Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Cenné body pre Vráble

Nové Zámky a Topoľčany získali ďalší plusový bod. Vráble prerušili sériu troch duelov bez bodu.

Süttöho tím pripravil prvú prehru Nemšovej. Vľavo Márius Charizopulos.Süttöho tím pripravil prvú prehru Nemšovej. Vľavo Márius Charizopulos. (Zdroj: Monika Golhová)

Spartak Vráble - Slovan Nemšová 1:0 (1:0)
Spartak mal raketový úvod, už v 3. min. mali domáci kopať penaltu po ruke hráča Nemšovej. Arbiter však jedenástku nariadil až v 6. min., keď Garaja stiahol gólman Bobot. Gonda bezpečne premenil - 1:0. Potom to skúšal Turčan, ale volejom mieril nad a priamy kop šiel tesne vedľa. Doslova tutovku spálil v 30. min. Charizopulos, keď sám zakončil z troch metrov nedôrazne. Až potom pohrozili hostia, ale Amrich mieril nad. V druhom dejstve sa pri strele Charizopulosa zaskvel Bobot. Po hodine hry sa Vráble stiahli, takže réžiu hry prebrala Nemšová, ale bez vyloženej šance. Naopak, rozhodnúť mohol Hambálek, ale pred prázdnou bránou hlavičkoval mimo. V nervóznom závere vytiahol rozhodca za tri minúty päť žltých kariet, na výhre Spartaka to však nič nezmenilo.
Gól: 6. Gonda (11 m). R Knopp, ŽK: Straka, Charizopulos, Turčan - Bobot, Husár, Bahno, Suchý, Jakúbek, Amrich, Kresánek. 620 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Sepeši, Kupec - Hambálek - Balko, Bratský (69. Husár), Turčan, Charizopulos (73. Sojka) - Garaj (86. Barčák). Tréner M. Süttö.
ĽUBOŠ MODZGA

ŠK Bernolákovo - FC Nitra juniori 2:1 (1:0)
Zápas mal vysokú úroveň. Domáci konečne predvádzali futbal, ktorý sa od nich očakáva. Hostia pricestovali s mladým kolektívom a boli dôstojným súperom Bernolákovu. V prvom dejstve šli po jasnom faule v šestnástke do vedenia domáci, keď Hall premenil pokutový kop. Po presnom zásahu ovládli hru Bernolákovčania, ale druhý gól padol až po zmene strán. Krásnu akciu v 57. min. začal Kordanič, ktorý vysunul na krídle Čambala, ten našiel Futoa a Kordanič rozvlnil sieť. Tri minúty pred koncom urobili domáci obrancovia chybu, ktorú využil Nitran Moravčík. Skóre sa už v závere nemenilo a Bernolákovo si tak pripísalo zaslúžené víťazstvo.
Góly: 25. Hall (11 m), 57. Kordanič - 82. Moravčík. R Marhefka, ŽK: Čambal, Guldan - Pfeiter, Harbulák, Svitek, Gajdošík, 214 divákov. FC: Chudý - Pfeifer, Harbu2ák, Kolmokov, Svitek (55. Polúch), Pindeš, Ivančík (46. Gajdošík), Moravčík, Zelenický, Mikuš, Košút. Tréner M. Kuruc.

