Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Lídri vonku bez straty, Šurany sa šplhajú, Neded doma opäť vysoko

IV. LIGA: Šurany sa tretím víťazstvom vonku vyšvihli na tretie miesto. V Štúrove sa rysovalo prekvapenie kola, ktoré však Levičania po prestávke odmietli. Kolárovo prerušilo sériu troch duelov bez víťazstva.

Štúrovo - Levice 1:5. Vpravo strelec dvoch gólov Gabriel Mlynár.(Zdroj: Štefan Jung)

Nový Život - Hurbanovo 3:1 (3:0). Domácim vyšiel vstup a už v 1. min. po nezištnej prihrávke Nyársika parádne trafil Németh. Nový Život mal prevahu, ktorú ešte do polčasu vyjadril ďalšími dvoma peknými gólmi. Skóre však mohlo byť aj vyššie, ale Nyársik, T. Skuby šance nepremenili a Tomášik trafil iba brvno. V II. polčase hostia skorigovali, keď hlavou skóroval Bičan.
Góly: 1. Z. Németh, 16. T. Lelkes, 30. T. Skuby - 63. M. Bičan. R T. Monček, 250. N. ŽIVOT: Kunyi - Z. Németh, Nikóczi (57. Farkas), Tomášik, Nyársik, T. Skuby, G. Skuby (90. A. Skuby), Kadváň, Kiss, Ollé, Lelkes (77. P. Németh). MŠK: Fekete - Čerešník, Bičan, Pantokai (69. Jankovič), Vozárik (47. Kádek), Ďurický, Bogner, Kurák, Tárnok (59. Zajac), Tóth, Pupák.

Okoličná n/O. - Veľké Lovce 3:2 (1:1). Domáci šli do vedenia, keď Nagy tečoval strelu Faragóa. Hostia do polčasu vyrovnali, presadil sa nekrytý Zima. Po obrátke naklonil misky váh exportným priamym kopom Gögh a po sérii viacerých prihrávok poslal Novák center na hlavu Faragóa - 3:1. V závere ešte znižoval striedajúci T. Bagala.
Góly: 23. E. Nagy, 57. A. Gögh, 74. T. Faragó - 36. R. Zima, 84. T. Bagala. R Božík, 200. ČK: 63. Ábrahám - 60. Krivočenko. FC: Jankó - Somogyi, Š. Bartal, Meleg, Ábrahám, Novák, Faragó, Machata, Yoshizawa, Nagy (90. Erdei), Gögh (85. Ódor). V. LOVCE: Racko - Gočala, Zima, Pavlatovský, Ágh, Megyesi (65. Vankovič), Krivočenko, Obložinský, M. Bagala, Koreň (82. T. Bagala), Ivan.

Kolárovo - Sládkovičovo 2:0 (0:0). Kolárovo vyvinulo tlak hneď od úvodu. Czabány mieril hlavou nad a strela Németha išla vedľa. V 43. min. mohol skórovať Magyar, ale trafil len do gólmana hostí. Domáci sa strelecky presadili až v druhom dejstve, centrovaná lopta sa dostala k J. Lovászovi, ktorý z otočky zariadil vedenie. O 4 minúty zahrával trestný kop Zs. Máté a Kis hlavou pečatil zaslúžené víťazstvo.
Góly: 65. J. Lovász, 69. Kis. R Šlosár, 200. FK: Petrušek - P. Máté (66. Babic), Czabány, Musitz, Kis, M. Lovász, J. Lovász (73. Kürthy), Kertész, Zs. Máté, Magyar, Németh (83. Záhorec), Glofák. SLAVOJ: Jasovský - Piši, Jakabovič, Godáň, Benko, Mesároš (30. Kováč), Šimek (87. M. Kuyokwa), Heriban, Hruška, Marušinec, G. Nagy.

Štúrovo - Levice 1:5 (1:0). Terén bol na hranici regulárnosti, ale zápas sa napokon odohral. Domáci vybehli na Levice aktívne a vyvrcholením snahy bol vedúci gól. V druhom polčase po chybe gólmana a nezodpovednosti obrancov hostia vyrovnali, dostali sa na koňa a v rýchlom slede nastrieľali aj ďalšie góly. Pri góle na 1:3 však prišlo k zraneniu domáceho brankára, keď Mlynár vykopol loptu z rúk Gyurícseka, ktorý musel striedať pre prasknutú kľúčnu kosť.
Góly: 23. P. Papiernik - 51. M. Ármai, 55. G. Švec, 61. a 69. G. Mlynár, 74. T. Krenčan. R Lištjak, 100. MŠO: Gyurícsek (63. Soki) - Kunyik, Franta (70. Valent), Papiernik, Baka, Góra, Sárai, Kianek, Tácsik, Ivanič (75. Oravec), Bábsky. LEVICE: Ivanič - Zórad, Ármai, Palic, Varga, Füle, Krenčan (88. Hládik), Jakab, Solčiansky (78. Božík), Švec, Mlynár.

