Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Zlaté Moravce doma iba remizovali

V stretnutí ôsmeho kola Corgoň ligy sa v západoslovenskom derby medzi Zlatými Moravcami a Dunajskou Stredou zrodila remíza 1:1.

Peter Kuračka dosiahol z bieleho bodu svoj tretí gól v sezóne. Víťazný však napokon nebol.(Zdroj: Patrik Levický)

FC ViOn Zlaté Moravce - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Na veľmi ťažkom teréne sa hral od úvodnej minúty obojstranne bojovný futbal. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali hostia v 16. min, keď Helísek z pravej strany poslal loptu do pokutového územia, ale Harsányi v páde minul. V 18. min opäť Helísek z uhla prudko vystrelil, ale Kuciaka neprekvapil. Po polhodine sa Stojanovič rútil sám na bránku, ale v poslednej chvíli ho odblokoval Struhár. Vzápätí z 20 metrov napriahol Kuračka, jeho strele však chýbala presnosť. V 42. min opäť Kuračka rozohral rohový kop a lopta sa dostala k Majerníkovi, ktorý zo 6 metrov prestrelil. V závere polčasu mal príležitosť Stojanovič, ale z rohu malého vápna netrafil bránku. Už v úvodnej minúte druhého dejstva Kiss fauloval Náthera a z pokutového kopu poslal Kuračka domácich do vedenia 1:0. Po hodine hry Stojanovič šikovne sklepol loptu Tomkovi, ale ten v gólovej pozícii pálil nad. V 62. min vyskúšal pozornosť Kissa Náther, ale gólman hostí bol pripravený. Od tohto momentu bola väčšia aktivita na kopačkách DAC. V 83. min sa hostia dočkali vyrovnania, keď Harsányi nedal prízemnou strelou Kuciakovi šancu - 1:1. Záver stretnutia bol hektický, útoky sa striedali na oboch stranách, ale diváci sa už gólu nedočkali.

Góly: 47. Kuračka (11 m) - 83. Z. Harsányi.
Rozhodoval Matúš, ŽK: Janečka, Pavlenda - Yavarzadeh, D. Kiss, 1491 divákov
VION: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Náther, M. Babic (88. Ondrejka), Kuračka, A. Candrák - R. Tomko (73. Orávik), Stojanovič (76. Hözl).
DAC: D. Kiss - Obert, Struhár, Hrabač, R. Konečný - Helísek (64. Halimi), Boya, Hílek, Michal Gašparík (79. Matúš) - Yavarzadeh (54. M. Filo ml.), Z. Harsányi.

HLASY TRÉNEROV
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Videli sme solídne corgoňligové stretnutie na veľmi ťažkom teréne. DAC hral dnes veľmi dobrý futbal. Napriek tomu sme mohli zvíťaziť, ale Harsányi to päť minút pred koncom výborne trafil, preto beriem aj remízu."
Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Chcem pochváliť mojich hráčov za dobrý bojovný výkon. Bod zo Zlatých Moraviec berieme, lebo odtiaľto sa body ľahko nenosia. Po inkasovanom góle som prestriedal. Poslal som do stretnutia kreatívnejších hráčov, prebrali sme iniciatívu a napokon Harsányi, ktorému som veril, vyrovnal."

Ostatné známe výsledky 8. kola:
B. Bystrica - Senica 1:0 (1:0), 43. Seye.
Košice - Dubnica 1:0 (0:0), 75. Jurčo.
Žilina - Prešov 2:1 (2:0), 14. Jež, 44. Vladavič (11 m) - 47. Piter-Bučko.

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Klokočinu už neprestaviame, ale dá zmeniť na dobré miesto na život

Rozvíjanie spoločenského života na sídliskách zohráva veľkú úlohu pri ich premene z „králikární“ na miesta, kde sa dá dobre žiť.

Po streľbe na okresnom úrade chcú zvýšiť bezpečnosť. Detektory nebudú

V pojednávacej miestnosti, kde riešia priestupky, budú zrejme kamery. Niekedy privolajú aj policajtov.

Nduka triumfoval v Poľsku

Mladý atlét AC Stavbár Nitra si v šprinte zlepšil osobný rekord. Vo finále za sebou zanechal súperov z piatich krajín.