Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Futbalisti vyhrali na Záhorí

Senica - Nitra 1:2 (0:0). Rozhodujúci gól strelil v poslednej minúte nadstaveného času striedajúci Igor Kotora, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd.

Seničania nastúpili na posledný domáci zápas sezóny v silne improvizovanej zostave, keď zverencov trénera Nečasa trápi veľká maródka.

SENICA. V prvom polčase boli futbalovejším tímom Nitrania, snažili sa hrať kombinačný futbal. Domáci toho veľa dopredu v prvej polovici neukázali. Už v 7. min Kóňa vysunul Bališa, ten obišiel aj brankára Boleka, ale netrafil opustenú bránu. V 9. min nebezpečne hlavičkoval Štetina, na druhej strane prvýkrát ohrozil brankára Hrošša v 13. min Vrťo. Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase mal v 28. min Sodje, keď prehlavičkoval brankára Hrošša, ale loptu smerujúcu do opustenej brány v poslednej chvíli vykopol Leško. V 32. min hosťujúci Glenda mieril spoza šestnástky nad senickú bránu. Nebezpečnejšia bola strela Bališa v závere polčasu, ktorú brankár Bolek vyrazil.

Druhý polčas bola hra vyrovnanejšia. Skóre zápasu otvoril v 62. min po akcii Mikuša a následnej prihrávke strelou do prázdnej brány Kóňa. Nováčik súťaže sa nevzdával a už o v 65. min bolo vyrovnané, keď Vrťo si nabehol na priamy kop Podaného a z hranice malého vápna vyrovnal. Potom bola hra až príliš nervózna. V 69. min sa domáci dožadovali odpískania pokutového kopu po zákroku na Pirosku, ale píšťalka rozhodcu Šimona zostala nemá. Viac vzruchu priniesol až samotný záver zápasu. Najprv Hesek v 87. min takmer strelil gól, na druhej strane si s nebezpečnou strelou Kóňu poradil brankár Bolek. Keď sa už zdalo, že stretnutie skončí zaslúženou remízou o víťazstve Nitry rozhodol v poslednej minúte nadstaveného času striedajúci Kotora, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd.

Senica - Nitra 1:2 (0:0)

Góly: 65. Vrťo - 62. Kóňa, 90.+ Kotora.

Rozhodoval: Šimon, ŽK: Piroska - Valenta, Štetina, Boszorád, 2809 divákov.

Senica: Bolek - Laurinc, Gajdošík, Pavlovič, Podaný - Sodje (63. Hubek), Belák, Piroska, Vrťo - Hesek, Števko (42. Bajan).

Nitra: Hroššo - Boszorád, Štetina, Kolmokov, Glenda - Leško - Valenta, Kóňa, Bališ (90. Kotora) - Hodúr - Mikuš (84. Šimončič).

Ostatné výsledky 32. kola:

Trnava - Dubnica 0:1 (0:0), 90. Augustíni.
Košice - Prešov 3:1 (1:0), 29. Škutka, 48. Milinkovič, 60. I. Djokovič - 47. Belejík.
Slovan - Banská Bystrica 2:0 (1:0), 18. M. Kuzma, 73. Guédé.
Ružomberok - Petržalka 1:0 (0:0), 64. Higor.
Žilina - Dun. Streda 4:0 (1:0), 18. a 67. T. Oravec, 79. Lietava, 90. Pečalka.

1. Žilina 32 23 3 6 58:16 72 (+21)
2. Slovan 32 20 7 5 49:22 67 (+16)
3. B. Bystrica 32 15 10 7 44:29 55 (+10)
4. Nitra 32 14 6 12 40:35 48 (+3)
5. Ružomberok 32 13 7 12 33:35 46 (-5)