Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Dva veľké obraty

V. LIGA JUH: Odvolacia komisia ZsFZ skontumovala zápas 3. kola Ohrady - Šintava 0:3 kont. (pre štart hráča v treste). Aj to pomohlo Šintave ku skoku do čela tabuľky.

Nováčik Okoč-Sokolec pripravil prvú prehru Trsticiam. Obranca Juraj Bombicz práve odhlavičkoval centrovanú loptu.Nováčik Okoč-Sokolec pripravil prvú prehru Trsticiam. Obranca Juraj Bombicz práve odhlavičkoval centrovanú loptu. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Šintava - Orechová Potôň 3:1 (1:0). Hral sa kvalitný zápas s optickou prevahou domácich. Mušku na góly osvedčil Norbert Adamča, ktorý bol dvakrát v správnom čase na správnom mieste. Šintave pomohol vlastný gól hostí po centri do vápna (2:0). Török následne po kombinačnej akcii strelil kontaktný gól, ale posledné slovo mal Adamča.
Góly: 28. a 82. N. Adamča, 62. vlastný (Sliva) - 64. J. Török. R J. Šmidovič, 200. FK: Baran - Svýba (88. T. Panyik), Látečka (89. Adamec), Benkovský, Juraško, L. Panyik, Valentovič (70. A. Fogel), Šuhay, Adamča, Javor, M. Fogel. O. POTÔŇ: Mezzei - Janíček (62. Á. Balogh), At. Balogh, Lukács, Mészáros, Terkovič, Tomanovics (63. Ajeti), Sliva (84. Bernáth), Kubovič, Török, Halák.

Kráľová n/V. - Vinohrady n/V. 1:3 (0:2). Hralo sa na podmočenom teréne, hostia prišli s brejkovou taktikou. Šance Hadžu a Gubova sa neujali, no udrelo na druhej strane, keď z 25 m trafil Horváth. Vedenie zvyšoval Mi. Remenár na hranici ofsajdu. V II. polčase domáci hráči vsadili všetko na útok, no nemali šťastie v koncovke a dosiahli iba čestný úspech.
Góly: 90. R. Hadža - 19. D. Horváth, 34. Ma. Remenár, 81. M. Kocúr (11 m). ČK: 81. Jurík. R Tomaník, 110. FC: Brezina - Očovský, Páldy, Sokol, Špendla, Jurík, Chrenko, Straňák (81. J. Kamenár), Szilágyi (46. Lacko), Hadža, Gubov. DRUŽST.: Lakatoš - Križan, Chatrnúch, Horváth, Kocúr, Krivosudský, Javor, Kubala, Hrdlička, Mi. Remenár (81. I. Remenár), Ma. Remenár (89. Lipták).

Trhová Hradská - Čierna Voda 9:2 (3:1). Domáci boli jasným pánom na ihrisku. Poslednému tímu tabuľky sa podarilo z ojedinelej akcie vyrovnať po faule z jedenástky, ale inak to bol koncert útočných akcií T. Hradskej. Hostia s takýmto výkonom nepatria do piatej ligy.
Góly: 5., 24. a 70. Z. Bereczky, 17., 46. a 85. G. Török, 54., 60. a 83. A. Kovács - 10. (11 m) a 82. J. Čentéš. R Bujna, 300. T. HRADSKÁ: Csánó - Dórák, Keresztes, Gáspár, Andrejkovics, Török, Tomasovics, Gútai, Kovács, Bereczky, Vados. Č. VODA: Kovács - Marafkó, Varjú, Forró, Vrábel, Mózes, Hlinický, Kaprinai, Király, Čentéš, Szakólczi.

Ohrady - Vlčany 2:1 (0:1). Domáci prespali prvý polčas, mali iba jednu šancu. Hostia boli o kúsok futbalovejší a šli do vedenia, keď Cifra z rohu 16-tky prekvapil brankára strelou od žrde. Po prestávke prišiel domáci tlak, hostia mali len ojedinelé brejky. Z priameho kopu M. Méhes so šťastím vyrovnal. O desať minút po rohu Suchého Jávorka hlavou parádne zavesil a rozhodol.
Gól: 61. M. Méhes, 70. V. Jávorka - 25. M. Cifra. R Szolga, 200. OHRADY: M. Bugár - Čmehýl (32. Boráros), Méhes, Jávorka, Sárkány - Erös (46. I. Bugár), Végh, Suchý, Zsigrai (75. Bors) - Harsányi, Bognár. VLČANY: Rusznák - Brnula, Blaško, Udvaros, Lontoš - Félis (60. Karvai), Nagy, Mónosi, Šuník (82. Gyeszat) - Cifra, Mészáros.

