Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia na 20.- 26.9.

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia na 20.- 26.9.

NITRA

DIVADLO ANDREJA BAGARA

20. 9. o 18.30 h - Skok z výšky, Š

21. 9. o 10.00 h - Mŕtve duše, VS

22. 9. o 10.30 h - Lavv, Š

22. 9. o 18.30 h - Lavv, Š

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA

20. 9. o 9.30 h - Palculienka, Štúdio Tatra

21. 9. o 9.30 h - Budkáčik a Dubkáčik, ŠT

22. 9. o 9.30 h - Budkáčik a Dubkáčik, ŠT

23. 9. o 9.30 h - Budkáčik a Dubkáčik, ŠT

CINEMAX NITRA

20. - 22. 9. o 16.00 a 18.20 h - Let´s Dance 3D

20. - 22. 9. o 16.20 h - Toy Story 3 3D

20. - 22. 9. o 18.40 h - Posledný vládca vetra 3 D

Skryť Vypnúť reklamu

20. - 22. 9. o 20.00 h - Muži, ktorí nenávidia ženy

20. - 22. 9. o 18.00 a (nehrá sa 22. 9.) o 20.10 h - Láska na diaľku

20. - 22. 9. o 17.20 h - Karate Kid

20. - 22. 9. o 20.40 h - Dospeláci

20. - 22. 9. o 20.50 h - Kajínek

ARTMAX: 22. 9. o 20.10 h - Equilibrium

NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER

21. a 22. 9. o 17.00 a 19.30 h - Počiatok, mysteriózny sci-fi thriller USA/VB

23. 9. o 19.30 h - Hadewijch - medzi Kristom a Alahom, psychologická štúdia Franc., Filmový klub

24. - 26. 9. o 17.00 a 19.30 h - Kung-fu kyborg, sci-fi komédia Hongkong

ŠTÚROVO

KINO DANUBIUS

21. a 22. 9. o 19.00 h - Mamas & Papas, dráma ČR

23. a 24. 9. o 19.00 h - Svitanie, horor USA

25. 9. o 18.00 h - Kúzelná opatrovateľka 2: Veľký tresk, rodinný film VB/USA/ Franc.

Skryť Vypnúť reklamu

26. 9. - 1. 10. - nepremieta sa

LEVICE

KINO JUNIOR

21. a 22. 9. o 18.30 h - Predátori, akčný horor USA

23. 9. o 19.00 h - Harold a Maud, čierna komédia USA, Filmový klub Otáznik

24. 9. o 18.30 h - Princ z Perzie: Piesky času, dobrodružný veľkofilm USA

24. - 26. 9. o 15.30 h - Posledný vládca vetra 3D, fantasy film USA

25. a 26. 9. o 18.30 h -Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive, akčná komédia USA

SEREĎ

KINO NOVA

21. a 22. 9. o 19.00 h - Mamas & Papas, dráma ČR

23. 9. o 19.00 h - Fish Tank, film USA

24. - 26. 9. o 19.00 h - Počiatok, mysteriózny sci-fi thriller USA/VB

ŠAĽA

DK

23. 9. o 20.00 h - Kick-Ass, akčný film USA

25. a 26. 9. o 20.00 h - Počiatok, mysteriózny sci-fi thriller USA/VB

22. 9. o 20.00 h - Svätá tráva, dráma Poľs., Projekt 100

Skryť Vypnúť reklamu

GALANTA

DK

21. a 22. 9. o 19.00 h - Mamas & Papas, dráma ČR

24. - 26. 9. o 19.00 h - Let´s Dance 3D

POZVÁNKY

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DIVADELNÁ NITRA 2010

Predstavenia hlavného programu:

24. 9. o 18.30 h - Opus č. 7, DAB - VS

24. 9. o 19.30 h - La Putyka, AX, pavilón K

24. 9. o 22.00 h - Ceremoniál odovzdávania ocenenia Dosky 2010, DAB - Š

25. 9. o 15.30 a 21.30 h - Špina, DAB - Š

25. 9. o 16.00 a 22.00 h - Mŕtve duše, SDKS - Tatra

25. 9. o 18.30 h - Opus č. 7, DAB - VS

25. 9. o 19.00 h - Orfeus a Eurydika, SND Bratislava, autobus z Nitry zadarmo

26. 9. o 16.30 a 20.30 h - M.H.L., SDKS - Tatra

26. 9. o 18.30 h - Out of Context - For Pina, DAB - VS

26. 9. o 19.30 h - La Putyka, AX, pavilón K

27. 9. o 16.30 a 21.00 h - Hollyroth, DAB - Š

27. 9. o 18.30 h - Samsara Disco, DAB - VS

Sprievodný program:

