Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Pered opäť doma pukol, Šintava priviezla body

V. Liga Juh Nováčik z Kráľovej n/V. získal vonku prvé body. Č. Voda je stále nulová. Lehnice sa u súpera tešili druhýkrát. Vinohrady zmazali dvojgólové manko súpera.

Váhovce - Zlaté Klasy 5:2 (2:2). Hostia začali živšie, no Váhovčania sa postupne rozbehli. Mužom zápasu bol Rudolf Borš, ktorý dosiahol hetrik a vyrobil aj jedenástku. Zlatým Klasom sa podarilo do kabíny vyrovnať a druhý polčas začali dvoma tutovkami. Trafili len žrď, Adamko posunul Hodúrovi a ten nasmeroval svoj tím k víťazstvu. Domáci už potom kontrolovali zápas. Víťazstvo hráči venujú spoluhráčovi Patrikovi Čiernikovi, ktorému sa narodila dcéra.
Góly: 15., 56. a 68. R. Borš, 26. P. Čiernik (11 m), 47. P. Hodúr - 9. M. Kunyi, 45. M. Strešňák. R Strečko, 200. ŠK: Navrátil - Hodúr, Šmitala, Rosinský, Búš, T. Takáč, Sercel (79. Karácsony), Čiernik, Borš, Čmarada, Adamko (73. Lukács). Z. KLASY: Trančík - Strešňák, Štrba, Kučera, Hollósi, Illés, Kunyi (Klúcsik), Molnár (Lengyel), Berner, Sakál, Mészáros (Zsigmund).
Trstice - Močenok 1:0 (0:0). Celý zápas sa odohrával v réžii domácich, ktorí sa však nevedeli dostať cez prehustenú obranu, Močenčania bránili s 9 hráčmi. Po obrátke hostia trochu vystrkovali rožky, ale vážnejšie šance nemali. Domácim to vyšlo až v záverečnom nápore, po jednom z 20 rohov, do siete hlavičkoval Varga. Zrodilo sa vydreté víťazstvo lídra.
Gól: 80. K. Varga. R Tabak, 250. TRSTICE: Gróf - Berényi, Oláh, Tánczos, L. Juhos, Varga, Farkas, Egri, Ivicze, Sárkány (90. Bozsenyik), Andódi. MOČENOK: Kollár - Teplanský, M. Dedič, Andrášik, Slíž, Maga, Penzeš, Kostoláni, D. Lenčéš, F. Dedič, Michalík (68. Tichý).
Vlčany - Okoč-Sokolec 2:0 (1:0). Prvých 30 minút sa hralo vo vlažnejšom tempe. Potom Vlčany trochu pritlačili, štandardku zahrával Pál, predĺžil Mészáros a zakončoval Cifra. Po obrátke začali domáci náporom, ktorý korunovali druhým gólom. Mészáros našiel hlavu Cifru, ktorý zvyšoval. Súper sa snažil o kontaktný gól, pár šancí mali domáci, aj skóre sa už nemenilo.
Gól: 42. a 60. M. Cifra. R Nagy, 150. VLČANY: Rusznák - Brnula, Poruban (50. Karvai), Lontoš, Blaško, Mónosi, Pál (65. Nagy), Šuník, Mészáros, Félis (82. Holbík), Cifra. OKOČ: Lukovics - Tóth, Czajlik, Halász, J. Bombicz, Belucz, Nagy, Raffai, Dohorák (65. Bajcsi), Torma (75. Igari), T. Bombicz.
Čierna Voda - Kráľová n/V. 1:2 (1:1). Zápas sa odohral prevažne medzi šestnástkami. Lepšie začali hostia, keď center Gubova trafil parádne Chrenko z 15 m. Čierna Voda sa dočkala vyrovnania, keď unikol Hlinický a dorážal Lošonský. Rozhodnutie bolo z domáceho pohľadu nešťastné, po rohu loptu nešťastne tečoval do vlastnej brány Černohous.
Góly: 37. P. Lošonský - 6. J. Chrenko, 69. vlastný (Černohous). R Rondošová, 60. ČK: 72. Laboda (Č.V.). Č. VODA: Kovács - A. Szakólczi (78. Zs. Király), Czödör, Kozmér, Kaprinai (35. Oros, 85. Varjú), Černohous, Hlinický, V. Szakólczi, Lošonský, Čentéš, Laboda. FC: Brezina - Jurík, Molnár (46. Lacko), M. Kamenár, Očovský, Chrenko, Páldy, Špendla, Szilágyi (85. Straňák), Hadža, Gubov.
