:21 40 (+4)
3. Dubnica B 23 11 5 7 38:28 38 (+5)
4. Palárikovo 23 11 5 7 35:30 38 (+2)
5. Bánovce 23 10 6 7 39:21 36 (+3)
6. Topoľníky 23 11 3 9 39:35 36 (0)
7. Neded 23 9 4 10 33:35 31 (-5)
8. ČFK Nitra 23 8 7 8 29:33 31 (-5)