Divadelný jarmok - 24. - 26. 9., Svätoplukovo námestie, pešia zóna:

24. 9. o 11.00 h - Telefónna komunikácia, happening

24. 9. o 14.00 h - Extense, koncert alternative-rock kapely

24. - 26. 9. od 15.00 h - Jazda na koni, Ranč u Rapsu

24. 9. o 16.00 h - Divadlo Piki Pezinok: Rozkrávka, SDKS - ŠT

24. 9. o 17.00 h - Jamestown, rockový koncert

24. 9. o 18.00 h - The Susie Haas Band, koncert na historickom aute

24. 9. o 19.00 h - Žena, Pánboh, Čertisko a 7 zakliatych, pouličný horor, Svätoplukovo námestie

24. 9. o 20.30 h - Datatok, abstraktné svietenie na budovu DAB

25. 9. o 14.00 h - WC zdarma, koncert punk-rockovej kapely

25. 9. o 15.00 h - O smutnom kráľovi, interaktívna rozprávka

25. 9. o 15.00 h - Maľovanie na tvár

25. 9. o 16.00 h - Veľkí herci malým deťom, klauniády s pesničkami

25. 9. o 16.00 h - Digizvukovod, happenig - ozvučenie budovy v centre mesta

25. a 26. 9. o 16.00 h - Horizont, performance - out of normal inštalácia živého človeka na budove Palace

25. 9. o 16.30 h - Motýľ, chodúľová atrakcia

25. 9. o 17.00 h - Rómeo, Júlia a vírus, komédia s veršami

26. 9. o 14.00 h - O dvoch nezbedných princeznách, rozprávka

26. 9. o 15.00 h - Zázračný divadelný automat, vtipná atmosféra zimných OH

26. 9. o 15.00 h - Expedícia Fantázia (súťaže a hry) a Šarkaniáda, v mestskom parku

26. 9. o 16.00 h - Kontakt, performance - presun človeka centrom mesta na dvoch stoličkách

26. 9. o 18.00 h - Marimba Mama, koncert, africké rytmy, reggae, funk, kubánska hudba

26. 9. o 20.00 h - En to pan - Kameň mudrcov, divadlo s akrobatickými a žonglérskymi technikami, hereckými

etudami, svetelnými objektmi a ohňovou šou

Biela noc:

25. 9. od 18.00 h v Nitrianskej galérii, je zároveň aj Dňom otvorených dverí, program: 18.00 - 24.00 h - nočná

prehliadka všetkých výstavných priestorov zdarma, 18.30 - 19.20 h - na nádvorí NG Martina Javor & Band,

koncert pesničkárky v štýle folku, bluesu, nu-jazzu

25. 9. od 18.00 v Synagóge, program: od 18. 00 do 24.00 h - nočná prehliadka s lektorským výkladom, o 21.30

h - Preßburger Klezmer Band - koncert, výber najlepších skladieb z repertoáru skupiny: balkánsky

temperament, exotika Orientu

25. 9. o 20.00 h cez pešiu zónu - Lampiónový sprievod, pod Nitrianskym hradom Vzplanutie - ohňová šou

s bábkami javajkami

25. 9. o 23.00 h - (multi)personality Párty, Kaviareň Tatra

Filmy:

25. 9. od 13.00 h - Kamene, Na sever, filmy vo Filmovom klube UKF

26. 9. o 13.00 h - Aleš Votava: Portrét scénografa, dokument, DAB - Š

27. 9. o 13.30 h - Hadewijch, medzi Kristom a Alahom, film vo FK UKF

Svet detských hier

25. a 26. 9. od 15.30 do 18.00 h na Svätoplukovom námestí: Workshopy od Egrešov - tvorivé dielne so

skautmi, prezentácia činnosti detí v oblasti ochrany kultúrneho dedičstva (Luestach), Oddychový kútik pre deti

a mamičky (MC Klokanček), Out of normal - výtvarné dielne s hlinou (SZUŠ Médea), Touch - práca s materiálom

