Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Hokejisti získali s Popradom iba bod

Domáca séria hokejistov Nitry bez víťazstva sa neskončila ani v stretnutí 16. kola extraligy proti Popradu. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2, o dvoch bodoch pre hostí rozhodol v nájazdoch Ladislav Nagy.

HK Nitra - HK Poprad 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Nitra do zápasu vstúpila už aj s novým hráčom Hlavačkom, ktorý prišiel z Dukly Trenčín. Boli to však hostia, ktorí od úvodných minút zápasu pôsobili kompaktnejšie. Najprv musel J. Laco ratovať proti Nagyovi a o pár sekúnd neskôr ho v dobrej pozícii neprekonal Troliga. V 19. minúte sa skóre už menilo. Popradský útočník Svitana sa dobre zbavil brániaceho protihráča a strelou z mierneho uhla našiel medzeru medzi Lacovými betónmi. Nitra vyrovnala v 16. minúte hneď z prvej väčšej šance. Novák nahodil puk od modrej čiary, Melicherčík iba vyrazil na hokejku G. Salijiho, ktorý posunul puk na voľného Štefanku a ten pred prázdnou bránkou nemohol nedať. Druhá tretina priniesla nezáživný hokej s málom šancí. Lepší bol naďalej Poprad. Nitra sa celý čas iba trápila. V 25. minúte sedel na trestnej lavici Kováčik a Jasečkova strela od modrej čiary si našla cestu až do nitrianskej bránky. Dvakrát mohol vyrovnať Novák, no v ideálnej šanci mu puk preskočil hokejku. Na druhej strane odmietol výzvu na tretí popradský gól Mlynarovič. Najlepší hokej priniesla tretia tretina. Nitra ju začala náporom, viaceré strely však Melicherčík chytil. Tretí gól Popradu mohol dať Kroták, ale zoči-voči Lacovi neuspel. Z pokračujúcej akcie mal 100-percentnú šancu Klouda, no fantastický zákrok domáceho brankára vlial Nitre sily do záverečného náporu. Ten vyvrcholil v 58. gólom Fabiana pri dvojnásobnej presilovej hre. V predĺžení hrali hostia presilovku, ale dve strely Jasečka nepriniesli zmenu skóre. A keďže v záverečných nájazdoch Nitrania 2-krát trafili žŕdku. Popradu na zisk dvoch bodov stačil premenený nájazd Nagya.

Góly: 16. Štefanka (G. Saliji, Novák), 58. Fabian (Hlavačka, Kollár) - 10. Svitana (Paľočko, Troliga), 25. Jasečko (Kroták, Kmiť), rozhodujúci nájazd Nagy.
Rozhodovali Müllner - Šefčík, Výleta, vylúčení: 6:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1701 divákov.
NITRA: J. Laco - Rais, Ďurák, Fabian, Gabriš, J. Polák, Michal Novák, Peter König, Hlavačka - H. Ručkay, T. Chrenko, M. Slovák - S. Saliji, A. Kollár, M. Kováčik - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - Podstavek, Uhnák, Kmeč.
POPRAD: Melicherčík - Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár, Rapáč - Nagy, Kmiť, A. Kroták - Škovira, Lundberg, Lapšanský - J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič - Paločko, Troliga, P. Svitana

HLASY TRÉNEROV
Rudolf Uličný, tréner Nitry: "Vedeli sme, v akej fazóne hrá Poprad. Prvé dve tretiny sme sa veľmi trápili, boli sme v kŕči. V poslednej tretine sme lepšie korčuľovali a vytvorili si územnú prevahu. Bohužiaľ, strieľanie gólov nie je naša silná stránka."
Ján Jaško, tréner Popradu: "Sme radi aj za dva body, lebo náš dnešný výkon nebol optimálny. Nemali sme dobrý pohyb. V druhej tretine sme hrali o niečo lepšie a zaslúžene sme ju aj vyhrali. V závere nás domáci dostali pod tlak a vďaka našej nedisciplinovanosti sa im podarilo vyrovnať. V samostatných nájazdoch sme boli šťastnejší."

Ostatné výsledky 16. kola: B. Bystrica - Skalica 9:2, Žilina - Zvolen 6:3, Slovan – Trenčín 1:3, Košice – Martin 6:1.

1. B. Bystrica 16 12 1 2 1 58:29 40
2. Košice 16 11 2 2 1 56:22 39
3. Slovan 16 9 2 1 4 55:30 32
4. Poprad 16 6 2 2 6 49:34 24
5. Žilina 16 7 1 0 8 42:49 23
6. Trenčín 16 6 2 1 7 37:51 23
7. Martin 16 6 1 2 7 42:55 22
8. Zvolen 15 5 1 4 5 44:40 21