Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Šamorín v Bánovciach neuspel

III. liga *Neded prehral piate stretnutie v rade. *ČFK získal na Považí dôležitý bod. *Galanta si nečakane zavarila treťou domácou prehrou.

Obrana ČFK na Považí neinkasovala, v strede Mošať.(Zdroj: J. Šprocha)

Gabčíkovo - Palárikovo 3:0 (2:0)
Domáci zatlačili súpera hneď od úvodu. V 8. min. chybu hostí potrestal T. Nagy, ktorý po samostatnom úniku otvoril skóre stretnutia. Hral sa dobrý a technický futbal. V 31. min. bol v 16-tke Palárikova faulovaný Milan a nariadenú penaltu premenil T. Nagy - 2:0. Vstup do druhého dejstva vyšiel opäť lepšie Gabčíkovu a po centri Milana skóre na rozdiel triedy upravil pekným gólom Rybár. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale šance Bogyaia a Holku v sieti Izsmána neskončili. V dobrom zápase slušnej úrovni sa zrodilo zaslúžené domáce víťazstvo, po ktorom je Gabčíkovo bližšie k záchrane.
Góly: 8. a 31. (11 m) T. Nagy, 49. Rybár. R Darnadi, ŽK: Bogyai, 400 divákov. TJ: Izsmán - Kučera, Bolega, Kiss, Keszeg, Milan (55. Vass), Šňegoň, Hamar, Kállai (46. Lux), T. Nagy (37. Rybár), Bartalos. Tréner A. Csiba. OTJ: Procházka - Pánik (46. Bogyai), Poláček, Simonics, Fiala (57. Mikla), Krištofičin, Holka, Ágh, Žembera, Molnár (75. Svýba), Ďuriš. Tréner T. Kuťka.

Ludanice - Piešťany 2:1 (1:0)
Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, ale domáci premenili poskytnuté šance. Už v 2. min. Oravcov pokus brankár hostí vyrazil na roh. Hostia mohli viesť v 15. min., ale Vyskočov pokus zrazil B. Kapusta. V 38. min. unikol Žamba, tiesnený však pálil len tesne vedľa. V 45. min. stiahol v šestnástke Kardoš Krkošku a nariadenú penaltu premenil M. Krško - 1:0. Po zmene strán udreli hostia, keď sa utešenou strelou prezentoval Nádaský - 1:1. O sedem minút však domáci opäť viedli, po štandardke dorazil loptu do siete Ondruš - 2:1. Po góle ožili hostia, zastavila ich však druhá žltá karta Kardoša. V 73. minúte mohol vedenie domácich poistiť F. Goga, ale Valo excelentne zakročil. Na druhej strane mal vyrovnanie na kopačke Žamba, ale tesne minul.
Góly: 45. M. Krško (11 m), 53. Ondruš - 46. Nádaský. R Oselský, ŽK: Jakubička - Kardoš, Verchola, ČK: 66. Kardoš, 200 divákov. OFK: Šemrinec - Jakubička, L. Krško, Šiška, Ondruš, Farkaš (68. F. Goga), B. Kapusta, Rusňák, Oravec, M. Krško, J. Krkoška (81. Lontoš). Tréner M. Lintner.