AFC Nové Mesto n/V. - FKM Nové Zámky 1:1 (1:1)
Na štadióne AFC videli diváci od počiatočných minút stretnutia kvalitný a bojovný futbal. V prvých minútach to boli domáci hráči, ktorí si vytvorili sľubné šance no Šupka ani L. Šebek neboli úspešní. Prišla však 19. min. a M. Šebek sa najlepšie zorientoval pred brankárom hostí. Hostia odpovedali už o dve minúty keď vyrovnával Mrázek. V 34. min. po prihrávke Drahna tesne hlavičkoval Ščepko. Domáci sa snažili ešte do prestávky skórovať, no hostia umne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. I druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. V 50. min. po peknej akcii tesne minul L. Šebek. Novozámčania boli i naďalej nebezpeční, no v záverečnej fáze nepresní. Naďalej sa hral oku lahodiaci futbal, žiaľ, bez gólového efektu, a tak sa stretnutie skončilo nerozhodne .
Góly: 19. M. Šebek - 21. Mrázek. R Orlický, ŽK: Šupka - Novakovič, Ešek, 300 divákov. FKM: Valenský - Cingel, Fiala, Hlavačka, Gašparík, Novakovič, Bukovič, Fiala, Jakubjak, Feješ (80. Bombicz), Mrázek (88. Šebík). Tréner J. Kostoláni.

Slovan jun. - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (0:0)
Na nerovnom teréne hráčov lopta neposlúchala. Prvý polčas bol vyrovnaný, väčšie šance však mali hostia. Už v 6. min. Čurgaliho únik zrazila domáca obrana na roh. Podobne na tom bol v 38. min. aj Gešnábel. Po obrátke sa vyznamenal Hužovič pri dorážke Pecka. V 66. min. Uhlíkov prudký center usmernil do siete Bagi. Zakrátko bolo vyrovnané, keď Balážik ideálne vysunul Čurgaliho a ten nedal Gábrišovi šancu. V závere hrali obe mužstvá na víťazstvo. Peňaška strieľal tesne vedľa, Čurgali strela z uhla skončila na brvne, brejk hostí troch na jedného nezakončil Balážik.
Góly: 66. Bagi - 76. Čurgali. R Korista, ŽK: Bagi, 80 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič - Krajčír, Kermiet, Schwarz, Ďatko - Geleta (62. Remeň), Balážik, Gajdoš, Jančovič - Čurgali, Gešnábel (55. Vaňo, 90. Králik). Tréner D. Liba.

PŠC Pezinok - ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (2:0)
Fanúšikovia si v nováčikovskom derby prišli na svoje. Lepšie začali domáci, keď Volf parádne trafil z 20 m. Šamorínčania si vytvorili dve pološance, ale domáci vždy zakročili v hodine dvanástej. Druhý gól padol po štandardke, keď sa presadil Hejčík. V druhom dejstve hostia otvorili hru, ale do šance sa dostal Pezinok. Tábora ešte neskóroval, ale Volf už preloboval gólmana - 3:0. Pezinčania prišli o zraneného brankára Bolecha, ktorý mal otras mozgu a prasknutú lebku. Hostia už len korigovali, keď sa po prihrávke za obranu presadil Kopúň. Tri body zostali v meste vína.
Góly: 7. a 54. Volf, 35. Hejčík - 90.+ Kopúň. R Hajnala, ŽK: Novotný, Kunzo, Volf, Hulák - Hindák, Szabo, 300. ŠTK: Brauneis - Soós, Marušin, Szabo, Vaško, Szöllös (61. Mikuš), Fulmek, Marič, Pinte, Hindák (59. Kopúň), Buchel (12. Fekete). Tréner A. Pinte.

Ostatné výsledky 5. kola
Vrbové - Myjava 0:2 (0:2), 8. Kitta, 45. Kosík. Rača - Trnava B 1:2 (0:1), 68. Ščibrány - 23. Rehák, 63. Neto. J. Bohunice - Moravany n/V. 0:0.
1. Trnava B 5 4 1 0 10:3 13 (+7)
2. Topoľčany 5 3 2 0 9:4 11 (+5)
3. Myjava 5 3 2 0 7:2 11 (+2)
4. Nemšová 5 3 1 1 8:3 10 (+4)
5. Nové Zámky 5 3 1 1 9:5 10 (+4)
6. Nové Mesto 5 2 1 2 10:5 7 (-2)
7. Bernolákovo 5 2 1 2 4:5 7 (-2)
8. Pezinok 5 2 1 2 4:6 7 (+1)