Vráble sú už štvrté, rezerva aj so šťastím

Topoľčany doma Trnave B nestrelili gól a klesli na tretie miesto.

Nitra jun. - N. Zámky 2:1. Strelec víťazného gólu Gajdošík s hosťujúcim Horňáčkom.Nitra jun. - N. Zámky 2:1. Strelec víťazného gólu Gajdošík s hosťujúcim Horňáčkom. (Zdroj: Dušan Tarko)

ŠK Blava Jasl. Bohunice - Spartak Vráble 0:2 (0:0)
Zápas sa začal v dobrom tempe, viac snahy mali v prvom polčase domáci, aktivita hostí sa končila zväčša pred šestnástkou. V 7. min. pohrozili hostia, no Gonda zblízka netrafil bránu. Po štvrťhodine preveril Ondrejičku Nemec. V 28. min. sa predral do šestnástky Chalány, ale na jeho prihrávku Grígel nedosiahol. O minútu Chalány hlavičkoval do brvna. Po polčase hostia zvýšili aktivitu, strelu Charizopulosa Horný zlikvidoval. V 54. min. odvrátil priamy kop Gondu na roh Bachňák, loptu poslal do šestnástky opäť Gonda a Sepeši zblízka otvoril skóre - 0:1. O sedem minút opäť centroval zo štandardky Gonda, tentoraz sa najlepšie zorientoval Hambálek a zvýšil vedenie hostí. Domáci sa snažili spraviť niečo s výsledkom, ale Vráble sa prezentovali pozornou defenzívou. Hostia si víťazstvo i čistý štít ubránili.
Góly: 55. Sepeši, 62. Hambálek. R Páchnik, ŽK: Bachňák, Vavrinec - Gonda, 150 divákov. SPARTAK: Ondrejička - Hambálek, Šándor, Husár, Gonda, Sojka (83. Balko), Sepeši, Turčan, Charizopulos (89. Hamar), Kupec, Garaj (79. Šlachta). Tréner M. Süttö.

FC Nitra juniori - FKM Nové Zámky 2:1 (0:1)
V derby domáci nezachytili úvod, keď už v 2. min. inkasovali po tvrdej strele českého legionára Mrázka. Kontrovať sa dvakrát snažil Moravčík. Hostia do prestávky ešte raz ohrozili domácu bránu, Fialovu delovku však kryl Chudý. V 41. min. sa snažil vyrovnať Gajdošík, ale mieril nad. Pár minút po obrátke sa domácim podarilo vyrovnať. Centrovanú loptu do šestnástky nešťastne zasiahol rukou Fiala a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Zelenický - 1:1. Potom to skúšali Košút a Gajdošík. Nebezpečne pálil aj Ivančík, no Valenský skvele zasiahol. Vzápätí sa pripomenuli aj hostia, a to keď Bukovič napálil loptu z priameho kopu do brvna. V závere sa šťastie usmialo na Nitranov. Svitekov center do šestnástky ešte hostia odpravili, odrazenú loptu však strieľanou prihrávkou vrátil pred bránu Gajdošík a nešťastný teč Gašparíka do vlastnej svätyne rozhodol o výsledku.
Góly: 51. Zelenický, 90.+ Gajdošík - 2. Mrázek. R Jurenka, ŽK: Svitek, Moravčík, Zelenický, Košút - Fiala, 123 divákov. FC jun.: Chudý - Zelenický, Kaspřák, Pfeifer, Svitek - Pindeš (46. Ivančík) - Bališ, Moravčík (90. Penzeš), Kolár - Gajdošík (90+. Halaji), Zelenický. Tréner Kuruc. FKM: Valenský - Ešek, Horňáček, Gašparík, Cingel - Fiala - Feješ, Bukovič, Andrášik - Jakubjak (75. Novakovič), Mrázek (87. Šebík). Tréner J. Kostoláni.

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Trnava B 0:0
V Topoľčanoch sa stretli popredné mužstvá súťaže. Kto však čakal aj góly, musel byť sklamaný. Po celý zápas si ani jedno mužstvo nedokázalo vypracovať žiadnu tutovku a hralo sa len medzi šestnástkami. V 21. min. Gajdoš zo štandardky trafil iba do múru. Najväčšiu šancu na skórovanie mal v 23. min. Neto, ale jeho pokus len tesne minul bránku Hužoviča. Domáci pohrozili až v 58. min. po brejku, ale striedajúci Peťovský zakončil veľmi nepresne. Gólom sa neskončila ani hlavička Saba. Viac vzruchu diváci nevideli, a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.
R Špaček, ŽK: Balážik - Sabo, Zvolenský, Neto, 511 divákov. MFK: Hužovič - Pačaj, Schwarz, Kermiet, Ďatko - Fortuna, Balážik, Gajdoš, Jančovič (46. Peťovský) - Čurgali, Gešnábel (75. Králik). Tréner D. Liba.

FK Slovan Nemšová - ŠTK Šamorín 2:0 (1:0)
Domáci sa od úvodu snažili držať loptu vo svojej moci, ale proti dobre brániacim hosťom sa presadzovali s ťažkosťami. Hráči Šamorína hrozili rýchlymi protiútokmi. V 12. min po kontre zakončil vedľa brány Ďurech. V 24. min rozvlnil sieť Pentekovej brány Trška, ale pre ofsajd rozhodca gól neuznal. V 36. min z rohu šestnástky vystrelil Marič, ale mieril tesne vedľa žrde. V 38. min Červený utešenou strelou zvnútra šestnástky k žrdi nedal Pentekovi šancu – 1:0. V druhom polčase sa hostia snažili hrať ofenzívnejšie, domáci im to však dlho nedovolili. V 56. min sa Nemšovania radovali druhýkrát, keď po centri Pe. Amricha hlavičkou zvyšoval Trška. Pri šanci Hulínka zakročil Bobot. Domáci si pripísali dôležité víťazstvo.
Góly: 38. Červený, 56. Trška. R Čmiko, ŽK: B. Ďuriš - Soós, Ďurech, Fulmek, 200 divákov. ŠTK: Pentek - Vaško, Marušin, Soós, Fulmek, Marič, Kopúň, Szabo, Ďurech (76. Szöllös), Buchel (59. Hulínek), Hindák (61. Fekete).

Ostatné výsledky 10. kola
Bernolákovo - Nové Mesto 0:1 (0:1), 39. M. Šebek. Myjava - Rača 4:0 (3:0), 3. a 29. Sládek, 24. a 74. P. Straka. Vrbové - Slovan jun. 1:0 (0:0), 46. Jelšic. Moravany - Pezinok 2:1 (1:1), 27. V. Candrák, 90. Glos - 32. Ondra.
1. Myjava 10 6 4 0 17:4 22 (+1)
2. Nemšová 10 6 3 1 17:6 21 (+6)
3. Topoľčany 10 5 5 0 18:7 20 (+5)
4. Vráble 10 5 1 4 9:9 16 (+1)
5. Moravany 10 4 3 3 10:9 15 (-3)
6. Trnava B 9 4 3 2 11:11 15 (+6)
7. Nitra jun. 10 4 1 5 18:15 13 (-2)
8. Vrbové 10 4 1 5 16:15 13 (-5)