Neded - TIBI Horná Kráľová 4:0 (0:0). Oba kolektívy nastúpili v okresnom derby oslabené o najväčšie opory. V prvom polčase zaujímavý futbal gól nepriniesol, hostia dobrou obranou domácim veľa nedovolili. Hneď po obrátke išiel Neded do vedenia, sám poškodený Sloboda nezaváhal. Ten istý hráč v 74. min. prudkou strelou nedal Odráškovi šancu. Ďalšie dva góly domácich prikrášlili výsledok, snaživí hostia mali vychýlenú mušku.
Góly: 47. (11 m) a 74. T. Sloboda, 81. M. Mihálik, 86. A. Filip. R Galo, 330. FC: Martiniak - Beták, Ivanič (46. T. Kovács), T. Varga, Verchola, Ambruš (58. Kukuč), Mihalík, Filip, Beneš (46. Rosi), Jedinák, Sloboda. TIBI: Odráška - Valášik (53. Bobula), Gál, L. Lencsés, Gyarfás (76. L. Kokeš), Šípka, Práznovský, Bleho (33. Frkala), Új, Petrovský.

Vrakúň - Veľký Meder 4:0 (3:0). Mederčanom začalo tiecť do topánok už po pár sekundách, keď zle odkopnutú loptu poslal pohotovo do siete M. Kósa. Osmeleným hosťom stál v ceste Rengel a tak opäť udierali domáci po Kósových dobrých centroch. V druhom dejstve uzavrel skóre po signály T. Méhes, hráči V. Medera napriek aktívnej hre Rengela prekonať nedokázali.
Góly: 1. M. Kósa, 37. R. Bartal, 45. a 50. T. Méhes. R Volf, 500. VRAKÚŇ: Rengel - B. Végh, Kázmér, D. Végh, Audi, Sebö (62. D. Kósa), M. Kósa, T. Méhes, Balla, Bartal (61. Pápai), Gróf (46. G. Méhes). MŠK: Döme - D. Varga, Nagy, Buka, J. Varga, Simon (46. Gerhát), Zlacký (62. Rácz), Á. Érsek, Nagy (46. Vass), J. Érsek, Ágh.

ViOn B/Volkovce - Šurany 2:3 (2:1). Vo výbornom zápase sa hralo hore-dole. Po faule na Chovanca sa z bieleho bodu nepomýlil Tomášek. Onedlho Féhervári ponad múr nekompromisne vyrovnal, ale do šatní išli veselší domáci po Farkašovej hlavičke. Po prestávke vyrovnal Dudáš a začínalo sa odznovu. Po ďalšom brejku pretavili hostia kolektívny výkon v tri body, remíza by bola možno spravodlivejšia.
Góly: 20. J. Tomášek (11 m), 41. P. Farkaš - 26. M. Féhervári, 70. a 79. M. Dudáš. R Halíček, 200. VION B: Novota - Zemanovič, P. Kotolka (71. Spevák), T. Kozolka, Mikuš, Chovanec, Skladan, Farkaš, Tomášek, Žák (81. Pšenák), Mankovecký (80. J. Kozolka). ŠK: Szapu - Poláček, Procházka, Chudík (60. Švajda), Rampašek, Féhervári, Dudáš, Gábriš (65. Mokráš), Simonides, Halás, Tvrdoň.

Šahy - Komárno 0:1 (0:1). Kvalitný tím Komárna potvrdil hrou svoje tabuľkové postavenie. Jediný gól padol po rohu v 5. min., keď odrazenú loptu dotlačil do siete Podlucký. Šahania neskladali zbrane, ale účinný recept na prekonanie defenzívy lídra nenašli. V posledných minútach sa presadil Fogad, ale gól neplatil pre jeho predchádzajúci faul a Uzolov nájazd zlikvidoval Konc.
Gól: 5. M. Podlucký. R Vajíček, 500. ŠAHY: Konc - Baráthy, J. Urblík, Fogad, Smiknya, Martinček, Grznár (70. Maslen), Bartal, Dudáš, N. Urblík, Petráš. KFC: Bilko - Skok, Maťo, Kósa (80. V. Kosťukevič), Lérant, Kökenyesi, Podlucký, Kršteňanský, Uzola (90. Bazinský), Gonzáles, Vígh (60. Kürti).

16. Štúrovo 7 1 0 6 7:19 3 (-9)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - J. Nagy (Komárno), G. Švec (Levice), T. Sloboda (Neded), 5 - D. Solčiansky (Levice), L. Beneš (Neded), Š. Uzola (Komárno).

ZOSTAVA KOLA: P. Rengel (Vrakúň) - A. Somogyi (Okoličná), T. Varga (Neded), R. Maťo (Komárno), M. Podlucký (Komárno), M. Kósa (Vrakúň), A. Kis (Kolárovo), T. Méhes (Vrakúň), Z. Németh (N. Život), G. Mlynár (Levice), T. Sloboda (Neded).