Derby rezerv pre Nitru

Predposledné kolo bolo úspešné pre väčšinu tímov z nitrianskeho regiónu.

Hráči FC Nitra využili presilovku po vylúčení Trnavčana a priviezli plný bodový zisk.Hráči FC Nitra využili presilovku po vylúčení Trnavčana a priviezli plný bodový zisk. (Zdroj: (POL))

FKM Nové Zámky - ŠK Bernolákovo 1:0 (0:0)
Najmä domáci prvý polčas akoby prespali a iniciatívu prenechali hosťom. Tí sa postupne rozohrali, mali lepší štart na loptu a od 10 minúty predviedli aj niekoľko nádejných kombinácií. V 13. min sa cez Hlavačku dostal k streľbe Pizur, ale nenamieril presne. Burešov pokus zlikvidoval Valenský a nepresadil sa ani čiperný Füto. V 22. min FKM pohrozil po Feješovom šikovnom centri Prohászkovou hlavičkou a veľa nechýbalo ani Bukovičovej koncovke. Hneď po obrátke vyslal jedovku Chlebo, ale vývoj otočil v 58. min gól Gašparíka, ktorý nachytal Vargu na hruškách. Potom už FKM dominoval a v 75. min zahodil tutovku Bukovič.
Gól: 58. Gašparík. R Marhefka, ŽK: Andrášik, 300 divákov. FKM: Valenský - Hlavačka, Gašparík, Horňáček (46. Jakubjak), Cingel, Zsák, Feješ (81. Szabó), Bukovič, Ešek, Andrášik (89. Hulínek), Prohászka. Tréner N. Bukovič.

Spartak Trnava B - FC Nitra B 1:2 (1:0)
Na trávniku trnavskej Lokomotívy začali lepšie domáci, ktorí spočiatku mali prevahu, ale gólovo ju nedokázali napriek viacerým sľubným šanciam vyjadriť. Postupne sa hra vyrovnávala, hostia z Nitry sa dostali viackrát pred Klima. Kľúčová situácia prišla v 35. minúte, keď brankár Trnavy Klimo zmaril rukou šancu nitrianskej rezervy, za čo ho rozhodca Sliš vylúčil. Do brány Spartaka išiel Bránsky. Paradoxne šesť minút po tomto momente otvorili oslabení domáci skóre, keď sa po odrazenej lopte presadil Železník. Druhý polčas začali lepšie hostia, po necelej minúte hry dostal dobrú prihrávku od Bratského Ivanička a prekonal Bránskeho - 1:1. Nitrania hrali oveľa priamočiarejšie a v presilovke ohrozovali naďalej domácu svätyňu. Jednu zo šancí zužitkoval v 76. minúte Paukner, ktorý sa dostal k vyrazenej lopte po ďalekonosnej strele Sviteka a strhol vedenie na stranu Nitry. Spartakovci po inkasovanom góle otvorili hru, ale útočný vabank im vyrovnanie nepriniesol.
Góly: 41. Železník - 46. Ivančík, 76. Paukner. R Sliš, ŽK: Jakabovič, Mikovič (obaja Spartak), ČK: 35. Klimo, 150 divákov. FC B: Foťko - Pfeifer, Hunák (46. Gajdoš), Sailer, Svitek, Zelenický, Paukner, Fiala (90. Laca), Bratský, Ivančík, Gajdošík.

MFK Topvar Topoľčany - OTJ Moravany 1:3 (1:1)
Už v 3. minúte hosťujúci Dirnbach otvoril skóre prízemnou strelou k pravej žrdi. V 13. min. bol vylúčený za udretie protihráča domáci Obi-Metzger. Hostia získali územnú prevahu, ale domácu bránu ohrozili až v 43. min., keď strela Gligiča opečiatkovala pravú tyč. Domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky. Do šancí sa dostával agilný Johancsik. V 45. min. po úniku stredom ihriska aj skóroval. Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne. Po pravej strane boli nebezpečné protiútoky Čurgaliho, ale Mikuláš v bráne všetko vyriešil. V 53. min. hostia zaútočili a po Glivičovej cenrovanej lopte z ľavej strany a chybe domáceho gólmana pohodlne skóroval ex-Topoľčanec V. Candrák. Podobný únik z ľavej strany hostia zopakovali aj v 61. min. a Candrák bol opäť úspešný. Moravania si už do konca stretnutia pozornou hrou nenechali víťazstvo uniknúť.
Góly: 45. Johancsik - 3. Dirnbach, 53. a 62. V. Candrák. R Tománek, ŽK: Obi-Metzger, Gešnábel, Ďatko, Gajdoš - M. Kotula. ČK: 12. Obi-Metzger (T), 384 divákov. MFK TOPVAR: Anda - Čurgali, Ondrka, Moravčík, Ďatko - Gešnábel (46. Geleta), Balážik, Gajdoš (87. Sporina), Jančovič - Obi-Metzger, Johancsik. Tréner D. Liba.