(SZUŠ Ars Studio), Hry a zábavy s Dominom (CVČ Domino), Abnormálne hlavy (SZUŠ Tralaškola), Človeče,

nehnevaj sa (SZUŠ H. Madariovej), Mladí mladým a Detský svet - aktivity, súťaže a hry (Mladí nitrianski filantropi

z NKN)

Vzdelávací program:

Darujem ti tulipán:

24. 9. o 9.30 h - Divadlo Piki Pezinok: Rozkrávka, SDKS - ŠT

24. 9. o 12.00 h - Integrovaný workshop - maľovanie a modelovanie, Synagóga

24. 9. o 15.00 h - Odvážny zajko, interaktívne predstavenie pre deti, Svätoplukovo námestie

24. 9. o 17.00 h - Tulipánový autobus, vernisáž výstavy výtvarných prác v rámci projektu, námestie

Iné sprievodné podujatia:

27. 9. o 9.00 h - Kto je ten chlapec?, odposluch rozhlasovej hry a beseda s tvorcami, Synagóga

27. 9. o 11.00 h - Prezentácia laureátov Poděbradských dní poézie: Na počiatku je slovo..., Čitáreň SDKS

2. - 30. 9. - Divadelná Nitra 2009 vo fotografiách, fotky Ctibora Bachratého, OC Centro

23. - 27. 9. NKN: Aby ľudia ľuďom pomáhali, program podporujúci filantropiu spojený s výstavou výtvarných

objektov, námestie

24. - 27. 9. - Made in Nature, roboticko-kinetický objekt, námestie

24. - 27. 9. - Komunikátori, interaktívna inštalácia, foyer DAB

24. 9. o 18.00 h -František Kolář - Divadelná Nitra 2002 - 2007: Očami fotografa, vernisáž, Fotogaléria Trafačka

NITRIANSKA GALÉRIA

Karol Felix: Na ceste - vernisáž 23. 9. o 17.00 h, Reprezentačné sály NG, monografická výstava slovenského

výtvarníka Karola Felixa (1961) predstaví grafickú a maliarsku tvorbu od autorovho nástupu na umeleckú scénu

až po súčasnosť. Prestaví aj ako popredný autor známkovej tvorby, za ktorú získal doma aj v zahraničí

množstvo ocenení, potrvá do 14. 11., kurátor: Martin Vančo

Súčasná slovenská architektúra vo fotografiách Ľuba Stacha - vernisáž 22. 9. o 17.00 h, Salón NG,

slovenský fotograf a pedagóg VŠVU v Bratislave Ľubomír Stacho približuje architektonické realizácie vyše

päťdesiatich slovenských architektov, potrvá do 31. 10., kurátor: Marián Zervan

Večery výtvarných reflexií: Ľubo Stacho - 22. 9. po vernisáži zhruba o 17.30 h, diskusia s fotografom o

umení

I love you Perseus - do 7. 11., Galéria mladých, výstava obrazov Zuzany Flimelovej, absolventky VŠVU

v Bratislave, kurátor: Roman Popelár

Zakázané ovocie - Bunker NG, výstava predstavuje voľné výtvarné zoskupenie ŇeTvor, venujúce sa tvorbe

grafity a street artu, ktoré založili Ivan Greguš, Juraj Horváth a Ludo Kmeťo v Nitre, potrvá do 26. 9., kurátor:

Omar Mirza

35. ročník členskej výstavy Zväzu slovenských fotografov - do 26. 9., Farebná galéria NG, viac ako 100

fotografov a vyše 100 rôznych pohľadov

Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých

aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny

Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk

Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov,

každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

Pastelkovo - Výtvarný ateliér pre najmenších je otvorený každý utorok od 14. do 15.45 h pre deti od 4,5 do 8

rokov. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2010

PODHORANY - MECHENICE

Kostol sv. Heleny a zaniknutý kostol sv. Michala: Výklad KPÚ v Nitre o zaniknutých a živých

architektonických pamiatkach obce - 23. 9. o 11.00 h

KOLÍŇANY

Kostol sv. Štefana kráľa: Výklad KPÚ v Nitre o stavebnom vývoji pamiatky - 25. 9. o10.30 a 11.30 h

SYNAGÓGA

Ranostredoveká sakrálna architektúra Nitrianskeho kraja - výstava Krajského pamiatkového úradu v Nitre

pod názvom, potrvá do 13. 10.

