Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Lídri ukázali silu, H. Kráľová na hody len s bodom, Nový Život prekvapil

IV. LIGA JUHOVÝCHOD Komárno a Levice sa odpútavajú od zvyšku pelotónu. H. Kráľová prišla druhýkrát po sebe o brankára kvôli ČK. Nový Život zaskočil V. Meder a získal prvé plusové body.

V. Meder - N. Život 1:3. S loptou J. Vass, za ním D. Nagy a hosťujúci R. Kiss.V. Meder - N. Život 1:3. S loptou J. Vass, za ním D. Nagy a hosťujúci R. Kiss. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Komárno - Štúrovo 5:2 (5:1). Domáci jednoznačne prevýšili svojho súpera a do prestávky mohlo byť skóre ešte vyššie. Lopty v sieti Štúrova končili najmä po pekných kombinačných akciách, ktoré ťahali Uzola, Kršteňanský a Nagy. Hostia do polčasu korigovali nepriaznivé skóre tečovaným priamym kopom Tácsika. Po obrátke tempo hry upadlo, zápas sa už len dohrával.
Góly: 14., 44. a 45. Š. Uzola, 23. Z. Kršteňanský, 30. J. Nagy - 34. N. Tácsik, 68. Cs. Ivanič. R Lérint, 350. KFC: Bilko - Skok, Maťo, Nagy, Lérant, Kökenyesi, Podlucký, Kršteňanský (86. Boroš), Uzola (82. Pásztor), Gonzáles (67. V. Kosťukevič), Vígh. MŠO: Gyurícsek - Kunyik, Franta, Papiernik, Simonka (46. Bábsky), Góra, Vavrík, Kianek, Tácsik, Ivanič, Sárai (46. Valent).
Sládkovičovo - Šahy 2:1 (1:1). Slavoj od začiatku búšil do obrany Šiah, ale zaslúžený gól prišiel až v 29. min., keď hostia podcenili dlhý pas a Marušinec bez problémov skóroval. Šahy však dokázali kontrovať ešte do prestávky, priamo z rohu vyrovnal Dudáš. V druhom dejstve bolo vidieť, že hráči Slavoja majú v nohách stredajší zápas, ale napriek tomu tlačili. Keď už vyzeralo, že zápas sa skončí deľbou, G. Nagy po centri Jakaboviča hlavou zariadil zaslúženú výhru.
Góly: 29. T. Marušinec, 90. G. Nagy - 45. G. Dudáš. R Šeller, 100. SLAVOJ: Jasovský - Hrotko (90. Ľ. Nagy), Jakabovič, Godáň, Benko, Mesároš, Šimek (72. Kováč), Dudáš, Hruška, Marušinec, G. Nagy. ŠAHY: Konc - Baráthy, J. Urblík, Fogad, Studva, Tatai, Grznár (74. Tran Anh), Bartal, Dudás, Smiknya, Petráš.
Hurbanovo - ViOn B/Volkovce 1:0 (0:0). Za neustáleho dažďa sa hral svižný futbal. Domáci v prvom polčase trestuhodne zahodili 2-3 dobré šance, čo sa im mohlo vypomstiť, pretože hostia tesne pred koncom polčasu nastrelili tyč. Mierna územná prevaha Hurbanova v druhom polčase vyústila Ďurického gólom. Domáci predviedli najkvalitnejší výkon v jesennej časti a víťazstvo je zaslúžené.
Góly: 66. Ľ. Ďurický. R Puna, 200. ČK: 76. P. Frajka (V.). MŠK: Fekete - Čerešník, Bičan, Pantokai, Vozárik, Ďurický, Bogner, Kurák, Tárnok (52. Pollák), Jankovič (56. Tóth), Pupák (78. Kádek). VION B: Novota - Zemanovič, Mikuš, T. Kozolka, Skladan, Frajka, Chovanec, Marták, Mankovecký, Spevák, Studený (78. Mózeš).
Veľký Meder - Nový Život 1:3 (1:0). Na premočenom teréne sa zrodilo prekvapenie. Skóre po polhodine otvoril dorážkou Érsek. V 59. min. po rohu hlavičkoval presne Ollé a stav bol vyrovnaný. V 71. min. tvrdú strelu domáci gólman neudržal a Őszi doťukol - 1:2. Domáci s cieľom vyrovnať hrali vabank, čo využili hostia a po vyšachovaní sa presadili aj tretíkrát.
Góly: 30. A. Érsek - 59. P. Ollé, 71. Z. Őszi, 81. Z. Németh. R Šima, 280. MŠK: Döme - D. Varga, Nagy, Vass (72. Ágh), J. Varga, Simon, Zlacký, Érsek, Nagy (78. Paxián), Gerhát (60. Kaprinaj), Rácz. N. ŽIVOT: Kunyi - Németh, G. Skuby (56. Őszi), Tomášik, Nyársik, T. Skuby (87. A. Skuby), Bočko, Kadvaň, Kiss, Ollé, Lelkes (79. Mikóczi).