DAC Dun. Streda B - Spartak Vráble 1:2 (0:1)
Vrábľania mali takmer po celý zápas prevahu, boli útočnejší a ucelenejší. Po nedorozumení domácej obrany už v 8. min. prestrelil bránu z troch krokov Nozdrovický. Po Šándorovom kolmom pase na Charizopulosa a jeho centri však Frťala z 6 m nekompromisne zavesil. Domáci sa v prvom polčase nedostali ani do šance. Prvú strelu vyslali na bránu z diaľky Brunczvikom až v 53. min., ale brankár Straka nemal s ňou problémy. O desať minút na opačnej strane Nozdrovický len tesne minul bránu. V 66. min. dostal Habenicht krížnu prihrávku, zaseknutím lopty obišiel obrancu a krásnou točenou strelou pod brvno vyrovnal. V 74. min. po rohu Korman vystrašil Jurigu, ktorý s námahou vyboxoval. Víťazný gól napísali Vráble po centri Husára a krásne umiestnenej hlavičke Nozdrovického. Víťazstvo Spartaka je plne zaslúžené.
Góly: 66. Habenicht - 28. Frťala, 84. Nozdrovický. R Matúš, ŽK: Radványi, Habenicht, 95 divákov. DAC B: Juriga - Szaban, Radványi, A. Lelkes, Ágh - Habenicht, Brunczvik, Lénárth (68. Jandás), Zs. Németh (46. Medgyes) - Harsányi (46. (Csonka), A. Németh. Tréner T. Zsákovics. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Kupec, Husár - Balko (80. Farkaš), Nozdrovický, Turčan, Charizopulos - Frťala (65. Korman), Švajda (73. Pačaj). Tréner M. Süttö.

Ostatné výsledky 29. kola
Nemšová - Myjava 1:0 (0:0), 55. Laco. Nové Mesto n/V. - Slovan jun. 3:1 (0:1), 54. L. Šebek, 82. a 83. Ščepko - 34. Hutta. Rača - J. Bohunice 3:0 (2:0), 1. Ladvenica, 34. Pupík, 53. Mart. Ďuriš (z 11 m). Senec - Vrbové 1:0 (1:0), 31. Chorvatovič.
15. Topoľčany 29 7 7 15 37:53 28 (-17)
16. D. Streda B 29 4 5 20 26:71 17 (-28)
DAC-u B odrátajú 3 body.

Program 30. kola
11. 6. o 17.00 h Nitra B - N. Zámky, 12. 6. o 10.30 Slovan jun. - D. Streda B, 13. 6. o 17.00 h Vráble - Rača, Bernolákovo - Topoľčany.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Ščasný: Máme na stred II. ligy, bez posíl tu nebudem

Už teraz je neskoro, vie tréner Nitry po vyhorení so Šamorínom.

Tréner Nitry Michal Ščasný.

Koronavírus: Odberné miesta v Galante (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Galante

V Nitre otvorili tri materské školy a päť školských klubov

Riaditeľky posudzujú zamestnanie oboch rodičov.

Mladý Šaľan dobýja svet veľkej hádzanej. S Ruskom bol aj na ME

Tomáš Hlavatý sa už tešil z majstrovských titulov v Maďarsku a Rusku, účinkoval aj vo finále Ligy majstrov. Ako asistent trénera.

Tomáš Hlavatý s priateľkou, českou hádzanárkou Janou Knedlíkovou. Vpravo: Na lavičke Rostova ako hlavný tréner v zápase Ligy majstrov v Budapešti.