Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Nitra podľahla o 7 bodov, Pezinok má prvý mečbal

V stredajšom treťom finálovom zápase play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov zvíťazil Pezinok nad Nitrou 76:69 (41:40) a zabezpečil si prvý mečbal. Pezinok vedie v sérii 2:1, hrá sa na tri víťazstvá. Štvrtý finálový duel je na programe v sobotu

Americkí rozohrávači Jackson a Scott.(Zdroj: SITA)

V stredajšom treťom finálovom zápase play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov zvíťazil Pezinok nad Nitrou 76:69 (41:40) a zabezpečil si prvý mečbal. Domáci AB Cosmetics položil základ svojho stredajšieho úspechu nad úradujúcim šampiónom v tretej štvrtine, v ktorej zvíťazil 19:10. Pezinok vedie v sérii 2:1, hrá sa na tri víťazstvá. Štvrtý finálový duel je na programe v sobotu 15. mája v Nitre.

Finále play-off - tretí zápas - výsledok - streda (hrá sa na 3 víťazstvá):
AB Cosmetics Pezinok - BK SPU Nitra 76:69 (21:21, 20:19, 19:10, 16:19). Stav série 2:1.

Obaja tréneri urobili zmeny v základných pätorkách. Rón tentoraz od začiatku nenechal Miloševiča na lavičke. Prvý kôš dosiahol Jackson efektným „tipdunkom“. Hneď úvod duelu bol strhujúci, útoky sa rýchlo striedali. Za stavu 11:9 Tomek dvakrát našiel Hilla pod košom a americký pivot otáčal na 11:13 v prospech majstra. Pezinok zakrátko viedol 16:13, ale v priebehu 1 minúty vzali hostia súperom dve lopty a zo šestiek profitovali Crawford s Novákom - 16:19. Prvá perióda sa skončila vyrovnaným skóre 21:21. Do konca prvého polčasu sa tímy naťahovali o každý bod, vo vedení sa striedali. Po Semanovej trojke vyhrávali hostia 36:34. Rozdiel nebol nikdy vyšší ako jeden kôš. Posledné slovo polčasu mal Crawford, keď znižoval na 41:40. Tento stav držal celý nitriansky tábor stále v nádeji, že hosťom sa podarí uchmatnúť dôležitý druhý bod v sérii. Polčasovými streleckými lídrami boli Miloševič a Hill zhodne so 14 bodmi.
Tretia štvrtina bola kľúčová. Domáci zlepšili obranu, hostia sa nevyvarovali niekoľkých chýb pod oboma košmi a hlavne sa ťažšie presadzovali v útoku, keď za 10 minút zakončili košom minimum vypracovaných akcií. V 23. min. Seman nedal spod koša a z protiútoku Jackson trestal trojkou - 48:43. V 28. min. Nicholson zo šestiek prvýkrát zvyšoval na dvojciferný rozdiel - 58:48. V poslednej časti Lukjanec zvyšoval na najvyšší rozdiel 15 bodov (68:53), Nitrania kontrovali šnúrou 9:2 a keby Pohánka trafil voľnú trojku, mohol upraviť dve a pol minúty pred koncom na 70:65. Ale namiesto toho prišli dve trojbodové akcie Jacksona a bolo rozhodnuté.
Hostia odohrali o poznanie lepší zápas ako prvý v Pezinku. V konečnom účtovaní im veľmi chýbala presnejšia muška spoza oblúka, keď premenili len 4 z 23 pokusov. Viackrát sa mýlili aj obávaní strelci ako Votroubek, Pohánka či Seman. Celkovo vo finálovej sérii má tím Nitry iba 25-percentnú streľbu trojok, pričom v predchádzajúcich sériách práve táto činnosť bola doménou Urbanovho tímu.

Rozhodovali M. Brziak, Gabara, Pipíška, TH: 22/19 - 21/17, fauly: 18 - 20, trojky: 7 - 4, 5 OCH: 37. Scott, 950 divákov.
AB COSMETICS: Jackson 22, Nicholson 17, Miloševič 14, Mičuda a Kozlík po 8 (Lukjanec 6, Snopko 1, Míčka).
BK SPU: Hill 18, Tomek 17, Crawford 16, Novák 6, Scott 5 (Seman 5, Vido 2, Lehman, Votroubek, Pohánka). Užitočnosť: Tomek 25, Crawford 17, Hill 15, Novák 11.

S loptou Jackson, Tomek stráži Nicholsona. FOTO: SITA

Hlasy

František Rón (tréner Pezinka): "Samozrejme, že nás teší stredajší triumf. Máme mečbal a pokúsime sa ho využiť. O osude tretieho finálového stretnutia rozhodla tretia štvrtina. My sme vydržali vytrvalo brániť a chytili sme sa aj v útoku, keď nám tam padli aj pomerne jednoduché koše, čo nás upokojilo. Zápas bol veľmi vyrovnaný, tak ako som očakával. Naťahovali sme sa o každý bod."

Stanislav Votroubek (pivot Nitry): "Nedarilo sa nám v streľbe spoza trojkového oblúka. Vytvorili sme si pomerne slušné strelecké pozície, no nedokázali sme ich premeniť. O osude stretnutia rozhodla tretia štvrtina. My sa pokúsime v ďalšom zápase zvíťaziť, v Nitre hráme pred vypredanou domácou halou lepšie. Ja verím, že sa ešte do Pezinka vrátime na rozhodujúci piaty duel. Rozhodne je to v našich silách.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Doprava v Nitre

Riešiť dopravu v Nitre je nutné ako celok.

Poslanec riešil intelektuálnu výbavu smeráckeho podžupana

V šiestich krajoch z ôsmich sú kluby nezávislých poslancov bežné. V Nitre nie sú a po rozhodnutí vládnucich strán ani tak ľahko nebudú.

Spoločnosť Zlatý vek, ktorej uložil úrad pre dohľad pokuty, dostala najvyššiu dotáciu

Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja schvaľovali na júlovom zastupiteľstve dotácie na podporu poskytovania zdravotnej starostlivosti na rok 2018.

Želanie trénera Jarábka: nech je proti Slovanu vypredané

Vionisti chcú v novej sezóne staviť na mix skúseností a mladíckej dravosti.