Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Nitry priviezli bod z Dubnice

Corgoň liga po reprezentačnej prestávke pokračovala dvanástym kolom, ktoré otvorilo druhú tretinu súťaže. Nitrania remizovali na pôde Dubnice 1:1.

Gól Nitry strelil Ivan Hodúr (druhý zľava) z bieleho bodu.Gól Nitry strelil Ivan Hodúr (druhý zľava) z bieleho bodu. (Zdroj: TASR)

MFK Dubnica - FC Nitra 1:1 (0:1)
Domáci boli presvedčení o tom, že môžu proti Nitre uspieť iba výraznou aktivitou, a preto si od začiatku duelu vytvárali sľubné akcie. Po pravej strane ihriska ich ťahal Ižvolt. Najprv dával loptu na dobiehajúceho Gorelku, ktorého prekrižoval Tóth a následne so strelou Augustíniho po zemi hosťujúci brankár nemal problémy. Ižvolt bol na začiatku akcie aj v 11. min, ale Tóth prekazil vystreliť Vavríkovi. Domáci futbalisti zbytočne váhali so streľbou. Takmer sa im to vypomstilo v 19. min, keď lopta prepadla cez Augustíniho a z následného protiútoku opečiatkoval Hodúr ľavú žrď. V 36. min Vavríka odstavil tesne pred bránkou Áč a z protiútoku sa zrodil polčasový úspech hostí. Za faul Ižvolta na Mikuša realizoval v 38. min úspešne pokutový kop Hodúr - 0:1. Domáci posilnili do druhej polovice ofenzívu, pri Gorelkovi začal dobre pracovať Hector Tubonemi. Zlepšila sa aj hra stredovej formácie. V 58. min Kolčák vystrelil prudko po zemi, pre Chudého to nebezpečenstvo neznamenalo. Vzápätí však hosťujúceho brankára prekonal Gorelka a vyrovnal na 1:1. O minútu neskôr Bajza inštinktívne chytil hlavičku Mikuša, mladý nitriansky hráč bol najiniciatívnejší na trávniku a pričinil sa o viaceré akcie Nitry. V 69. min Grabež už umiestňoval loptu do siete hostí, ale Kolmokov ju stihol vykopnúť z bránky. V 79. min sledovali diváci Mikušovu streleckú parádu a skvelý zákrok Bajzu. Zápas sa končil dosť nervózne, oba tímy chceli zvíťaziť, napokon sa to nepodarilo ani jednému.

Góly: 58. Gorelka - 38. I. Hodúr (11 m).
Rozhodoval Horváth, ŽK: Kolčák, Bruško - M. Kolmokov, ČK: 90. M. Kolmokov (Nitra) po druhej ŽK, 1360 divákov.
MFK: P. Bajza - M. Ižvolt, Nosek, Klabník, Beňo - J. Vavrík (86. Duga), Kolčák, Augustíni (46. Hector Tubonemi), Grabež (88. Ulrich) - Bruško - Gorelka.
FC: Chudý - Igor Kotora, M. Kolmokov, Martin Tóth, Áč - R. Valenta (87. Kaspřák), Šimončič, I. Hodúr, J. Leško - R. Sloboda (69. Glenda), Mikuš (90.+ M. Košút).

HLASY TRÉNEROV
Peter Gergely, tréner Dubnice: "Diváci videli veľmi dobrý zápas. V prvej polovici sme mali dobrú fázu až do gólu hostí. Chýbal nám dôraz v koncovke. Akcie, ktoré sme mali zakončovať, sme si komplikovali ďalšími prihrávkami. Podľa počtu striel a priebehu hry je remíza spravodlivá."
Ivan Galád, tréner Nitry: "Bol to dobrý zápas, v ktorom chceli obe mužstvá uspieť. Po víťazstve sme túžili aj my, mali sme naň príležitosti, ale nedokázali sme ich využiť. V dvoch zápasoch na pôde súpera sme získali štyri body, takže sme spokojní."

Ostatné výsledky 12. kola:
Prešov - Ružomberok 1:1 (1:1), 39. Papaj - 21. Ďubek.
Košice - Slovan 1:2 (1:1), 23. Milinkovič (11 m) - 33. Dobrotka, 63. Šebo.
Senica - Trnava 1:2 (1:0), 12. Smetana - 89. Gross, 90+. Bicák.
Dunajská Streda - Banská Bystrica 0:0.
Zlaté Moravce - Žilina 0:4 (0:2), 15., 19. a 76. Majtán, 74. Zošák.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.