Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Šamorín zvýšil náskok, Neded nepríjemne zakopol

III. Liga *Neded stráca formu v zlý čas, prehral štvrtýkrát v rade. *Výsledok z Piešťan je najvyšší v tejto sezóne. *Sereď štvrtýkrát zvíťazila na pôde súpera.

O víťazstve Šamorína nad Galantou sa rozhodlo až v závere z penalty. Na snímke domáci hrajúci tréner Pinte v súboji s Mačicom, ktorý nedohral pre dve žlté karty.(Zdroj: Ján Čikovský)

Palárikovo - Dubnica B 1:1 (1:1)
Meškajúci Považania nechali domácich čakať pol hodinu a v zápase, v ktorom prevažovali lepšie fázy, sa body nakoniec delili. O vtipné zakončenie sa pokúsil Žembera, na opačnej strane napriahol Matejov. V 14. min ohrozil Drgoňu z prvej Riečičiar, po polhodine sa oprel do lopty zo 40 m Drienovský, jeho bombu Letko iba vyrazil pred seba, no Holka trestuhodne nedal. O minútu sa Palárikovo predsa len radovalo, keď Ágh pohotovou hlavičkou otvoril účet. Zakrátko sa však začínalo odznova, pretože od brvna odrazenú loptu pohodlne dopravil do siete Tubonemi. Po obrátke prinieslo vzruch až posledných 20 minút, najväčšiu šancu zahodil Tonkovič a zápas nemal víťaza.
Góly: 33. Ágh - 37. H. Tubonemi. R Marinčák, ŽK: Trhan, 350 divákov. OTJ: Drgoňa - Simonics, Drienovský, Mikla, Krištofičin, Ágh (82. Židuliak), Pánik (66. Poláček), Žembera, Ďuriš, Holka (72. Tonkovič), Bogyai. Tréner T. Kuťka.

ČFK Nitra - Sereď 0:1 (0:0)
Do polhodiny sa dostávali pred bránu Javora hráči ČFK, najmä R. Borčinovi chýbalo pri zakončení viac šťastia i potrebnej presnosti. Najväčšiu šancu v zápase (okrem gólu, ktorý prišiel neskôr) mal v 35. min. Polednák, keď hlavou zachytil center a v tesnej blízkosti domácej svätyne poslal loptu trestuhodne do brvna. Po prestávke sa spustil dážď, no ani ten k aktivite na oboch stranách veľmi nepridal. Musela napokon prísť až 79. min., po skrumáži z vnútra šestnástky rozhodol volejom o výsledku Polednák.
Gól: 79. Polednák. R Farkaš, bez kariet, 250 divákov. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Mošať, Šelmeci, Horňák - Buday, Bližnák, Novakovič, Serenčéš (84. Torricelli) - R. Borčin, Ma. Tóth (69. Čas). Tréner J. Kostoláni. ŠKF: Javor - Lipovský, Guláš, K. Vaško, Dobiš (46. Schwarz) - Penciak (56. Valentovič), Pecho, Gál, Kasaj, Polednák - Hindák (90. Lehocký). Tréner T. Meszlényi.

Šamorín - Galanta 1:0 (0:0)
Zápas sa odohral aj vďaka šikovnosti organizátorov, ktorí dali ihrisko ako-tak do poriadku. Domáci pohrozili hneď v úvode, ale Mezovského volej smeroval nad a unikajúci Kopúň trafil iba tyč Šálkovej brány. V 28. min. po faule na Kopúňa v 16-tke nasledovala penalta, ktorú však Soós nepremenil. V 35. min. stál na konci akcie Buchel, ktorý si perfektne spracoval loptu, no jeho strela tesne minula cieľ. Do šatní mohli ísť domáci s náskokom, ale Mezovského strela po centri Vaška smerovala vedľa. V 65. min. jediná strela hostí na domácu bránu letela vysoko nad. V 86. min. bol v 16-tke faulovaný tentokrát unikajúci Buchel, ktorý už nezaváhal a bezpečne premenil. Na ťažkom teréne domáci napokon dokázali zvíťaziť.
Góly: 86. Buchel (11 m). R Sárai, ŽK: Pinte - Lošonský, Mačica, Prístavok, Šálka, ČK: 85. Mačica (G), 400 divákov. ŠTK: Süke - Valach (90. Frág), Soós, Fulmek, Fekete (75. Hamulák), Mezovský, Vaško, Kopúň, Buchel, Pinte, Szöllös. Tréner Pinte. SLOVAN: Šálka - Obložinský, T. Varga, Lošonský, Eliáš (29. Vígh), Méry, L. Varga, Mačica, Krull, Prístavok, Ostrožanský. Tréner J. Hodúr.

