Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Nitre sa na jej ľade nedarí

Nitrianski hokejisti stále čakajú na svoje prvé domáce víťazstvo.

HK Nitra - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 0:1, 1:2). Domáci chceli pred vlastnými divákmi konečne vyhrať, no ich zámery dostali trhliny už v prvej tretine. Prvú ponúknutú presilovku nevyužili, no 10. minúte dopadla ich početná výhoda ešte horšie. V strednom pásme sa do rýchleho úniku dostal Vladislav Baláž a po strele z pravej strany otvoril skóre. Domácich gól zaskočil a do konca prvej časti si už väčšiu šancu nevypracovali. Hlavne v druhej tretine brankár Zvolena Lukáš Škrečko výrazne podržal svoj tím. Najskôr však v 25. minúte hostia ukázali, ako sa majú hrať presilovky. Obranca Juraško napriahol od modrej čiary a Fikrt v domácej bránke nemal nárok - 0:2. O tri minúty na to sa efektným "semaforom" proti Špeldovej tvrdej strele prezentoval zvolenský brankár. Škrečko bol naďalej veľkou prekážkou nitrianskych strelcov. V 37. minúte chytil v brejku domácich dvoch proti jednému Podstavekov pokus a poradil si aj so Slovákovým pokusom spomedzi kruhov. Dobíjanie zvolenskej bránky domácimi hráčmi pokračovalo aj v tretej časti. Tretí gól priniesla 46. minúta, keď sa v nenápadnej akcii druhýkrát v zápase presadil Baláž. V 48. minúte si Škrečko poradil s nebezpečnou strelou Poláka a neprekonal ho ani Moravec, ktorého pokus efektne vyrazil vyrážačkou. Domáci sa dočkali v 51. min, Ručkay v presilovke pohotovo zmenil smer Špeldovej strely a nádeje Nitry na chvíľu ožili. O štyri minúty na to dal definitívnu podobu výsledku hosťujúci Otčenáš a hostia si tak z Nitry odvážajú tri body.

Góly: 51. H. Ručkay (Špelda, T. Chrenko) - 10. V. Baláž, 25. Juraško (P. Pucher, P. Barinka), 46. V. Baláž (Leskovjanský), 55. Otčenáš (Michal Chovan, P. Barinka). Pred 2551 divákmi rozhodoval Rudý, vylúčení 3:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.

Nitra: Fikrt - Špelda, Rais, Gabriš, Fabian, Bučka, J. Polák, Peter König, M. Novák - H. Ručkay, T. Chrenko, Spilar - Čaládi, D. Moravec, M. Slovák - Kmeč, M. Kováčik, S. Saliji - Románek, M. Štefanka, Podstavek.

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, Juraj Faith - V. Baláž, Škoda, Otčenáš - Leskovjanský, Cútt, Zuzin.

HLASY TRÉNEROV

Róbert Pukalovič (tréner Nitry): "Vedeli sme, že nás čaká konsolidovaný tím Zvolena, ktorý je v hernej pohode. Je na škodu veci, že sme po našich chybách inkasovali toľko gólov. Gól sa nám podarilo streliť až za stavu 0:3, čo mohlo mať vplyv na ďalší vývoj stretnutia, no nestalo sa. Ukázalo sa, že máme veľké psychické problémy zvládať zápasy pod tlakom v domácom prostredí."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme maximálne spokojní. Z Nitry vezieme tri body a potešila nás útočná i obranná hra a aj výborný výkon brankára Škrečka. Po konsolidovanom výkone odvážame z Nitry tri body, čo sa Zvolenu v Nitre dlho nepodarilo."

Ostatné výsledky 7. kola: Slovan - Skalica 6:0, Košice - Trenčín 3:4 sn, B. Bystrica - Poprad 4:2, Žilina – Martin 1:2.

1. Košice 8 5 1 1 1 31:12 18
2. B. Bystrica 7 5 1 0 1 20:10 17
3. Slovan 7 5 0 1 1 22:8 16
4. Zvolen 7 4 0 2 1 21:12 14
5. Martin 8 4 1 0 3 22:23 14
6. Žilina 8 4 0 0 4 17:22 12
7. Trenčín 8 2 2 1 3 17:20 11
8. Nitra 7 2 1 0 4 12:17 8