Okoč-Sokolec - Trstice 1:0 (0:0). Na ťažkom teréne sa hral priemerný zápas. Obidve mužstvá v prvom rade zabezpečovali obranu, no zrodilo sa aj pár šancí. Druhý polčas už bol v znamení aktivity domácich, ktorým pomohla aj druhá žltá karta Juhosa. Nováčik sa dočkal, keď lopta skákala v 16-tke a Raffai ju trafil do siete.
Gól: 78. O. Raffai. ČK: 57. Juhos (T). R Štefanec, 250. OKOČ: Lukovics - Tóth, P. Nagy, Igari (83. Halász), J. Bombicz, Belucz (87. Kovács), Molnár, Raffai, Dohorák, Torma (46. Bajcsi), J. Bombicz. TRSTICE: Gróf - Berényi, Oláh, Tánczos, Juhos, Varga, Farkas, Egri, Ivicze, Sárkány, Andódi.

Močenok - Tešedíkovo 6:1 (4:1). Močenčania sa po pár minútach chopili taktovky, lepšie kombinovali a už do prestávky si vypracovali trojgólové vedenie. Aktivitou hýril najmä dvojgólový Michalík. Defenzíva Peredu nestíhala. Po obrátke domáci kontrolovali priebeh a už sa nepúšťali do bezhlavého útočenia. Močenčania ešte zveľadili svoje víťazstvo.
Góly: 5. D. Drotár, 24. a 74. M. Dedič, 26. a 44. J. Michalík, 87. D. Čiernik - 35. M. Farkaš. R Pecek, 150. MOČENOK: Malík (75. Kollár) - Teplanský, M. Dedič, Andrášik, Kostoláni (46. J. Tichý), Maga, Penzeš, Drotár, D. Lenčéš, F. Dedič (61. Čiernik), Michalík. ŠK: Hajdú (77. Csiba) - Varkonda, Takács, Góra, Mochnaľ, Mikle, Kinči (70. Franko), Trulík, Farkaš, Trnkóczi, Hrdý (46. Darázs).

Lehnice - Váhovce 4:3 (1:3). Skóre otvoril hlavičkou Borš. Potom domáci hrali (Jankovič nastrelil brvno) a efektívni hostia strieľali ďalšie góly - Čiernik z trestňáku a Sercel po brejku. Striedajúci Fedor krížnou strelou oživil šance nováčika. V 58. min. Marinič priťukol Sandtnerovi a ten znížil. Potom trafil Šnegoň žrď, podobne Adamko do brvna. Csölle po rohu zo skrumáže vyrovnal a posledné slovo pri obrate mal ten istý hráč hlavou.
Góly: 38. I. Fedor, 58. M. Sandtner, 77. a 87. J. Csölle - 3. R. Borš, 20. P. Čiernik, 31. J. Sercel. R Roman, 400. LEHNICE: Horváth - Hacaj (18. Fedor), Jankovič (28. Helesz), Krafčík, Marinič, Csölle, Sárközi (68. Rigó), Varga, Šnegoň, Sandtner, Burda. ŠK: Navrátil - Šmitala, Čmarada, Rosinský, Búš, Dubnička, T. Takáč (66. Lukács), Hodúr (35. Adamko), Borš (84. Solárik), Čiernik, Sercel.

Zlaté Klasy - Tomášikovo 4:3 (1:1). Prvý polčas bol vyrovnaný a dianiu zodpovedal aj stav 1:1. Po obrátke domáci zaspali štart, Králik trafil zo 16 m a po nešťastnom vlastenci bolo už 1:3. Zlaté Klasy sa však nezlomili a v závere našli mušku, v priebehu 7 minút troma gólmi otočili skóre. O víťazstve rozhodol po zmätku v obrane hostí Strešňákov volej.
Góly: 16. a 84. P. Sakál, 77. L. Molnár, 85. A. Strešňák - 19. F. Czanik, 47. T. Králik, 73. vlastný (Zsigmond). R Majerík, 250. Z. KLASY: Trančík - Strešňák, Štrba (70. Lengyel), Klúcsik, Pőcz (54. Hollósi), Illés, Kučera, Molnár, Berner, Sakál, Ruman (25. Zsigmond). TJ: Jankovič - Králik, Pudmerický, Zima, Czanik (27. Szüllö), Szabó, Paľo, Szarka, Herúd, Rémay, Schmidt.

16. Čierna Voda 7 0 0 7 6:28 0 (-9)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 7 - Ma. Remenár (Vinohrady), Bereczky (T. Hradská), 6 - J. Novotný (Lehnice), R. Borš (Váhovce), J. Török (O. Potôň), 5 - J. Ivicze (Trstice), F. Czanik (Tomášikovo), L. Molnár (Z. Klasy), R. Hadža (Kráľová n/V.).