Neded - Považská Bystrica 1:4 (1:2)
Súboj o 6 bodov začali lepšie Nededčania. V 11. min. sa dostali do vedenia, keď Molnár z 35 m na ťažkom (až neregulárnom) teréne prestrelil gólmana hostí. Domáci boli pri chuti, ale zastavila ich podobná akcia v 20. min na druhej strane, keď Raninec s pomocou terénu z 30 m vyrovnal. Domáci mohli v priebehu prvého dejstva vyhrávať o tri góly, keď 29. min. Beneš po sóle nastrelil vybiehajúceho gólmana, o dve minúty neskôr Bogora trestuhodne z malého vápna zahodil a nakoniec v 37. min sa opäť vyznamenal Bartek po rybičke Mihálika. Hostia udreli v závere polčasu, keď lopta postála v kaluži a Varhaník z 30 m vsietil vedúci gól Ravenu. Po obrátke predviedli lekciu z efektivity Bystričania v priebehu 10 minút, keď najskôr Šebík z 25 metrov trafil presne a v 61. min. kapitán hostí Bednár hlavičkou rozhodol o víťazstve hostí, ktoré je pre domácich až príliš kruté.
Góly: 11. M. Molnár - 20. Raninec, 45. Varhaník, 52. Šebík, 61. Bednár. R A. Gádoši, ŽK: Mach, Molnár, Beneš - Bednár, 200 divákov. FC: Železník - Beták, Bakita, Varga, M. Molnár, L. Kalmár, Mihálik (65. Meszároš), Mach, (59. Ambruš), Beneš, Ivanič, M. Bogora. Tréner M. Kobora.

Veľké Ludince - Bánovce 1:0 (0:0)
V prvom polčase mali mierne navrch hostia z Bánoviec, ktorí stále poškuľujú po postupovom mieste, no vážnejšie Vargu neohrozili. Naopak, v 25. min. unikol A. Kosák, jeho center však Petráš hlavou usmernil nad bránu. V 39. min. vystrašil Bohunského Polák, ale lopta skončila na brvne. V druhom dejstve domáci hráči veľkou bojovnosťou postupne prevzali iniciatívu. V 74. min. si loptu po faule na Adama Kosáka postavil Polák, a tentokrát už Bohunský lovil loptu zo siete - 1:0. Druhé mužstvo tabuľky potom pritlačilo Veľké Ludince, ale tie si už tri body nenechali vziať.
Góly: 74. Polák. R Otiepka, ŽK: M. Kosák, Polák - Škultéty, Decký, Mezovský, Pavlovič, 300 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog (65. Fekiač), Števko, Horniak, Hlaváčik, M. Kosák (67. Flídr), Petráš, A. Kosák, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner L. Éhn.

Domaniža - Ludanice 1:1 (1:0)
Domáci doplatili na prvý polčas, v ktorom nepremenili viacero šancí. V 7. min Lagín vysunul M. Krála, ale obranca vykopol loptu z prázdnej brány. V 17. min po skrumáži otvoril skóre Svoboda. J. Krála v 20. min vychytal brankár a poradil si aj so Svobodovou hlavičkou. V 30. min hostia ukázali silu po štandardnej situácii, ale M. Krško hlavičkoval tesne nad bránu. V 37. min Lagínovu strelu vyrazil Grman a z protiútoku sa vyznamenal Zdurienčík po strele Gogu. V 39. Goga zahodil ďalšiu tutovku, ktorú mu zmaril domáci brankár. Svobodovu hlavičku v 40. min vykopol obranca. Zápas sa lámal v 55. min, keď Svobodovu jedenástku vyrazil Grman a pri dorážke sa zranil. Ludanice ožili a snažili sa vyrovnať. Úsilie korunoval v 88. min M. Krško a zavŕšil snahu vyrovnávajúcim gólom. Pre domácich to bol za nepremenené šance krutý trest.
Góly: 17. Svoboda - 88. M. Krško. R Otrubčák, ŽK: Farkaš, 200 divákov. OFK: Grman (54. Šemrinec) - Šiška, Krško, Varga, Ondruš, Farkaš, Kapusta, Goga, Oravec, M. Krško, Krkoška. Tréner M. Lintner. ⋌JÁN MOŽUCHA

Stretnutie Topoľníky - Gabčíkovo nehrali pre nespôsobilý terén. Kluby sa nedohodli na novom termíne. Piešťany - Lednické Rovne 9:0 (5:0), 27., 58., 61. a 80. Vyskoč, 8., 10. a 32. Šajbidor, 13. Rožník, 84. Filip (11 m).
16. Led. Rovne 27 5 7 15 32:66 22 (-17)

ČFK - Sereď 0:1. S loptou Gál, vedľa neho strelec gólu Polednák a domáci Bližňák.