Galanta - Domaniža 0:1 (0:1)
Hráči Galanty začali aktívne, v 10. min. strelu Tomačeka z 20 m bravúrne vyrazil hosťujúci Zdurienčík. Hra sa postupne vyrovnala a v 24. min. sa hostia ujali vedenia, keď malú domov zachytil Lagín a prízemnou strelou skóroval. Galanta nezložila zbrane, ale akcie nedokázala dotiahnuť do gólového efektu. Najväčšiu šancu spálil Tomaček, keď sa v 43. min. rútil sám na bránu, ale trafil len nohy hosťujúceho gólmana. Neujali sa ani príležitosti Krulla, Vargu a Vígha. Od 70. min. hrali domáci len na troch obrancov, ale naďalej sa trápili v útočnej fáze. Domaniža sa stiahla na svoju polovicu a bránila tesný náskok. Poslednú šancu o vyrovnanie mal Tomaček, ktorý však neuspel.
Góly: 24. Lagín. R Jurenka, ŽK: Obložinský, Tomaček, Méry, T. Varga - Augustín, 120 divákov. SLOVAN: Šálka - Obložinský, T. Varga, Vígh (62. Štibrányi), Vaňo, Méry, L. Varga, Prístavok, Krull, Tomaček, Ostrožanský. Tréner J. Hodúr.
L. Rovne - Topoľníky 3:0 (2:0)
Zaujímavý zápas vo voľnom tempe priniesol v prvom polčase viacero šancí. V 2. min. pohrozil trestným kopom Kadlec. Domáci, ktorí sa lúčia s treťou ligou, podali bojovný výkon. V 12. min. sa vo veľkej šanci ocitol Prekop, ale brankár Baranovics bol na mieste. Hra sa potom vyrovnala a hostia mali v 20. min. sériu rohov, avšak veľká šanca Dékánya ostala nevyužitá. V 32. min. po centri Šimáčka Prekop peknou strelou k žrdi otvoril skóre. Pred prestávkou po peknej akcii J. Šebo zasunul loptu do prázdnej brány. Do druhého polčasu nastúpili obaja súperi futbalovejšie naladení, ale viac príležitostí na skórovanie mali sklári. Príležitosť Kecíka a tri šance Bezáka zostali nepremenené. Až v 85. min. Bezák tvrdou strelou uzavrel skóre.
Góly: 32. Prekop, 43. J. Šebo, 85. Bezák. R Maršal, ŽK: Šimáček, Kecík - Kosár, Braun, Nagy, 80 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Baranovics - Novota, Látečka, Kosár (73. Kovács), Braun, Peciar, Nagy, Mandák, Vencel, Dékány, Rózsa. Tréner R. Prokop.

Sereď - V. Ludince 3:1 (2:1)
Domáci mali veľmi rýchly nástup, keď už v 3. min. Polednák dorážal vyrazenú loptu Vargu. Šancu hosťujúceho A. Kosáka pohotovo zlikvidoval gólman Javor. V 11. min. fauloval v 16-tke Kasana domáceho Kasaja. Nariadenú penaltu Hindák bezpečne premenil. Hostia kontrovali v 15. min, keď Dálnoky krásnou strelou z 25 m vymietol Javorovu šibenicu. O desať minút A. Kosák z trestného kopu opečiatkoval iba brvno. V závere polčasu pekná strela Dobiša išla tesne nad bránu. Rovnako nepochodil ani hosťujúci Polák. Druhé dejstvo otvoril Polednák, keď sa najlepšie zorientoval v 16-tke a zvýšil na 3:1. Vzápätí šancu Kasaja zlikvidoval Varga. V 58. min. mal obrovskú šancu na hetrik Polednák, ale jeho hlavička mierila nad. Hostia odpovedali v 64. min. Flídrom, ktorý však nastrelil len brvno domácej brány. V. Ludince podali dobrý výkon hrali sympatický futbal, ale napriek tomu body zostávajú doma.
Góly: 3. a 48. Polednák, 11. Hindák (11 m) – 15. Dálnoky. R Černák, ŽK: Lipovský - Kasana, Soboňa, 330 divákov. ŠKF: Javor - K. Vaško, Guláš, Valentovič (45. Penciak), Lipovský, Dobiš (70. Lehocký), Kasaj, Polednák (88. Vermeš), Hindák, Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi. DRUŽST.: Varga - Flídr, Števko (53. Dulai), Horniak, Hlaváčik (63. Fekiač), Kasana, Bacigál, A. Kosák, Soboňa (45. Petráš), Dalnóky, Polák. Tréner F. Urban.