FOTOGALÉRIA TRAFAČKA

László Szabó: Stretnutie generácií (portréty) - výstava fotografií

RADIO MAX

Večer s Evou Pavlíkovou - 22. 9. o 18.00 h na Párovskej 2


ZUŠ JOZEFA ROSINSKÉHO

Výstava gitár zn. Paul, Reed, Smith - 24. 9. od 15.00 h, organizuje

gitarové oddelenie ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre v spolupráci s firmou YPS music

PONITRIANSKE MÚZEUM

R1 - Nitra - Tekovské Nemce, Banská Bystrica - Archeologické objavy - potrvá do 31. 1. 2011, výstava predmetov od doby kamennej až po stredovek, našli sa pri archeologických prieskumoch vykonávaných na všetkých úsekoch PPP projektu rýchlostná cesta R1

Skvosty dávnovekého Slovenska - stála archeologická expozícia klenotnicového typu

Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky

Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA

Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre

dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18

Ja som prvák, ty si prvák - priebežne, slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, úsek literatúry pre

deti a mládež, Fraňa Mojtu 18, pobočka Klokočina

Prvý venček - 20. 9. o 10.00 h, z rozprávky do rozprávky so spisovateľkou Máriou Rázusovou-Martákovou,

určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Stretnutie s piesňami Kamila Peteraja - 21. 9. o 9.00 h, hudobno-slovné pásmo o živote a diele autora,

podujatie sa uskutoční pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa

Mojtu 18

Potulky našou prírodou s Miroslavom Sanigom - 21. 9. o 10.30 h, beseda s profesionálnym ornitológom

a spisovateľom, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

O jabĺčku, priateľstve a jeseni - 22. 9. o 9.30 h, čo sa deje v prírode na jeseň - rozprávanie a hranie sa

s rozprávkou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Puf a Muf - 22. 9. o 10.00 h, rozprávanie o nezbedných kocúrikoch Nataši Tánskej, určené pre 1. stupeň ZŠ,

pobočka Klokočina

Dramatik, scenárista, publicista Ivan Bukovčan - život a dielo - 23. 9. o 15.30 h, spojené s videoprojekciou

filmu Pieseň o sivom holubovi, určené pre širokú verejnosť, Fraňa Mojtu 18

Maťko a Kubko - 23. 9. o 10.00 h, hovorená bibliografia zo života a tvorby Marianny Grznárovej spojená

s čítaním z rovnomennej knihy, resp. s premietnutím kreslenej verzie rozprávky, určené pre MŠ a I. stupeň ZŠ,

Fraňa Mojtu 18

Predaj vyradených kníh KKKK v Nitre (za symbolickú cenu 0,33 €) - 24. - 26. 9. na Divadelnom jarmoku

v rámci Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, Svätoplukovo námestie

KOS NITRA

Imrich Finta: Svetlom a časom - autorská výstava fotografií pri príležitosti životného jubilea, potrvá do 30. 9.


Špecko - 20. - 29. 9., výstava prác detí zo Spojenej školy, Mudroňova 1

Iný pohľad na choroby - 22. 9. o 16.30 h, prednáška o alternatívnych spôsoboch odhaľovania chorôb, lektorka

Regína Kondrlíková

Ľudové a súčasné remeslá:

Ozdobný kvetináč - 22. 9. o 14.00 h, tvorivá dielňa pre organizovanú skupinu detí - pletený obal z prírodného

materiálu

Tvorivé dielne pre verejnosť:

Košíky z pedigu - 22. a 23. 9. o 15.00 h, košíky z prírodného materiálu, poplatok

Oberačkové slávnosti - 25. 9. o 15.00 h, v spolupráci s obcou Ladice oslava 40. výročia vzniku ženskej

speváckej skupiny z Ladíc, miesto konania: KD Ladice, spoluorganizátori: ZO Csemadok Ladice, Jednota

dôchodcov Ladice

Sprievodné podujatia Divadelnej Nitry 2010:

