Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 23:27

Trenčania strelili Šali štyri góly za desať minút

Futbalisti Trenčína v predohrávanom stretnutí 30. kola zvíťazili nad posledným celkom tabuľky Šaľou 5:1, keď štyri góly nasúkali súperovi v priebehu 30. až 40. minúty zápasu. O jediný presný zásah hostí sa postaral Peťovský.

V modrom Šaľan Tomáš Obert.V modrom Šaľan Tomáš Obert. (Zdroj: Martin Blažek.)

I. liga - 30. kolo: AS Trenčín - Slovan Duslo Šaľa 5:1 (4:1)
Domáci sa s vervou pustili do súpera už od úvodného hvizdu. V 5. min prihral Salinas do uličky Adimu, ale Kolmokov skorým vybehnutím zmaril mladému Senegalčanovi príležitosť. O niekoľko minút neskôr sa dobrá strelecká pozícia naskytla aj Horváthovi, lenže i on stroskotal na gólmanovi Šale. Po štvrťhodine hry mohol otvoriť skóre Adi Fanendo, avšak zo 6 metrov netrafil medzi tri žrde. Domáci v týchto chvíľach búšili do súperovej obrany, lenže nevyužívali svoje gólové šance. Najväčšiu príležitosť hostí vychytal v prvom polčase zneškodnil Lanczovi Volešák. Od 30. min. nastala na štadióne AS gólová smršť v podaní domácich. Najskôr sa presadil Gergel, po šprinte od polovice ihriska sa pretlačil pred Kolmokova a strelou po zemi otvoril skóre zápasu. Onedlho svietilo na ukazovateli skóre 2:0. Kapitánovi Lanczovi skočil do odkopu Godál a domáci sa radovali druhýkrát. O päť minút na to Salinas prekrásnou prihrávkou poslal do šance Adiho, ktorý sa pohral s obrancom hostí a upravil na 3:0. Klinec do rakvy zatĺkol kapitán Ševela po skrátenom rohu a centri vynikajúceho Gergela z prvej prekonal smutného brankára Šale. Čestný úspech hostí vsietil v poslednej minúte polčasu Peťovský za prispenia obrany Trenčína.
Hráči AS neprestávali v nátlakovej hre a po 8 minútach druhého polčasu zvyšovali už na 5:1, keď zoči-voči Kolmokovovi nezaváhal Jorge Salinas. Hra sa postupom času presunula spred brány Šale do stredu hracej plochy a hral sa medzišestnástkový futbal s náznakmi šancí prevažne na domácej strane. V 62. min sa oprel do lopty Štefánik a lopta iba tesne minula brvno. O pár minút sa preštrikoval k bráne súpera ten istý hráč, ale tentoraz sa vyznamenal Kolmokov a vyrazil jeho strelu na rohový kop. S pribúdajúcimi minútami tempo hry opadávalo. Poslednú možnosť na úpravu skóre zahodil v samom závere po osi Horváth - Hlohovský Adi Fanendo.

Góly: 30. Gergel, 32. Godál, 37. Adi, 40. Ševela, 53. Salinas - 45. Peťovský
R Matúš, ŽK: V. Horváth, Baez - Tomiš, Obert, Danada, 342 divákov.
DUSLO: Kolmokov - Tomiš, Lancz, Krajník, Devečka - Lalák, Pilo, Obert (66. Uzola), Zajac (81. Danada), Čirik (46. Konopásek) - Peťovský.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, Trenčín: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas, hlavne prvý polčas s množstvom gólových šancí. V druhom to už bolo horšie, súper zatvoril svoju polovicu hracej plochy. Napriek tomu sme si vytvorili niekoľko šancí. Chlapci si zahrali s chuťou jednoduchý a kombinačný futbal.“

Martin Babinec, Šaľa: „Súper bol rýchlejší s loptou aj bez lopty, agresívnejší, kvalitnejší, a preto to skončilo tak, ako to skončilo. Výsledok je zaslúžený a gratulujem domácim k víťazstvu.“

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Hľadajú nezvestného 53-ročného Tibora, rodine sa naposledy ozval v júni

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po nezvestnom 53-ročnom Tiborovi Chudom z Topoľčianok. Hľadaný muž sa prechodne zdržiava v Bratislave, rodine sa naposledy ozval 4. júna.

Hľadaný Tibor Chudý.

V herni v Galante zaistili nelegálne kvízomaty

Akcia Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) proti nelegálnym kvízomatom vyniesla v jednej z herní v Galante zaistenie siedmich nelegálnych zariadení - tzv. kvízomatov.

Na ŠTS v Pezinku dnes pokračuje proces s drogovým gangom zo Serede

Skupina okolo Slavomíra W. sa zaoberala distribúciou drog. Polícia členov zadržala v závere roka 2018 počas akcie Venal.

Slavomír W. počas prestávky v pojednávacej miestnosti na Špecializovanom trestnom súde