Pov. Bystrica - ČFK Nitra 0:0
Domáci boli aktívnejším mužstvom. Rýchle útoky, ťahané hlavne Varhaníkom, zastavovala obrana Nitry dobre dirigovaná Šelmecim. Po únikoch Masaryka a Šebíka centre do šestnástky ich spoluhráči nezasiahli. Na druhej strane Šelmeci v šanci zle odhadol let lopty. Vzápätí Masaryk mieril vedľa a z priameho kopu trafil múr. V 47. min. tvrdú strelu Mi. Oršulu kryl N. Borčin. Šancu hostí mal Buday, ale vystrelil nad. V 56. min. lopta po Masarykovom rohu vypadla brankárovi z rúk, no beci zachránili. V 66. min. Bartek zmaril najväčšiu príležitosť ČFK, keď Serenčeš zahral roh na Šelmeciho, ale domáci brankár jeho hlavičku k žrdi bravúrne vyškriabal. Desať minút pred koncom najlepší hráč Varhaník po prieniku trafil dobre vybiehajúceho brankára. Hostia sa tak tešili zo získaného bodu.
R Gašparovič, ŽK: Novakovič, 25 divákov. ČFK: N. Borčin - Dedič, Mošať, Serenčéš, Horňák, Šelmeci, Bližňák, Buday, Novakovič, R. Borčin, Martin Tóth (90. Čas). Tréner J. Kostoláni. ⋌JOZEF ŠPROCHA ml.

Dubnica B - Neded 7:1 (4:1)
Hostia domácich zaskočili hneď v úvode a Beneš otvoril po sóle skóre - 0:1. Dubničania odvládli hru a Gorelka v priebehu 7 minút otočil skóre. Po peknej narážačke s Gorelkom Augustíni zvyšoval v 33. min. na 3:1. Najkrajší moment zápasu prišiel v 45. min. Matejov získal loptu na vlastnej polovici a nádherným lobom z 50 m prekonal prekvapeného Veselého strelou do šibenice. Dubničania nestrácali chuť ani po prestávke. V 56. min. po krásnej akcii Matejov zvýšil na 5:1. Domáci potom prestriedali a noví hráči dokázali, že futbal hrať vedia. Urban po kombinačnej akcii pridal šiesty gól. O minútu sa do streleckej listiny zapísal ďalší zo striedajúcich hráčov Urgela. Tlak Dubnice bol výrazný a Mrva ešte trafil brvno.
Góly: 10. a 17. Gorelka, 33. Augustíni, 45. a 56. Matejov, 76. Urban, 77. Urgela - 2. Beneš. R Santa, ŽK: Mrva, 30 divákov. FC: Veselý - Molnár, Beták, Meszáros (46. Pátek, 59. Tóth), Varga, Ambruš, Ivanič, Bogora, Kalmár, Mach, Beneš. Tréner M. Kobora.

Bánovce - Šamorín 3:1 (1:0)
Hostia v zápase o čelo tabuľky sklamali. Bánovce od úvodných minút mali hru pevne pod kontrolou a už v 19. min. sa ujali vedenia 1:0. Aj v ďalšom priebehu diktovali tempo hry Bánovce, Masarovič mieril len do tyče a ďalšie dve vyložené šance zahodil Pavlovič. Po zmene strán dali spartakovci dva rýchle góly a o osude zápasu tak bolo rozhodnuté. Hostia za celý zápas vyslali na bránku Bánoviec iba jednu strelu, a to hneď bola aj gólová. Ľ. Mezovský tak stanovil skóre na konečných 3:1. Za zmienku ešte stojí zaujímavosť, že proti sebe nastúpili aj bratia a obaja strelili aj gól.
Góly: 19. Kosiba, 56. Škultéty, 59. M. Mezovský - 84. Ľ. Mezovský. R Farkaš, bez kariet, 600 divákov. ŠTK: Süke - Végh, Soós (56. Fekete), Fulmek, Valach (56. Hamuljak), Ľ. Mezovský, Vaško, Kopún, Buchel, Pinte, Szöllös (62. Fráz).

Gabčíkovo (v bielom) v sobotu porazilo Palárikovo 3:0.

3. Beh večernou Nitrou vyhrali Mazúch a Németová (+FOTO) 412
  4. Ronald Frkala a priame kopy – lepšia love story ako Twilight (gól jesene č. 9 - VIDEO) 186