Vinohrady neprehrali už päť zápasov

V. Liga Juh Vinohrady ťahajú sériu piatich zápasov bez prehry. Tešedíkovčania vyhrali po šiestich kolách. Tomášikovo po troch prehrách iba remizovalo.

V derby pred peknou návštevou Zlaté Klasy porazili Lehnice 1:0 gólom v nadstavenom čase. Pri lopte hosťujúci Novotný (v červenom) v súboji s domácim Hollósim.V derby pred peknou návštevou Zlaté Klasy porazili Lehnice 1:0 gólom v nadstavenom čase. Pri lopte hosťujúci Novotný (v červenom) v súboji s domácim Hollósim. (Zdroj: Ján Čikovský)

Váhovce - Močenok 3:0 (1:0). Hostia sa stiahli k svojej 16-tke a domáci sa nevedeli presadiť. Až pred odchodom do kabín po rohu doťukol loptu Sercel. Močenok vystrelil na bránu prvýkrát v 43. min. Po obrátke po zlom vyhodení brankára Borš prihral na druhý gól Hodúrovi a bolo rozhodnuté. Tretí zásah bol po faule na Sercela, hostia potom trafili brvno.
Gól: 45. J. Sercel, 57. P. Hodúr, 67. R. Borš (11 m). R P. Kollár, 150. ŠK: Navrátil - T. Takáč (77. Solárik), Čmarada, Búš, Šmitala - Hodúr (85. Adamko), Čiernik, Dubnička, Rosinský - Sercel, Borš (75. Lukács). MOČENOK: Malík - Slíž (71. Révay), Dičér (38. Teplanský), Andrášik (46. Packa), Kostoláni, Maga, Penzeš, Drotár, D. Lenčéš, Čiernik, Michalík.
Trstice - Ohrady 2:0 (1:0). Domáci boli aktívnejší a Andódi z otočky pekne trafil. Ivicze potom nastrelil žrď, hlavičku Andódiho vytlačil 49-ročný Fišan. Hostia hrali po 16-tku, z diaľky to skúšal Méhes. Po obrátke začali aktívnejšie Ohrady, ale prišla penalta za ruku - 2:0. Ďalšie domáce pokusy mali Varga s Andódim, na druhej strane po rohu mohli hostia korigovať.
Gól: 4. M. Andódi, 59. J. Ivicze (11 m). R Patrovič, 350. TRSTICE: Gróf - Varga, Berényi, Oláh, Tánczos - Bozsenyik (88. Takács), Egri, Ivicze, Farkas - Sárkány (83. Szöcs), Andódi. OHRADY: Fišan - Sárkány, Čmehýl, Méhes, Zsigrai (55. I. Bugár), Végh, Boráros, Fekete, Bognár, Harsányi, Suchý.
Vlčany - Kráľová n/V. 2:0 (1:0). V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, ale nevedeli si vytvoriť gólovú príležitosť. Až v 45. min. Cifra v 16-tke obohral brankára, slabo vystrelil a ratujúci obranca na čiare zluftoval - 1:0. Po obrátke sa hral priemerný futbal medzi 16-tkami, ale bez čistých šancí. Pál zvyšoval krútenou strelou priamo z rohu. Z pohľadu hostí teda obidva góly boli smolné.
Gól: 45. M. Cifra, 72. T. Pál. R Janus ml., 250. VLČANY: Rusznák - Brnula (55. Karvai), Udvaros, Lontoš, Blaško, Mónosi, Nagy, Šuník (70. Félis), Mészáros, Pál, Cifra. FC: Brezina - Szilágyi, Šíma, M. Kamenár (73. Straňák), Sokol, Chrenko, Páldy, Špendla, Molnár, Hadža, Lacko (46. Gubov).
Vinohrady n/V. - Trhová Hradská 4:1 (0:1). Domáci začali veľmi nepresne a hostia ich potrestali, keď po rohu Dóráka skóroval Boráros - 0:1. Po obrátke ukázali Vinohrady rýchlu hru na jeden dotyk a zaslúžene otočili skóre. Začal to Faktor, keď zblízka zavesil. Penalta na 3:1 bola za úmyselnú ruku.
Gól: 56. M. Faktor, 58. L. Hrdlička, 67. (11 m) a 90. M. Kocúr - 34. G. Boráros. R Hanek, 150. OŠK: Lakatoš - Križan (73. T. Javor), Chatrnúch, Horváth (44. Šemelák), Kocúr, Krivosudský, Kubala, Faktor, Hrdlička, Mi. Remenár (69. I. Remenár), Ma. Remenár. T. HRADSKÁ: Csánó - Andrejkovics, Boráros, Tóbli, Dórák, Vados, Gútai, Kovács, Tomasovics, Bereczky, Török.