Levice - Neded 5:0 (4:0). Po prihrávke Krenčana sa presadil Mlynár a Levice sa opäť bleskovo ujali vedenia. V 24. min. naservíroval Jakab center na hlavu Šveca - 2:0. O štyri minúty na rozdiel troch gólov nekompromisne zavesil Füle. V 38. min. spolupráca Füleho a Šveca priniesla aj štvrtý gól. V 76. min. ušiel Krenčan, vnikol do 16-tky, kde hráč hostí zahral rukou a nariadenú penaltu sám bezpečne premenil - 5:0.
Góly: 5. G. Mlynár, 24. a 38. G. Švec, 28. K. Fülle, 76. T. Krenčan. R Golha, 300. LEVICE: Ivanič - Zórad (84. Lauko), Ármai, Palic, Varga, Füle, Krenčan, Jakab, Solčiansky (56. Začka), Švec, Mlynár (68. Bôžik). FC: Valo - Bakita, Ivanič (22. Beneš), Varga, Molnár, Ambruš (46. Kovács), Mihálik (37. Kukuč), Filip, Rossi, Jedinák, Sloboda.
Veľké Lovce - Kolárovo 2:2 (1:1). Hostia prišli k nováčikovi s defenzívnou taktikou. Už v 8. min. im zlou rozohrávkou ponúkla domáca obrana vedúci gól. Lovčania potom búšili do súpera, po dvoch žrdiach vyrovnal do šatne po rohu Megyesi a Pavlatovský otočil skóre. Body sa však napokon delili, nedorozumenie obrany a brankára pretavil Magyar na cenný bod.
Góly: 45. M. Megyesi, 79. K. Pavlatovský - 8. K. Németh, 86. Zs. Magyar. R Marinčák, 200. V. LOVCE: Psota - Tóth (39. Ágh), Zima (89. T. Bagala), Pavlatovský (83. Vankovič), Krivočenko, Megyesi, Kuruc, Obložinský, M. Magala, Koreň, Ivan. FK: Petrušek - P. Máté, Kertész (46. Czabány), Musitz, Kis, M. Lovász (70. Kalmár), Magyar, Zs. Máté, Babicz (75. J. Lovász), Németh, Glofák.
Šurany - Okoličná n/O. 1:0 (1:0). Domáci mali celozápasovú prevahu, proti nim bol skvelý Jankó v bráne Okoličnej. Ten nestačil iba na Simonidesovo zakončenie, ktorému poslal z pravej strany strieľaný center Mokráš. Hostia toho vpredu veľa nevymysleli, no nebyť Szapuovho zákroku z 80. min., keď vytlačil tvrdú jedovku, boli by sa body delili.
Gól: 20. M. Simonides. R Špánka, 400. ŠK: Szapu - Poláček, Procházka, Mokráš, Rampašek (78. Chudík), Féhervári, Dudáš, Gábriš, Simonides, Halás, Tvrdoň. FC: Jankó - Somogyi, Š. Bartal, Meleg, Ábrahám, Novák (52. Nagy), Faragó, Machata, Yoshizawa, Bajnok (87. Erdei), Gögh.
TIBI Horná Kráľová - Vrakúň 2:2 (1:1). Hodový zápas nezačal podľa domácich predstáv, lopta po priamom kope M. Kósu pred Kokešom zaplávala a skončila v sieti. Zanedlho zo skrumáže vyrovnal Kollár. Ten istý hráč v 70. min. po Blehovej prihrávke nastrelil najprv žrď, ale dorážku zvládol. Hostia z veľkého množstva štandartiek v závere vydolovali remízu, dvojnásobnú presilu už využiť nestihli.
Góly: 20. a 70. Ľ. Kollár - 4. M. Kósa, 81. T. Méhes. ČK: 84. R. Kokeš, 86. G. Lencsés (obaja HK). R Barcík, 600. TIBI: R. Kokeš - Valášik (67. Straňák, 76. Petrovský), Gál, G. Lencsés, L. Lencsés, Šípka, Gyarfás, Új, Práznovský (63. Bleho), Kollár, Bilo. VRAKÚŇ: Rengel - B. Végh, Kázmér, D. Végh, Audi, G. Méhes (77. Sebö), M. Kósa (53. Bartal), T. Méhes, Balla, D. Kósa (62. Pollák), Gróf.
Dohrávka 1. kola: Sládkovičovo - Šurany 6:0 (2:0), 18. a 47. T. Marušinec, 43., 62. a 78. G. Nagy, 75. M. Mészáros. R Mlinkovics, 100.
16. Štúrovo 6 1 0 5 6:14 3 (-6)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - J. Nagy (Komárno), 5 - D. Solčiansky, G. Švec (Levice), L. Beneš (Neded), Š. Uzola (Komárno).