Tomášikovo - Šintava 0:1 (0:1). Hostia prekvapili hneď v 1. min., Svýba po trme-vrme dostal loptu do siete. Domáci si potom vytvorili územnú prevahu, ale hostia vážne hrozili z protiútokov. Druhý polčas bol obojstranne nervózny. Časté fauly, zdržiavanie hostí, ale aj nepresná hra domácich. Nasadenie a bojovnosť prevýšili kvalitu. Hostia vyťažili z minima maximum.
Gól: 1. M. Svýba. R Mihál, 200. TJ: Jankovič - Králik (79. Kosár), Pudmerický, Zíma, Czanik, Szabó, Paľo, Szarka, Herúd, Rémay, Schmidt. FK: Baran - Svýba, Látečka, Benkovský, Juraško (90. Adamec), Beitl (17. Šuhay), Valentovič, L. Panyik, Adamča, Javor, Fogel (65. Fogada).
Vinohrady n/V. - Ohrady 3:2 (1:2). Domáci začali vlažne a po chybách dvakrát inkasovali. Potom Vinohrady pridali a Kubala do prestávky znížil. Po prestávke prišiel tlak nováčika. Kubala vyrovnal z priameho kopu a Ma. Remenár po chybe brankára dokonal obrat. Potom sa domáci zamerali na stráženie vedenia, ktoré mohol ešte zveľadiť Ma. Remenár.
Góly: 43. a 53. M. Kubala, 55. Ma. Remenár - 7. J. Čmehýl, 22. M. Suchý. R Barta, 150. DRUŽST.: Lakatoš - Križan, Chatrnúch, Horváth (62. Škorík), Kocúr, Krivosudský, Šemelák, Kubala, Mi. Remenár, Ma. Remenár (89. T. Javor), Hrdlička (75. I. Remenár). OHRADY: Bugár - Sárkány, Čmehýl, Méhes (46. Suchomel), Zsigrai (62. Boráros), Bors, Jávorka, Erös, Végh, Harsányi (68. Zsákovics), Suchý.
Orechová Potôň - Trhová Hradská 4:2 (1:0). Šance sa rodili na jednej i druhej strane. Skóre otvoril krátko pred polhodinou hry utešenou strelou Török. Keď ten istý hráč pridal aj druhý gól, zdalo sa byť vymaľované. Hostia však za päť minút vyrovnali, ale o všetkom napokon rozhodol z penalty Nagy. Vzápätí zabezpečil domácim poistku a kľudný záver Janíček.
Góly: 28. a 56. J. Török, 82. E. Nagy (11 m), 84. M. Janíček - 67. J. Andrejkovics, 72. Z. Bereczky. R Frič, 200. O. POTÔŇ: Macko - Janíček (87. L. Nagy), Balogh, Lukács (68. Sliva), Mészáros, Terkovič, Tomanovics, E. Nagy, Kubovič (51. Ajeti), Török, Halák. T. HRADSKÁ: Csánó - Dórák, Gáspár, Andrejkovics, Gútai, Tomasovics, Boráros, Remenár (57. Kovács), Bereczký, Vados, Török.
Tešedíkovo - Lehnice 1:3 (1:2). Hostia hrali od úvodu ofenzívne a po zaváhaní obrany Tešedíkova sa ujali vedenia. Zakrátko po peknej akcii vyrovnal Hrdý. Veľké chcenie a snaha uspieť zväzovala domácim hráčom nohy, čo Lehnice využili a po kolmici na Burdu opäť viedli. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, futbalovejší hostia si zaslúžene odviezli všetky body.
Góly: 20. M. Hrdý - 13. J. Novotný, 27. M. Burda, 90.+ P. Šnegoň. R Adamkovič, 250. ŠK: Hajdu - Varkonda, Takács, Góra, R. Mikle (77. T. Darázs), Jurás (46. S. Darázs), Trulík, Farkaš, Trnkóczi, Hrdý. LEHNICE: Horváth - Hacaj (65. Varga), Jankovics, Krafčík, Marinič, Csölle, Sarközy, Novotný, Šnegoň, Sandtner (80. Rigo), Burda (88. Helész).
Dohrávka 1. kola: Ohrady - Kráľová n/V. 4:0 (0:0), 65. a 79. D. Harsányi, 69. R. Végh, 83. T. Zsákovics. R Gembický, 300.
16. Čierna Voda 6 0 0 6 4:19 0 (-9)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - J. Novotný (Lehnice), Ma. Remenár (Vinohrady), 5 - J. Ivicze (Trstice), M. Fogel (Šintava), R. Borš (Váhovce), J. Török (O. Potôň).

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?