Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Víťazný štart Vrábeľ

Prekvapením prvého kola je úspech Topoľčian na ihrisku Bernolákova.

Vráble - Šamorín 1:0. Autorom gólu bol Patrik Balko, vpravo T. Szöllös.Vráble - Šamorín 1:0. Autorom gólu bol Patrik Balko, vpravo T. Szöllös. (Zdroj: Monika Golhová)

Spartak Vráble - ŠTK 1914 Šamorín 1:0 (0:0)
Už po pár minútach pred Balkom hasil Fulmek. V 20. min. Charizopulos točenou strelou mieril tesne nad. Po polhodine sa Straka zapotil pri centri Hulíneka. V 40. min. Balko pred prázdnou bránou hlavou zle trafil loptu. Vzápätí hlavičkoval i Hambálek, ale Brauneis sa zaskvel. V závere polčasu sa pri strele Szöllösa vytiahol Straka a z brejku arbiter neodpískal pre Spartak jasnú penaltu po faule na Garaja. Hneď po zmene strán však domáci udreli, keď po skrumáži upratal loptu hlavou do siete Balko. Už o minútu Straka famózne vytlačil pokus Szaba. Po hodine hry nevyužil Šlachta dve čisté šance, keď sa ocitol sám pred brankárom. To mohlo Vrábľanov mrzieť, keďže polovicu druhého dejstva dohrávali bez vylúčeného Turčana. Skvelou taktickou hrou však nováčikovi veľa nedovolili a pripísali si prvé tri body.
Gól: 47. Balko. R Gábor, ŽK: Balko, Šándor, Turčan - Buchel, Szöllös, Mikuš. ČK: 65. Turčan. 650 divákov. SPARTAK: Straka - Husár (46. Šlachta), Kupec, Šándor, Gonda - Charizopulos, Turčan, Hambálek, Bratský - Garaj (83. Sepeši), Balko (89. Hamar). Tréner M. Süttö. ŠTK: Brauneis - Marušin, Fekete (26. Szöllös), Szabó, Vaško, Kopúň (70. Marič), Hulínek, Mikuš, Fulmek, Buchel, Hindák (75. Valach). Tréner A. Pinte.

OTJ Moravany - FC Nitra B 1:0 (0:0)
Hral sa bojovný futbal, domáci mali herne mierne navrch. V úvode mali šancu Olej a Gligič, Chudý však bol na mieste. Hostia dali o sebe vedieť v 31. min., keď Košútovu hlavičku vykopával z čiary Benko. Pred prestávkou si Glosov center takmer do brány zrazil Kotora. Po následnom rohu strieľal zblízka tesne nad Piovarči. Po prestávke vo výhodnej pozícii Gligič nemieril presne. Na opačnej strane ho napodobnil Áč. V 71. min. sa do šance dostával hosťujúci Ivančík, brankár Haško včas vybehol. Desať minút pred koncom v koncovke neuspel ani Paukner. A tak prišiel trest - v 86. min. Candrák odvážne prenikol do vápna a v páde medzi dvoma obrancami prízemnou strelou rozhodol. Nitrania si už šancu na vyrovnanie nevypracovali.
Gól: 86. Candrák. R P. Krivošík, ŽK: Gligič, Benko, Candrák, Glos - Kotora, Košút, Svitek, ČK: 88. Áč (N), 324 divákov. FC jun.: Chudý - Kotora, Harbuľák, Gajdoš, Áč, Král, Zelenický (64. Svitek), Moravčík (64. Škrováň), Ivančík, Paukner, Košút. Tréner M. Kuruc.

MFK Vrbové - FKM Nové Zámky 2:0 (0:0)
Najskôr hosťujúci Prohászka hlavičkoval nad bránu a Novozámčania vzápätí nevyužili ani dva rohy a dlhé auty Hlavačku. Gašparíkov gól neuznali rozhodcovia. Pred prestávkou sa zastreľoval domáci Jelšic. Útočník domácich to skúšal aj skraja druhého dejstva. V 49. min. bol Jelšic faulovaný vo vápne, sám si loptu postavil na biely bod a otvoril skóre. O tri minúty mohlo viesť Vrbové už o dva góly, ale Andrísek mieril iba do žrde. V 68. min. prišiel druhý penaltový moment duelu, keď bol v šestnástke nedovolene zastavený Andrísek. K lopte sa opäť postavil Jelšic a tentoraz si zvolil druhý kút - 2:0. Hostia sa snažili naďalej, Prohászka však vo vyloženej šanci neuspel.
Góly: 50. a 68. Jelšic (oba z 11 m). R Knopp, ŽK: Vlado, Kuťka, Andrísek - Andrášik, Hlavačka, Fejéš, Jakubjak, 321 divákov. FKM: Valenský - Cingel, Andrášik, Fiala, Gašparík, Prohászka (72. Šebík), Bukovič (72. Jakubjak), Fejéš, Hlavačka, Mrázek, Ešek.

ŠK Bernolákovo - MFK Topvar Topoľčany 1:2 (0:0)
Hostia už v 4. min. zahrávali nepriamy kop z rohu päťky, ale bez gólového efektu. Potom viac hrozili domáci, kým hostia pozorne bránili a vyčkávali na rýchle protiútoky. V 24. min. na si štandardku Gajdoša nabehol Čurgali, ale trafil len do brvna. Domáca prevaha potom gól nepriniesla. V 52. min. bol už Hužovič prekonaný, ale hlavičku Halla vykopol z čiary Gajdoš. Potom udreli hostia, keď najskôr brankár domácich zneškodnil sólo Čurgaliho, ale o minútu po úniku Balážika sa Čurgali už nemýlil - 0:1. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, ale po akcii Gešnábela zvýšil Gajdoš už na 0:2. Domácim v zúfalom nápore znížili hlavičkou Futa.
Góly: 86. Futo - 56. Čurgali, 78. Gajdoš. R Mastiš, ŽK: Guldan - Balážik, Krajčír. MFK TOPVAR: Hužovič - Krajčír, Kermiet, Schwarz, Ďatko, Geleta (57. Vaňo), Gajdoš, Balážik, Jančovič, Čurgali, Gešnábel (87. Králik). Tréner D. Liba.

Ostatné výsledky 1. kola
Nové Mesto n/V. - Rača 6:0 (2:0), 7. P. Šupka (11 m), 24. L. Šebek, 52. Tuschel (11 m), 62. T. Marček, 66. T. Omasta, 82. Končitík. Myjava - Nemšová 0:0. Slovan jun. - Pezinok 0:0. J. Bohunice - Trnava B 1:1 (1:1), 27. Mikláš - 33. Zvolenský.