Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Nitra konečne vyhrala

Hokejisti Nitry presvedčivo zdolali Martin na svojom ľade. Po výmene na trénerskom poste tak prerušili nelichotivú sériu bez víťazstva na vlastnom štadióne.

Nitra presvedčivo zdolala Martin na svojoim ľade. Po výmene na trénerskom poste tak prerušila sériu bez víťazstva na vlastnom štadióne.

HK Nitra - MHC Mountfield 7:3 (1:1, 4:1, 2:1). Domáci začali pod vedením novej trénerskej dvojice náporom. Navrátilec v martinskej bránke Križan mal veľa práce a v prvej časti nestačil len na jedinú z dvadsiatich striel domácich hráčov. V štvrtej minúte ho pri presilovke piatich proti trom prekonal pohotovým zakončením spomedzi kruhov Spilar. O vyrovnanie sa v 14. min postaral Jabrocký, keď zužitkoval dobrú prihrávku Urama spoza bránky. V druhej tretine položili domáci hráči základ svojho druhého domáceho víťazstva v sezóne. Najskôr síce opäť Jabrocký tvrdou strelou prestrelil Laca a upravil na 2:1 pre hostí, no Nitra stihla do druhej sirény skóre otočiť. V 26. min vyrovnal pri avizovanom treste hostí Chrenko. V 31. min využil brejk dvoch na jedného Samir Saliji, keď blafákom do forhendu pokoril Križana. Skúsený gólman potom v 35. min najskôr zmaril pokus Garipa Salijiho, no na dorážku nedôrazne bráneného Čaládiho už nestačil. Piaty gól pridal pri presilovke po Chrenkovej prihrávke Ručkay, keď plynula 38. minúta.
Hostí vrátil v polovici tretej tretiny do zápasu Themárov gól v presilovke, no domáci si už víťazstvo ujsť nenechali. V 53. min dorazil obranca Michal Novák pokus Kollára a sviatočný strelec Nitry zvýšil na 6:3. Radosť v Nitra aréne ešte neutíchla, keď sa ujalo aj nahodenie puku Samira Salijiho z rohu klziska - 7:3. Domáci po najkvalitnejšom domácom výkone v tejto sezóne zaslúžene získali tri body.

Góly: 4. Spilar (M. Kováčik, Fabian), 26. T. Chrenko (Hlavačka, G. Saliji), 30. S. Saliji (H. Ručkay, T. Chrenko), 35. Čaládi (G. Saliji, M. Štefanka), 38. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko), 52. Michal Novák (A. Kollár), 54. S. Saliji (Michal Novák, H. Ručkay) - 13. Jabrocký (Uram, Drgoň), 23. Jabrocký (Uram), 50. Themár (Velebný, M. Gálik).

Pred 1654 divákmi rozhodoval Rudý, vylúčenia 9:9 na 2 min., navyše Hlavačka (Nitra) na 10 min. za nešport. správanie, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0.

Nitra: J. Laco - Hlavačka, J. Polák, Fabian, Gabriš, Ďurák, König, Michal Novák, Rais - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Spilar, A. Kollár, M. Kováčik - G. Saliji, M. Štefanka, Čaládi - Kmeč, M. Slovák, Podstavek.

Martin: Križan (41. Šimko) - L. Matejka, A. Novotný, Drgoň, P. Klepáč, Velebný, Brcko - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, I. Rataj, M. Gálik - Themár, Markovič, Galamboš - O. Mikula, Zeliska, Važan.

HLASY TRÉNEROV

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Chlapci predviedli to, čo sme si povedali a dodržali taktické pokyny. Dôležité bolo, že sa za stavu 1:2 nepoložili, pokračovali v disciplinovanej hre a šli si za svojím cieľom. Musím ich pochváliť za výkon a víťazstvo."

Július Pénzeš (tréner Martina): „Znovu sa opakoval scenár z minulých zápasov vonku, ktorý je stále rovnaký. Dobre rozohrané zápasy stratíme za pár minút. Dostaneme jeden gól, ktorý nás hneď vyvedie z miery. Čaká nás tvrdá robota, pretože stále opakujeme rovnaké chyby. Musíme popracovať na tom, aby sme sa posunuli ďalej."

Nová trénerská dvojica Branislav Okuliar (vľavo) - Roman Stantien sa vo svojej premiére radovala z víťazstva 7:3 nad Martinom. FOTO: SITA