Sedemkrát pre domácich

III. LIGA: Šamorín je najlepším mužstvom jari a drží si prvé miesto. * Pod čiaru padli Veľké Ludince.

Šamorín porazil Veľké Ludince 3:0. Hosťujúci Kosák bráni prenikajúcemu Vaškovi (7).Šamorín porazil Veľké Ludince 3:0. Hosťujúci Kosák bráni prenikajúcemu Vaškovi (7). (Zdroj: Ján Čikovský)

III. LIGA: tie veci z Kola v kocke, okrem tej poslednej o Domaniži

Galanta - Ludanice 2:0 (1:0)
Domáci hneď v úvode kopali nepriamy kop, na odrazenú loptu si nabehol Prístavok a z 5 m poslal loptu do siete - 1:0. Galanta sa snažila zvýšiť svoj náskok, ale po nepresných prihrávkach sa skóre nemenilo. Snaha súpera väčšinou končila na ofsajdovej pasci domácich. Hneď po zmene strán mohli Ludanice vyrovnať, ale strelu M. Krška Šálka vyrazil. Neujala sa ani domáca odpoveď po bombe Tomačeka, ani jeho sólo od polovice ihriska. O pár minút sa opäť vyznamenal Šálka, keď zmaril pokutový kop kapitána Ondruša. O všetkom rozhodol najkrajší moment zápasu, keď v 77. min. posielal z pravej strany do 16-tky center Lošonský a Krull „nožničkami“ zavesil. Po góle si domáci už len strážili dvojgólové vedenie.
Góly: 1. Prístavok, 77. Krull. R Gašparovič, 100 divákov. ŽK: Vaňo, Šálka - Šiška. SLOVAN: Šálka - Obložinský, Prístavok (77. Vígh), Lošonský, Vaňo, Méry (90. Molnár), L. Varga, Mačica, Krull, Tomaček (82. Eliáš. Tréner J. Hodúr. OFK METACOLOR: Grman - Šiška, L. Krško, Varga (46. Goga), Ondruš, Farkaš, B. Kapusta, Lontoš, Oravec, M. Krško, Krkoška. Tréner M. Lintner.

Sereď - Neded 2:1 (0:0)
Domáci začali náporom, Kasajovu strelu vyrazil brankár hostí. Vzápätí dve šance premárnil Pecho a v 39. min. po trestnom kope Dobiša domáci zahodili ďalšie dve príležitosti. V druhom dejstve mali prvú obrovskú šancu v 61. min. hostia, keď po prihrávke Bogoru sa nepresadil Beneš. Hosťom sa to vypomstilo a po centri Gála hlavou Vermeš otvoril skóre. Najkrajšia akcia zápasu bola v 69. min., keď po dlhom pase Kasaja Dobiš predĺžil na Valentoviča a ten skóroval. Hostia v závere zápasu znížili na 2:1, keď utiekol po ľavej strane Molnár a jeho center Bogora dorážal do prázdnej brány. Domáce mužstvo si za bojovný výkon víťazstvo zaslúžilo.
Góly: 66. Vermeš, 69. Valentovič - 86. Bogora. R Darnadi, ŽK: Beták (N), 330 divákov. ŠKF: Železník - Beták, Bakita, Varga, Molnár, Ambruš (60. L. Kalmár), Mihálik (88. Veselý), Mach. Beneš, Ivanič, Bogora.Tréner T. Meszlényi. FC: Javor - Vermeš, Guláš, Schwarz (62. Valentovič), Lipovský, Dobiš, Kasaj, Penciak (72. Lehocký), Hindák, Gál, Pecho.Tréner M. Kobora.

Bánovce - ČFK Nitra 4:0 (2:0)
Domáci futbalisti dominovali po celý zápas. Od úvodných minút mali Bánovce hru pevne pod kontrolou a hostia si napokon odviezli prijateľnú prehru. Už v 10. min. sa k lopte dostal Kosiba a poslal domácich do vedenia - 1:0. Po ďalších nepremenených šanciach prišla 33. min., kedy sa po krásnej akcii uvoľnil Malina - 2:0. Aj do druhého polčasu mali lepší vstup domáci, ktorí v 47. min. strelili už tretí gól. Od tohto momentu sa stretnutie prevažne len dohrávalo, svoje šance nevyužil Pavlovič ani Masarovič. Štvrtý gól pridali domáci až v samom závere, keď na 4:0 uzavrel Škultéty. Hostia prakticky domácu bránku vážnejšie ani neohrozili, a tak Bánovce zaslúžene vyhrali.
Góly: 10. a 47. Kosiba, 33. Malina, 85. Škultéty. R Oselský, ŽK: Šnirc - Tóth, 300 divákov. ČFK: N. Borčin - Dedič, Čas, Serenčeš, Horňák, Šelmeci, Bližňák, Buday, Novakovič (71. Švantner), Toricceli, Tóth (46. R. Borčin). Tréner J. Kostoláni.

