Derby pre Topoľčany, rezerva s prehľadom

Plné bodové zisky si doma pripísali Novozámčania a prvýkrát aj Šamorín.

Zľava Šándor, Gešnábel, Čurgali, Kupec a Hambálek.(Zdroj: J. Šupa)

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Vráble 3:0 (0:0)
Prvý polčas patril hosťom, ktorí častejšie držali loptu na svojich kopačkách. Prvú šancu si však vypracovali domáci, ale Geleta v 3. minúte zakončil nedôrazne. Hostia pohrozili v 13. min., kedy sa po Charizopolusovej strele vyznamenal domáci brankár Hužovič. V 23. minúte Gajdošovu štandardku hlavou tečoval hosťujúci kapitán Šándor a lopta skončila na brvne. Aj v druhom polčase začali lepšie hostia, ale do vedenia sa dostali domáci. V 55. min. nastala pred brankárom Strakom trma-vrma, v ktorej sa najlepšie zorientoval Čurgali - 1:0. O šesť minút Gešnábel vysunul Čurgaliho a ten v úniku nezaváhal - 2:0. Hostia sa aj naďalej snažili o skorigovanie výsledku, ale v domácej bránke stal vynikajúco chytajúci Hužovič. Hostia mohli znížiť v 64. min. a potom aj v 87. min., ale Barčák ani v jednom prípade neprekonal Hužoviča. V závere ešte unikol Balážik, ktorý našiel striedajúceho Vaňa - 3:0.
Góly: 55. a 61. Čurgali, 90. Vaňo. R Korista, ŽK: Krajčír, Ďatko, Gešnábel, Vaňo - Garaj, Kupec, Šándor, 530 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič - Krajčír, Kermiet, Schwarz, Ďatko - Geleta (46. Remeň), Balážik (90. Králik), Gajdoš, Jančovič - Čurgali, Gešnábel (76. Vaňo). Tréner D. Liba. SPARTAK: Straka - Gonda (73. Sepeši), Kupec, Šándor, Husár - Charizopulos, Hambálek, Bratský, Turčan - Garaj (60. Barčák), Sojka (60. Šlachta). Tréner M. Süttő.

FC Nitra juniori - PŠC Pezinok 4:0 (2:0)
Mladí Nitrania začali nebojácne a už po chvíli mohli vyhrávať, Kolár však pred odkrytou bránou trafil len do brvna. O desať minút pohrozil aj neskorší hrdina Paukner, gólmana hostí však ešte neprekonal. Skóre otváral po Glendovej ukážkovým lobom Gajdošík. Hostia mali na dosah vyrovnanie, no proti dobre zahranej štandardke Duckého vytiahol ešte lepší zákrok brankár Chudý. Potvrdilo sa „nedáš - dostaneš“, keď z protiútoku po Kolárovej prihrávke zvyšoval na 2:0 Paukner, pričom tento hráč stihol do konca zápasu skompletizovať svoj hetrik. Nitrania predviedli pekný futbal a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 26. Gajdošík, 35., 56. a 84. (11 m) Paukner. R Marhefka, ŽK: Moravčík - Hulák, Novotný, 120 divákov. FC jun.: Chudý - Glenda, Harbuľák, Pfeifer (87. Kinček), Svitek - Pindeš - Ivančík, F. Moravčík, Kolár (60. Aliu) - Gajdošík, Paukner (84. Halaji). Tréner M. Kuruc.

FKM Nové Zámky - Slovan jun. 2:1 (1:0)
V obojstranne rozháranom úvode mali obaja súperi po jednej sľubnej šanci. V 4. min. sa k lopte dostal na malom vápne nečakane Kolčák, ktorý zaváhal, aby o minútu Mrázekov nadýchaný center nezužitkoval z dostrelu hlavou Novakovič. V 12. min. vybojoval loptu Fiala, posunul Mrázekovi, ktorý sa v šestnástke šikovne uvoľnil, cieľ ale tesne minul. To už mali o čosi viac z hry domáci, ktorí sa dočkali v 27. min. Z Cingelovej strely, ktorú Rusina vyrazil pred seba, vyťažil úvodný gól dotieravý Jakubjak. Pred prestávkou ešte chýbal polkrok po Bukovičovej krížnej prihrávke Mrázekovi. Nové Zámky pridali poistku sedem minút po obrátke, keď dostal loptu za čiaru Bukovič. Bratislavčania zápas nezabalili, pokúšali sa o zvrat a v 76. min. trafil spoza šestnástky k pravej žrdi Králík - 2:1. Keďže gólom neskončila akcia striedajúcich Horňáčka so Šebíkom, výsledok bol otvorený do konca.
Góly: 27. Jakubjak, 52. Bukovič - 76. Králík. R Mastiš, ŽK: Cingel, Andrášik, Hlavačka, Horňáček, Šebík - Rusina, Peňaška, Fortuna, Baláži, 600 divákov. FKM: Valenský - Novakovič (71. Šebík), Hlavačka, Gašparík, Ešek, Cingel, Fiala, Bukovič, Andrášik, Mrázek (87. Bombicz), Jakubjak (80. Horňáček). Tréner J. Kostoláni.

ŠTK 1914 Šamorín - FK Rača 2:0 (2:0)
Priemerný zápas ovplyvnilo rýchle vylúčenie brankára hostí za faul na Hindáka v pokutovom území, po ktorom sa z bieleho bodu nemýlil domáci kapitán. V 15. min. letela z nohy Poláka prvá strela hostí, domáci gólman bol na mieste. O chvíľu rýchlu kombináciu Hindáka s Maričom šperkovala technická strela Hindáka, ktorú Cichý vyrazil, na opakovanú strelu Buchela však už nedočiahol. V 38. min. hlavička Poláka tesne minula domácu bránu. Následne Kopúňovu strelu Cichý reflexne vyrazil. V 65. min. po narážačke dostal presný pas Fekete, ale trafil bočnú sieť. O päť minút po rohu nikým nekrytý Marušin zo 7 m hlavičkoval vedľa. Posledná akcia domácich, Maričova delovka z voleja, tesne minula svätyňu hostí.
Góly: 3. (11 m) a 20. Buchel. R Ihring, ČK: 2. Harag (R). ŽK: Kopúň, Mikuš - Dargaj, 350 divákov. ŠTK: Brauneis - Soós, Marušin, Szabó (77. Végh), Vaško, Kopúň, Buchel (90. Mikuš), Hindák (59. Fekete), Szöllös, Marič, Fulmek. Tréner A. Pinte.

Ostatné výsledky 4. kola
Moravany n/V. - Vrbové 3:3 (3:2), 16. a 25. Puna, 44. Olej - 2. Krajčovič, 23. Balcír, 87. J. Jelšic. Trnava B - Nové Mesto 2:0 (1:0), 11. Čorič, 55. Kočiš. Nemšová - J. Bohunice 3:0 (0:0), 47. Amrich, 52. a 63. Fabuš. Myjava - Bernolákovo 0:0.
1. Trnava B 4 3 1 0 8:2 10 (+4)
Nemšová 4 3 1 0 8:2 10 (+4)
3. Topoľčany 4 3 1 0 8:3 10 (+4)
4. Nové Zámky 4 3 0 1 8:4 9 (+3)
5. Myjava 4 2 2 0 5:2 8 (-1)
6. Nitra jun. 4 2 0 2 11:6 6 (0)
7. Nové Mesto 4 2 0 2 9:4 6 (0)
8. Vrbové 4 1 1 2 8:8 4 (-2)