Domáca strata futbalistov FC Nitra

Vo večernom stretnutí 8. kola Corgoň ligy futbalisti FC Nitra podľahli Ružomberku 1:2 a pokračujú tak v sérii neúspešných výsledkov.

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:2 (0:1)
Už v 9. minúte sa mohlo meniť skóre, Áč technicky našiel Košúta, ktorý však z prvej mieril tesne vedľa. O dve minúty Šimončičova strela z 23 metrov skončila v náručí pripraveného Penksu. Ružomberok potom hru vyrovnal a príležitosti sa striedali na oboch stranách. Z tábora hostí bol aktívny hlavne kapitán Ďubek a po jeho strelách musel byť Hroššo vždy v pozore. Domáci brankár musel zasahovať aj po jedovatej strele Sedláka. Nitra kontrovala koncovkou Valentu, ale zvýšené úsilie hostí prinieslo úspech v 36. minúte, kedy sa po rohu lopta dostala ku Kostelnému, ktorý prestrelil všetko pred sebou. Nitrania potom pridali, ale zakončenia Katušáka, Valentu a ani Ráka vyrovnanie nepriniesli. V nadstavenom čase prvého polčasu mal po rohu Ráka gól na hlave Košút, ale loptu v poslednej chvíli dostal do bezpečia jeden z Ružomberčanov. V 51. min mohlo byť 0:2, po Pilárovej spätnej prihrávke však Ďubek v dobrej šanci strieľal slabo. O tri minúty narobil problémy nitrianskej obrane Chovanec, keď sa predral až do 16-stky a Hroššo vyrážal na roh. Domáci sa síce snažili o vyrovnanie, ale nedokázali sa dostať do gólových šancí. V 78. min poistil vedenie hostí Ďubek, keď po rohu Chovanca mieril presne k žrdi. O tri minúty mohol znížiť Košút, ale z dobrej pozície zakončil slabo. V samom závere fauloval Sivčevič v 16-stke Košúta a z nariadenej jedenástky upravil na konečných 1:2 Rák.

Góly: 90. Rák (11 m) - 36. Kostelný, 77. Ďubek.
Rozhodoval P. Hrčka, ŽK: Košút, Štetina, Král - Sivčevič, Ivan Kotora, 1020 divákov.
FC: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Štetina, Áč - Šimončič (58. Král) - Valenta (79. Mikuš), Rák, Hodúr, Kolár (58. R. Sloboda) – Košút.
MFK: P. Penksa - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič - T. Sedlák - Pilár (60. Pekár), A. Sloboda (74. Bielák), Ďubek, J. Chovanec (82. Ivan Kotora) - Kroupa.