Šantíme na javisku - 24. 9. o 10.30 h, prehliadka detských divadiel, scénických miniatúr a divadiel poézie

Folklór trochu inak - 27. 9. o 11.00 h, hudobná prezentácia rôznych štýlov spracovania ľudovej piesne

Ozdôbky 3. tisícročia - 27. 9. o 14.00 h, tvorivá dielňa pre deti - náušnice a prívesky z farebného papiera

Kurzy:

Joga - každý pondelok o 16.30 h, každý utorok o 16.00 a 17.30 h

Relaxačné cvičenia - každý utorok o 10.30 h

Orientálny tanec - začiatočníčky každý pondelok o 16.30 h

Kluby:

Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí

Grafológia - 22. 9. o 17.00 h

Equilibrium - 22. 9. o 17.00 h

PUB ČUDNÝ POHĽAD NITRA

Vidiek - 22. 9. o 19.30 h, koncert skupiny

KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV

Pondelok - Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 - 15.30 h

Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 - 12.00 h

FRAŇA MOJTU 1

Naučme sa zdravo stravovať a žiť - 23. 9. o 17.00 h, v prednáškovej miestnosti na 1. poschodí - nad

firmou Venron ( budova na rohu vo dvore - oproti ČSOB a Hotelu OKO)

KALVÁRIA

Lezecký deň v Nitre - 26. 9., 9.30 - 10.00 registrácia, 10.00 - 15.00 lezecký maratón, 15.30 - 17.00 rýchlostné

besnenie a 17.30 vyhodnotenie

Nitrianska hvezdáreň

Exkurzie do astronomickej pozorovateľne -každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30

a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)

DIECÉZNE MÚZEUM

Keď písmo prehovorí - expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h


MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII

Zo zberateľskej činnosti misionárov - denne od 14.00 do 18.00 h, tel. 037/7769401 alebo 037/7769411

SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Výstava „Na prvej koľaji pozor!", potrvá do októbra 2010

Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo - vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekárstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom * Doprava v minulosti - pripravovaná expozícia na 3. štvrťrok 2010

Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja - klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope - valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín

Unikát: úzkokoľajná parná poľná železnica

Knižnica: obsahuje 42 877 knižných jednotiek (aj časopisy), je prístupná v čase otváracích hodín múzea. Expozície SPM sú otvorené: november - marec: pon-štv 10.00 - 16.00, apríl - október: pon-štv 9.00-16.00, v piatok, sobotu a nedeľu bude múzeum otvorené len pre 2 dni vopred nahlásené skupinové návštevy minimálne 10 ľudí. Nahlasovanie návštev na tel. čísle: 0911 404 001.

KAŠTIEĽ BELADICE - PUSTÝ CHOTÁR

Prírodná galéria umeleckej keramiky

NOVÉ ZÁMKY

HLAVNÉ NÁMESTIE a DK

Oberačkové slávnosti - 24. a 25. 9., súčasťou je XVI. novozámocký festival detských folklórnych súborov,

sprievod v dobových krojoch, oberačková

a ľudová veselica, ochutnávka vín, ukážky práce remeselníkov

KNIŽNICA A. BERNOLÁKA

Fotovýstava Tomiho Thora Who is who - potrvá do 30. 9.

Galéria umenia

Imre Bak - do 16. 10., výtvarník je umelcom geometrickej abstrakcie, hlási sa k tvorbe Lajosa Kassáka • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Mgr. Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka

Múzeum J. Thaina

Ospevujem zbraň i rytiera - do 17. 11. • Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)


ŠAĽA

DK

Radošinské naivné divadlo: Radošinský výber - 21. 9. o 19.00 h

SD VEČA

Hračkovňa - 17. 9. o 15. h

Tvorivé dielne - 23. 9. od 16. do 17.30 h

Zumba - 21. a 23. 9. od18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h

Oldies party - live! - 25. 9. o20.00 h

KS VEČIERKA

Výstava Krásy prírody - do 25. 9.

SEREĎ

KINO NOVA

FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble,

kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do

21.00 h

Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h

Sudoku - každý nepárny piatok o 17.00 hod.