Šamorín - V. Ludince 3:0 (1:0)
V 8 min. priamy kop Szöllösa šiel tesne mimo. Po štvrťhodine si loptu perfektne spracoval Buchel, ale s koncovkou si nepotykal. Potom sa hra zväčša odvíjala medzi šestnástkami. Šance prišli až v závere polčasu. Po peknej kombinácii však Fulmek prestrelil. V 45. min však po Buchelovej strele dorážal Szöllös. Po zmene strán sa ozvali i hostia, ale delovka Horniaka tesne minula cieľ. Potom prišli dva rýchle gólové momenty domácich. Druhý gól pridal delovkou Valach a za tri minúty ťažili Šamorínčania z kontry a technického zakončenia Buchela - 3:0. Ludinciam nebol súdený ani čestný úspech, pri tutovkách Valacha a Buchela sa totiž zaskvel Gašperík. V prestávke vystúpili šamorínske mažoretky a možno aj preto domáci jasne vyhrali.
Gól: 45. Szöllös, 54. Valach, 57. Buchel. R Santa, ŽK: Hamuľák - Kasana, 350. ŠTK: Gašperík - Végh, Sóós, Fulmek, Fekete (74. Fráz), Mezovský, Vaško, Kopúň, Szöllös - Buchel (86. Hevier), Valach (60. Hamuľák). Tréner Pinte. DRUŽST.: Bielik - Balogh, Flídr, Fekiač (46. Hlaváčik), Dulai (60. Števko), Kasana, Bacigál, A. Kosák, Horniak, Dálnoky, Polák (60. M. Kosák). Tréner L. Éhn.

Dubnica B - Topoľníky 2:0 (1:0)
Prvý polčas bol bojovný, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 18. min bol faulovaný Tubonemi a Gorelka otvoril skóre z jedenástky. V 44. min po rýchlej akcii Tubonemiho strelu vykopol obranca z prázdnej brány. Hostia sa do šancí vôbec nedostali. Po prestávke mali Dubničania výrazný tlak, ale dlho nemohli dať gól. Skúšali to Tubonemi, Gorelka, Urgela trafil brvno. Jedinú šancu zmaril hosťom Letko, ktorý zlikvidoval únik Peciara. V 70. min Augustíniho strele chýbali centimetre. Dvanásť minút pred koncom po spätnej Mrvovej prihrávke Gorelka zvýšil na 2:0. Zápas si potom iba dohrával a hostia nedokázali z nakopávaných lôpt nič vymyslieť.
Góly: 18. (11 m) a 78. Gorelka. R Sárai. ŽK: Augustíni, Gorelka, Gábor - Peciar, Mandák, 75 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Tinák, Kosár, Braun, Látečka (46. Novota), Mandák, Nagy, Peciar, Rózsa, Frűhwald (58. Egri), Dekány. Tréner R. Prokop.

Gabčíkovo - Piešťany 2:1 (0:1)
K úrovni zápasu prispeli obe mužstvá. V 25. min. sa dostal k odrazenej lopte Hamar, ale pálil iba do tyče. Následné strely T. Nagya a opäť Hamara Mir. Krajčovič kryl. V 35. min. sa o slovo prihlásili hostia a po chybe obrany Gabčíkova prenikol do 16-tky Vyskoč, ktorý mieril presne. Druhé dejstvo začali domáci vo veľkom tempe a zásluhou Keszega po centri Milana vyrovnali stav na 1:1. O desať minúť po vyrovnávajúcom góle bol v 16-tke faulovaný Milan a penaltu bezpečne premenil T. Nagy. S chuťou hrajúci domáci si vytvorili aj ďalšie šance, ktoré však už gólom neskončili. Piešťany so snahou vyrovnať neustále hrozili, ale cenné víťazstvo po výbornom výkone celého kolektívu zostalo doma.
Góly: 46. Keszeg, 56. T. Nagy (11 m) - 35. Vyskoč. R Peťovský, ŽK: Hamar, Kiss, Keseg (G). 500. divákov. TJ: Izsmán - Kučera, Bolega, Kiss, Soós, Milan, P. Varga (41. Keszeg), Hamar (65. Šňegoň), Kállai, T. Nagy (78. Vass), Baratalos. Tréner A. Csiba.

P. Bystrica - Palárikovo 2:1 (2:0)
Napriek postaveniu v tabuľke boli domáci v prvom dejstve lepší. V 9. min Varhaníkovu a o tri minúty strelu Pauera vytlačil Drgoňa na roh. V 18. min Bednár z priameho kopu trafil do horného rohu – 1:0. V 36. min strelu Varhaníka zblokovala obrana hostí. V 42. min po Šlosárovom centri Miroslav Oršula ľahko tečoval loptu hlavou do siete. V druhom polčase hrali Bystričania slabšie a hostia ožili. Miklovu strelu Bartek ešte vyrazil na roh, ale o minútu po Ághovom úniku usmernil Poláček loptu do prázdnej brány. Palárikovčanov gól povzbudil, ale väčšie šance si už nevytvorili. Až závere Poláčekova strela skončila vedľa žrde. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 90. min. taktiež Drienovský, ktorého strelu obetavo zastavil domáci obranca.
Góly: 18. Bednár, 42. Mir. Oršula - 60. Poláček. R Otrubčák, ŽK: Mikla, Kompas, 30 divákov. OTJ: Drgoňa - Pánik, Žembera, Simonics (30. Poláček), Drienovský, Mikla, Holka, Kompas, Tonkovič (38. Ďuriš), Molnár (46. Ágh), Bogyai. Tréner Kuťka.
Led. Rovne - Domaniža 2:3 (2:1), 2. Lukšík, 38. Prekop - 15. Mir. Kvaššay, 62. Svoboda, 70. Lagín.

1. Šamorín 26 13 8 5 50:27 47 (+8)
2. Bánovce 26 13 6 7 50:23 45 (+6)
3. Dubnica B 26 13 6 7 48:30 45 (+6)
4. Piešťany 26 11 9 6 43:26 42 (+3)
5. Palárikovo 26 12 5 9 41:34 41 (+2)
6. Topoľníky 25 11 3 11 39:40 36 (0)
7. Galanta 25 10 5 10 24:23 35 (-4)
8. Sereď 26 8 10 8 46:38 34 (-5)