Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Medaily pre silových trojbojárov z Nitry

Dvom nitrianskym silákom Jozefovi Kopálkovi a Petrovi Lincmaierovi pribudli do vitríny ďalšie cenné kovy.

Siloví trojbojári (zľava) Jozef Kopálek a Peter Lincmaier.

Na majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke v Jaslovských Bohuniciach obsadil Lincmaier prvé miesto vo váhovej kategórii do 100 kg, výkonom 182,5 kg. Kopálek vo váhovej kategórii do 110 kg zasadol na druhé miesto s výkonom 187,5 kg.

Na M-SR v silovom trojboji, ktoré sa uskutočnili v Šahách, sa naši reprezentanti umiestnili rovnako vysoko. Peter Lincmaier vyhral kategóriu do 100 kg výkonom 772,5 kg (drep 300 kg, tlak 187,5 kg, mŕtvy ťah 285 kg), ktorý sa stal zároveň novým slovenským rekordom. Jozef Kopálek vo váhovej kategórii do 110 kg skončil na treťom mieste (drep 225 kg, tlak 175 kg, mŕtvy ťah 266 kg). Jeho výkon taktiež prepisoval históriu slovenských rekordov.

Obaja borci ukončili úspešné májové obdobie na majstrovstvá Európy, tie boli v rakúskom Horne. Peter Lincmaier vo svojej váhovej kategórii do 100 kg získal striebro (drep 310 kg, tlak 195 kg, mŕtvy ťah 295 kg, v trojboji 800 kg - nový slovenský rekord). Jozef Kopálek vo váhovej kategórii do 110 kg obsadil šieste miesto (250 kg, 195 kg, 260 kg, v trojboji 705 kg).

Siláci Kopálek s Lincmaierom by sa mali zúčastniť aj finále extraligy v silovom trojboji. Tá sa uskutoční v novembri v jednom z nitrianskych nákupných centier. Bohatý jesenný program vyplnia aj majstrovstvá sveta v Trnave. Štartovať tam bude okolo sto pretekárov.

1. Dieťa po infarkte: Nemocnica má zaplatiť za zlú diagnózu 15 377