DK

Joga v dennom živote - každú stredu od 18. do 20. h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých

MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA

Zbierkový predmet mesiaca - Kronika seredského športu (Milan Sedláček, Sereď)

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Dobové fotografie Serede

Lapidárium s barokovými sochami

Výstavy:

Archeologický výskum hradu Šintava

Dvořák, Müller, Thurgau - fotografie z vinohradov, výstava potrvá od 30. 9. do 30. 11.

Atrakcie: Model kaštieľa s parkom - vízia budúcnosti

LEVICE

DK Družba

Celoslovenská prehliadka speváckych skupín seniorov - 21.9. o 14.00 h

Divadelné centrum Martin: My little red Riding Hood - 22. 9. o 9.00 h, rozprávkový príbeh o Červenej

čiapočke - originálne divadelné predstavenie v anglickom jazyku

MŠ a ZŠ v Šarovciach

Svet je pre všetkých - hospodárske zvieratá - 20. 9. o 9.00 h, workshop zameraný na humánny prístup k

hospodárskym zvieratám

SOŠ Pod amfiteátrom 7

Hazardné hry s chudobou - 21. - 24. 9. od 10.30 h, premietanie filmov spojené s diskusiou

Výstavná sieň CK Junior

Ernest Svrček: Koláže, Jozef Frtús: Kariportréty - 21. 9. - 1. 10. od 10.00 do 16.00 h

ŠURANY

Mestské múzeum - synagóga

Súvislosti - do 19. 11., výstava arabských kaligrafií predstaví súvislosti - základné tézy a sentencie kresťanskej

a moslimskej viery, ktoré nájdeme ako v Biblii tak i v Koráne. Autorom je Amr Mohamed Ghetany, rodák z

egyptskej Alexandrie, teraz žijúci v Šuranoch.

Kultúrne zariadenie Šurany - Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója - stála výstava fotografií Deža Németha

z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas - výstava odevov • Stála expozícia o dejinách

mesta

Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola

GALANTA

NÁDVORIE NEOGOTICKÉHO KAŠTIEĽA

Spoločný fotoateliér Galanta - Mikulov - september

CVČ SPEKTRUM

Deň otvorených dverí - 24. 9. o 15.00 h

DMS

Michalské Etnogastro - 24. 9.

MsKS

Stretnutie nielen pre osamelých - 25. 9. o 19.00 h

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ

Zámocký koncert a vernisáž výstavy - 23. 9. o 17.00 h

Naša Vansovej Lomnička 2010 - 24. 9. o 15.00 h, krajský festival umeleckého prednesu žien

Predstavenie literárnej tvorby R. Scherhauferovej - 24. 9. o 16.00 h

Jana Bodnárová v rámci IV. ročníka Ženský hlas - september

Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia

Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok

História renesančného kaštieľa

Miestopis Galanty a jej okolia

Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia

Maľovaný ľudový nábytok z konca 19. storočia

Inzercia - Tlačové správy

  1. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
  2. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  4. Ako sa mení dynamika firiem?
  5. Hudbou proti holorubom.
  6. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Hudbou proti holorubom.
  3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  4. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  5. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
  10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 122
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 128
  3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 913
  4. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 650
  5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 605
  6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 389
  7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 917
  8. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 7 739
  9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 275
  10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 338
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Do čela tabuľky sa dostalo Gabčíkovo.

V. LIGA JUH: Gabčíkovo nezaváhalo v Janíkoch. Mostová priviezla úlovok a už je štvrtá.


(SM a 1 ďalší 7 h
Futbalistom Nevidzian sa na jar darí.

V. LIGA STRED: V derby v Zbehoch deľba bodov, Čeľadice a Volkovce vyšli doma naprázdno. Dva duely sa nehrali.


(JCH a 2 ďalší 8 h
Prior otvorili v roku 1974. Teraz sa tento názov vráti, na fasádu ho inštalujú o niekoľko dní.

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


14 h
Zo zápasu Nitra B - Myjava (0:4): Šimon Kováč, Denis Pánsky a Tomáš Kóňa.

III. LIGA: Prinášame komentáre zo štyroch sobotňajších zápasov.


(RED) 12. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


14 h

Na mieste nehody zasahoval vrtuľník.


TASR 12. jún

Jej malý syn skončil v nemocnici.


TASR 12. jún

Podľa štúdie by mali náklady presiahnuť 300 miilónov eur.


11. jún

Už ste čítali?