Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Zlaté Moravce si držia domácu stopercentnú bilanciu

V stretnutí 6. kola Corgoň ligy futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce porazili Dubnica 2:1. V tabuľke sa o skóre dostali pred rivala z Nitry, na šieste miesto.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dubnica 2:1 (1:0)

Od úvodnej minúty sa v Zlatých Moravciach bolo na čo pozerať. V 2. min sa ocitol Grabež v čistej pozícii, ale zoči-voči M. Kuciakovi neuspel. Domáci odpovedali hneď z protiútoku, Candrákovu dobrú strelu z päťky P. Bajza kryl. Jediný gól úvodného dejstva priniesla 12. min, keď P. Bajza v malom vápne stiahol Stojanoviča a nariadený pokutový kop s istotou premenil Pavlovič - 1:0. V 23. min prudkú strelu Tomášeka z priameho kopu Bajza len s námahou vyrazil. V 24. min Róbertovi Tomkovi radosť z gólu premárnil asistent rozhodcu Borsányi, ktorý signalizoval milimetrové postavenie mimo hry. Po polhodine hry vystrašil Kuciaka vydarenou strelou spoza šestnástky hosťujúci Porázik, jeho pokusu chýbali centimetre. Záver úvodného dejstva patril agilnému Stojanovičovi. V 35. min vyskočil najvyššie na Pavlendov center a hlavou opečiatkoval brvno, o minútu neskôr z ôsmich metrov v ideálnej pozícii napálil loptu tesne vedľa a do tretice v mikrosúboji s brankárom Bajzom neuspel. Obojstranne otvorený futbal pokračoval aj po zmene strán. V 56. min Chrenova delovka z 20 m len tesne minula cieľ. Po hodine hry Tomášekov center z ľavej strany skončil na žrdi Bajzovej bránky, z následnej kontry Dubničan Gorelka z čistej šance netrafil bránku. Vyrovnanie priniesla 64. min, keď Porázikov prudký center po zemi Ižvolt pohodlne poslal za chrbát bezmocného Kuciaka - 1:1. Hostia mohli ísť do vedenia v 66. min. Riečičiarovu strelu z bránkovej čiary v poslednej chvíli odvrátil Pavlenda na roh. O osude stretnutia rozhodla 76. min. Babicov center z rohového kopu našiel Candráka, a ten z ôsmich metrov nekompromisne napálil loptu do siete - 2:1. V závere sa hostia snažili vyrovnať. Streleckú príležitosť si však už nevypracovali, a tak pre Zlaté Moravce ešte stále platí "môj dom, môj hrad."

Góly: 12. Pavlovič (11 m), 76. A. Candrák - 64. M. Ižvolt.
R Kružliak, ŽK: Pavlenda, M. Babic - Augustíni, Šulek, 1486 divákov.

FC VION: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič (20. Tomášek) - Náther (69. Hözl), M. Babic, A. Candrák - R. Tomko, Stojanovič (80. M. Ondrejka).
MFK: P. Bajza - Riečičiar, Klabník, P. Šulek, Beňo - T. Bruško - J. Vavrík (27. Gorelka), Augustíni, M. Ižvolt - Grabež (82. Ulrich) - Porázik (71. H. Tubonemi).

HLASY TRÉNEROV
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Na Dubnicu sme sa tešili. Napádali sme dosť vysoko, najmä v prvom polčase. Škoda nevyužitých šancí, lebo stretnutie mohlo byť rozhodnuté už do prestávky. Moje mužstvo ukázalo charakter a napokon dal Candrák zaslúžene víťazný gól."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Videli sme dobrý ligový zápas s množstvom šancí. Po prvom polčase sme mohli prehrávať aj o tri, štyri góly. V kabíne sme sa dali dokopy, po zmene strán sa nám podarilo vyrovnať a mohli sme dať aj druhý gól. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia je však víťazstvo Zlatomoravčanov zaslúžené."

Ostatné sobotňajšie výsledky:
Dukla B. Bystrica - FC Nitra 2:0 (0:0), 70. a 86. Pich.
Košice - Trnava 0:2 (0:0), 64. Koro Kone, 82. Ľ. Bernáth.
Dunajská Streda - Prešov 2:1 (1:1), 18. R. Konečný, 52. Z. Harsányi - 7. Belejík.
Žilina - Senica 0:0.

1. Trnava 6 4 1 1 11:3 13 (+4)
2. Senica 6 4 1 1 6:5 13 (+7)
3. Žilina 6 3 3 0 12:6 12 (0)
4. Slovan 5 3 1 1 9:3 10 (+1)
5. Ružomberok 5 3 1 1 5:2 10 (+1)
6. Zl. Moravce 6 3 1 2 6:6 10 (+1)
7. Nitra 6 3 1 2 7:10 10 (+1)