Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Vráble ani na desiatykrát

FUTBAL II. LIGA.

Päť remíz, päť prehier. To je jarná bilancia Vrábeľ. Vpredu Patrik Balko zo včerajšieho zápasu s J. Bohunicami.Päť remíz, päť prehier. To je jarná bilancia Vrábeľ. Vpredu Patrik Balko zo včerajšieho zápasu s J. Bohunicami. (Zdroj: Monika Golhová)

Spartak Vráble - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0
V šesťbodovom zápase už po pár sekundách preveril Psotu strelou Nozdrovický. Pokus Charizopulosa šiel pre zmenu tesne nad. V 19. min. po priamom kope Nozdrovický minul hlavou o centimetre. Po polhodine Turčan z 30 m mieril mimo. Bohuničania v prvom dejstve strelecky vôbec nepresadili a sústredili sa na pozornú obranu. Po zmene strán sa pekne zbavil hráča Švajda, jeho strela však opečiatkovala pravú žrď Psotovej brány. Vrábľania z miernej prevahy, vyťažili veľa rohov, ktoré však nedokázali využiť. V 71. min. Psota mal čo robiť s priamym kopom Kormana. Vzápätí nedal po centri Kormana hlavou ani Charizopulos. Prvá šanca hostí prišla až v 83. min., ale trestňák Strečanského vyrazil Straka. V závere si už Spartak napriek snahe väčšiu šancu nevypracoval a tak chuť víťazstva nepoznajú „žlto-modrí“ ani po desiatom jarnom kole.
R Špaček, ŽK: Švajda, Turčan - Mackovčin, Chalány, Boskovič. ČK: 90. Boskovič, 500 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Kupec, Husár - Balko (85. Páčaj), Turčan (69. Korman), Nozdrovický, Farkaš - Detko (35. Švajda), Charizopulos. Tréner M. Süttö.

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:0
Šesťbodový zápas začal kvôli lejaku s meškaním a v kalužiach vody to bol najmä v prvom polčase viac boj o stred, ako kombinačný futbal. V úvode zaujal Feješov volej, na klzkom teréne bol nebezpečný aj Jakubjakov priamy kop zo 40 m. Viac rohov zahrávali hostia, a po jednom z nich zblokoval v 38. min gólovú strelu Gašparík. Po obrátke už kaluže ako-tak vsiakli a hra mala väčší spád. O najkrajšiu akciu sa postarali kopaničiari v 60. min, keď po strane zbehol Mihál, ktorého prízemný center na päťku trafil Duga a lopta sa odrazila od hlavy brankára Valenského do poľa. Tribúny ožili a o šesť minút mali na mále hostia. Zadák Cingel sa na rohu šestnástky položil do centra, domáci už dvíhali ruky, no lopta sa odrazila od žrde von.
R Gábor, ŽK: Cingel - Hesek, 350 divákov. FKM: Valenský - Hlavačka, Gašparík, Horňáček, Cingel - Feješ (82. Zsák), Bukovič, Jakubjak (64. Ešek), Andrášik - Košút, Prohászka. Tréner J. Chovanec.

Spartak Trnava B - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (0:0)
Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný priebeh, v ktorom sa však gólovo nepresadilo ani jedno z mužstiev. Zaujímavejší bol druhý polčas, ktorý po 10 minútach musel hlavný rozhodca prerušiť pre silný lejak. Po 15 minútach hráči opäť vybehli na trávnik a s nimi aj prvý striedajúci hráč v domácom tíme, vekom ešte dorastenec Erik Sabo. Ten sa stal hrdinom, keď si najlepšie vyskočil na center Krupu a prekonal Andu. Mokrý terén priniesol viac šancí na oboch stranách. Náročné to mali aj brankári, ktorým sa v päťkách vytvorilo nepríjemné blato. Napriek tomu už ďalší gól nepadol. Hostia mali veľkú šancu v závere, ale pokus zvnútra šestnástky mieril mimo brány.
Gól: 58. Sabo, R Černek, ŽK: Mikinič, Hutár - Obi-Metzger, 150. MFK TOPVAR: Anda - Čurgali, Harbulák, Balážik (54. Rantanen), Gajdoš, Ondrka, Obi-Metzger, Krajčír, Johancsiík, Moravčík, Jančovič. Tréner D. Liba.

DAC Dun. Streda B - ŠK Bernolákovo 2:3 (2:0)
Úvod rušného zápasu patril hosťom, ktorí v prvej štvrťhodinke niekoľkokrát pohrozili a raz brankárovi Jurigovi pomohlo brvno. Potom prevzali iniciatívu domáci, ktorú korunovali gólom a zvýšili vlastencom Halla, ktorý nešťastne prehlavičkoval svojho vlastného brankára. Druhý polčas už definitívne patril hosťom, ktorí v priebehu dvoch minút po vyšachovaní obrany vyrovnali a potom krásnou strelou Bureša strhli na svoju stranu zaslúžené víťazstvo.
Góly: 22. Brunczvik, 35. vlastný (Hall) - 50. a 72. Bureš, 52. Chlebo. R Páchnik. ŽK: Harsányi, Medgyes - Kolláth, 112 divákov. DAC B: Juriga - Habenicht, Radványi, A. Lelkes, Harbinderjit - Harsányi, Hadžič (63. Ravasz), Brunczvik, Hrnčiar - A. Németh (60. Flaska), Medgyes. Tréner T. Zsákovics.

Ostatné výsledky 25. kola
Rača - Moravany 0:1 (0:0), 58. V. Gligič. Senec - Nemšová 3:0 (2:0), 31. Belkovics, 45. P. Brezík (11 m), 62. R. Kunzo. Slovan jun. - Vrbové 3:0 (1:0), 3. Králik (11 m), 65. Klačko, 90. Fortuna. Stretnutie N. Mesto - Nitra B hrajú 11. 5. o 16.30 h.
15. Topoľčany 25 7 4 14 30:44 25 (-11)
16. D. Streda B 25 4 4 17 22:55 16 (-23)

Program 26. kola
15. 5. o 17.00 h Myjava - Vráble (Čižmár), Topoľčany - N. Zámky (Krivošík), 16. 5. o 17.00 h Nitra B - D. Streda B (Weiss).

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Číslami sa radí medzi mestá s najhoršími výsledkami.

1 h
Po koncerte 7:0 v Liptovskom Mikuláši si dnes Nitrania užívajú voľno.

Nitrianska pohľadnica z Liptova - najvyšším víťazstvom sezóny na štvrté miesto, prvá nula Cowleyho, štvorbodový Tvrdoň, zranený Hrnka.