Čierna Voda - Šintava 2:6 (0:1). Prvý polčas nevyzeral na súboj prvého s posledným. Favorit šiel do vedenia po priamom kope, keď Javor trafil po zemi k žrdi. Šintava po prestávke zvýšila obrátky a razom viedla 4:0. Potom sa domácim podarilo za dve minúty streliť dva góly, no líder rýchlo poistil svoje vysoké víťazstvo.
Gól: 77. J. Čenteš, 78. F. Hlinický - 37. J. Javor, 60. a 69. N. Adamča, 67. M. Svýba, 81. P. Valentovič, 90+. L. Panyik. R Truhlík, 70. Č. VODA: Kovács - Marafkó, Kozmér (46. D. Király), Forró, Vrábel, Mózes, Hlinický, Kaprinai, Lošonský, Čenteš, Szakólczi (65. Haver). FK: Baran - Svýba (71. A. Fogel), Látečka, Benkovský, Juraško, L. Panyik, Valentovič (86. T. Panyik), Šuhay (46. Beitl), Adamča, Javor, M. Fogel.
Tomášikovo - Orechová Potôň 3:3 (2:1). Domáci začali dvoma šancami v 1. min., ale po faule na Pudmerického penaltu premenil Szarka. O chvíľu po krídelnej akcii Králika zvyšoval Kosár. Nasledovali šance Herúda a Szarku. V 40. min. po faule Szabóa na Kuboviča sa oslabení hostia vrátili do zápasu. V druhom polčase protiútoky oslabených hostí boli „smrteľné“ - 2:3. Po veľkom tlaku až pred koncom vyrovnal hlavou Herúd po centri Tótha.
Góly: 6. R. Szarka (11 m), 9. F. Kosár, 85. M. Herúd - 41. M. Janíček (11 m), 49. G. Kubovič, 54. R. Terkovič. ČK: 22. E. Nagy (O.P.). R Pavlačka, 200. TJ: Nagy - Králik, Pudmerický, Zíma, Kosár, Szabó, Kristof (64. Tóth), Szarka, Herúd, Rémay, Schmidt. O. POTÔŇ: Mezzei - Janíček (89. Vajda), At. Balogh, Lukács (84. Tomanovics), Ád. Balogh, Terkovič, Benci, Nagy, Kubovič (73. Ajeti), Török, Halák.
Zlaté Klasy - Lehnice 1:0 (0:0). Prvý polčas hodového derby veľa vzruchu nepriniesol. Hoci mali loptu viac na kopačkách domáci, nedokázali si vypracovať vážnejšiu šancu. Po obrátke sa hra obojstranne zlepšila. Ruman nastrelil žrď, Sandtnerov gól neplatil pre ofsajd. V poslednej minúte sa napokon tešili „hodári“, keď Hollósi prihral Zsigmondovi a ten nekompromisne zavesil.
Gól: 90. A. Zsigmond. R Zigo, 580. Z. KLASY: Trančík - Strešňák, Ruman (60. Zsigmond), Klúcsik, Hollósi, Illés, Kučera, Molnár (88. Štrba), Berner, Sakál, Lendel (65. Mésáros). LEHNICE: Horváth - Hacaj (70. Rigó), Marinič, Csölle, Krafčík, Sárközi, Novotný, Šnegoň, Jankovič, Sandtner (85. Lendel), Fedor (89. Helesz).
Tešedíkovo - Okoč-Sokolec 1:0 (1:0). Domáci nastúpili odhodlane, prvú štvrťhodinu sa však oba tímy iba oťukávali. V 27. min. po úniku z ľavej strany obišiel jedného z obrancov Kinči, ktorý bol v 16-tke faulovaný a nariadenú penaltu premenil Trulík. Hra v prvom polčase sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Aj po prestávke pokračoval profesorský futbal, hostia mierne pritlačili až v úplnom závere, ale Hajdú za seba loptu nepustil.
Gól: 27. O. Trulík (11 m). R Kubica, 150 divákov. ŠK: Hajdú - Varkonda, E. Mikle, Góra, Mochnaľ, R. Mikle (82. Takács), Darázs, Trulík (89. Wornáth), Farkaš, Trnkóczi (46. Hrdý), Kinči. OKOČ: Koter - Tóth, Nagy, Igari, J. Bombicz, Belucz, Molnár (46. Bajcsi), Raffai, Dohorák, Torma (67. Kovács), J. Bombicz.
16. Čierna Voda 8 0 0 8 8:34 0 (-12)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 7 - Ma. Remenár (Vinohrady), Z. Bereczky (T. Hradská), R. Borš (Váhovce), 6 - Ivicze (Trstice), Novotný (Lehnice), Török (O. Potôň).

Autor: KI, JB, NM