Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Šintava sfúkla lídra

V. LIGA JUH * Veľký Meder prehral už štvrtýkrát. Pritom jeseň absolvoval bez porážky. * Tomášikovo ťahá sériu bez prehry už 5 kôl. * Tri zápasy sú odložené.

Tomášikovo zdolalo Močenok 3:0, pri lopte Radovan Paľo.Tomášikovo zdolalo Močenok 3:0, pri lopte Radovan Paľo. (Zdroj: F. Fogas)

V. LIGA JUH * Veľký Meder prehral už štvrtýkrát. Pritom jeseň absolvoval bez porážky. * Tomášikovo ťahá sériu bez prehry už 5 kôl. * Tri zápasy boli odložené.

Šintava - Veľký Meder 5:1 (1:1). Šintava začala aktívne a už do polčasu si mohla vytvoriť pohodlný náskok, ale do šatní sa išlo za nerozhodného stavu. Po obrátke bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Penaltu premenil Javor, ktorý na svoje konto pridal ešte ďalšie dva góly, páčila sa strela spoza 16-tky na 3:1. Hráči sa bavili futbalom rovnako ako spokojní diváci, ktorí vytlieskali svoje mužstvo.
Góly: 34. M. Juraško, 59. (11 m), 71. a 84. J. Javor, 80. S. Hlaváč - 40. M. Strelec. R Pavlačka, 150. ČK: 59. Kobr (VM). ŠINTAVA: P. Dorušinec - A. Vaško, Benkovský, Adamec, Juraško, Lukáč (67. Šulák), Hlaváč (82. Panyik), L. Vaško, Adamča, Javor, Bresztovanský. V. MEDER: Kobr - D. Varga, Magyarics, Buka, J. Varga, Gerhát, Zlacký, Rácz (55. Érsek), Nagy (59. Döme), Bajnok, Strelec.

Tomášikovo - Močenok 3:0 (2:0).
Prvé dejstvo sa hralo prakticky len v domácej réžii. Tomášikovčania sa na náročnom teréne dlho nevedeli strelecky presadiť. Až päť minút pred prestávkou sa to krásnou strelou z 30 m podarilo Szarkovi. Vzápätí po Tóthovom centri zvyšoval hlavou Herúd. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Vyloženú šancu si domáci však vypracovali v druhom dejstve len raz a hneď gólovú. Nádhernú Szarkovu uličku poslal za Malíkov chrbát Čerňanský a stanovil rozdiel triedy.
Góly: 40. R. Szarka, 43. M. Herúd, 70. A. Čerňanský. R Patrovič, 80. TJ: Nagy - Herúd, Kristof, Zíma, Čerňanský, Szabo (71. Szullo), Paľo, Szarka, Gútai, Rémay, Tóth. MOČENOK: Malík - Teplanský, Bako, Andrášik, Slíž, Šimek, Straňák, J. Lenčéš, D. Lenčéš, Bleho (71. Gombálik), Kostoláni.

Čierna Voda - Veľké Úľany 4:0 (4:0),
nedohrané pre nízky počet hráčov hostí. Hralo sa v nepriaznivom počasí, takmer vodné pólo. Domáci mali raketový štart, Vrábel využil chybu obrany. Zvyšoval Lošonský po prihrávke Barčáka. V 16. min. mohol hlavičkou skorigovať Kis. Tak prišiel tretí gól Vrábela po prihrávke Lošonského. Štvrtý gól bol kuriózny, keď Kis dával hlavičku domov a tá s vetrom preskočila brankára... Hosťom po prestávke postupne odstúpili z ihriska piati hráči, a tak bol zápas ukončený v 60. min.
Góly: 3. a 24. M. Vrábel, 6. P. Lošonský, 34. vlastný (Kis). R Vyletelka, 50. Č. VODA: Jasovský - Vrábel, Czödör, Augustín, Černohous, Szombati, Hlinický, Paxián, Lošonský, Barčák, Čenteš. V. ÚĽANY: Vencel (46. Kögler) - Vajda, Kis, Hodúr, Strelecký (46. Kučera), Németh, Jankovič, Chudý, Sztraka, Pudmerický, Kvarda.

Trstice - Vlčany 2:1 (2:0).
Na nefutbalovom teréne (tretina ihriska pod vodou) sa hral bojovný zápas. Domáci útočili do plných. Najskôr mali nepresnú mušku, ale Varga už po štandardke doklepával. O chvíľu dorážal L. Juhos po hlavičke A. Juhosa. Prvú šancu hostí mal Mónosi. Aj po prestávke to bol hlavne boj. Vlčany v závere ožili, mali pár šancí, podarilo sa im však len skorigovať voľným Czanikom.
Góly: 28. K. Varga, 30. L. Juhos - 88. F. Czanik. R Mráz, 100. TRSTICE: Gróf - Varga, Berényi, Oláh, Tánczos - L. Juhos (82. Szöcs), Egri, Ivicze, Farkas - A. Juhos (76. Bozsenyik), Andódi. VLČANY: Szalai - Brnula, Nagy, Šuník (46. Czanik), Blaško, Mónosi (78. Karvai), Ács, Pál, Mészáros, Tóth, Cifra (55. Poruba).

Ďalšie tri stretnutia sa nehrali. Chrenová - Orechová Potôň odložili na 28. 5. o 18.00 h. Vrakúň - Váhovce odložili, hrať sa bude pravdepodobne 26. 5. Trhová Hradská - Zlaté Klasy nehrali pre terén, nový termín je 26. 5. o 18.00 h. Ohrady mali voľno.

13. Močenok 23 6 5 12 15:30 23 (-10)
14. Zlaté Klasy 23 6 5 12 32:49 23 (-13)
15. Chrenová 22 2 7 13 26:55 13 (-20)
Pata odstúpila zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 19 - A. Barčák (Čierna Voda), 18 - T. Méhes (Vrakúň), 16 - N. Adamča (Šintava), M. Kósa (Vrakúň), 14 - J. Tomasovics (T. Hradská), M. Strelec (V. Meder), 13 - F. Czanik (Vlčany), 11 - A. Čerňanský (Tomášikovo), R. Borš (Váhovce).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?