Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Gajdošíkov hetrik

II. LIGA: Rezerva Nitry vyhrala na Slovane. Séria Vrábeľ sa skončila, zaváhali aj Topoľčany. Šamorín má najlepší útok.

S loptou Šamorínčan Hulinek.S loptou Šamorínčan Hulinek. (Zdroj: Ján Čikovský)

N. Mesto - Vráble 3:0 (2:0)
Pri Váhu sa stretli mužstvá s víťaznými šnúrami. Domáci vyhrali posledné tri zápasy, Spartak dokonca päť. V úvode to skúšal L. Šebek strelou po zemi. Na druhej strane Turčan z výbornej pozície vysoko prestrelil. V 26. min. sa po strele M. Šebeka z 30 m do stredu brány musel červenať gólman Ondrejička - 1:0. Vyrovnať mohol Mikula, ale jeho lobovaný trestňák zo 40 m vytlačil Korček. V 37. min. Vlado poslal do nájazdu L. Šebeka, ale Ondrejička zasiahol. O dve minúty však už bol prikrátky, keď úplne voľný Marček po centri hlavičkoval presne. Po zmene strán hostia prestriedali, ale ich ofenzívny risk efekt nepriniesol. Naopak, po ďalšom centri hlavičkoval presne k žrdi Vlado. Vyhralo lepšie mužstvo, ale pre Vrábľanov je rozdiel v skóre krutý.
Góly: 26. M. Šebek, 39. Marček, 54. J. Vlado. R Šuniar, ŽK: Vlado - Balko, 250 divákov. SPARTAK: Ondrejička - Gonda, Šándor, Kupec, Husár (46. Barčák) - Hambálek - Balko, Charizopulos, Turčan - Mikula (46. Bratský), Garaj (78. Šlachta). Tréner M. Süttö. (ĽM)

Slovan jun. - Nitra jun. 2:3 (0:3)
Od úvodných minút sa hral v Bratislave veľmi kvalitný zápas. V prvom dejstve mali jednoznačne navrch hosťujúci hráči, domáci si nevedeli poradiť s rýchlou kombinačnou hrou Nitry. Tá si dokázala vytvoriť viacero gólových šancí a do polčasovej prestávky išla s trojgólovým vedením, hetrikom sa zaskvel Gajdošík. Po zmene strán začala Nitra nekoncentrovane, Slovan zlepšil hru a znížil na rozdiel jedného gólu. Potom sa však hra vyrovnala, domáci už nedokázali streliť gól a Nitra nakoniec v dobrom stretnutí získala tri body. K peknému stretnutiu prispel svojim výkonom aj rozhodca.
Góly: 50. Kuzma, 60. Bagi - 16., 31. a 43. (11 m) Gajdošík. R Ihring, ŽK: Bagi, Baláži - Svitek, Král, Kinček, 200 divákov. FC: Cvrkal - Svitek, Harbuľák, Kinček, Gajdoš - Pindeš, Ivančík (72. Penzeš), Bakule (90.+ Halaji), Král - Gajdošík (90.+ Poluch), Bališ. (DT)

Nové Zámky - Moravany 0:0
Novozámčania potrebovali pretrhnúť mizériu z ostatných troch domácich zápasov bez víťazstva, lenže opäť sa im to nepodarilo. Z Nových Zámkov si tentoraz odviezli bod priemerné Moravany, ktorých hráči sa na to ani veľmi nenadreli. Loptu na kopačkách mali väčšinou domáci, ktorí si ale vytvárali iba pološance a ich najčastejším zakončovateľom bol krajný obranca Hlavačka. Jeho zatočenej strele v 24. min. veľa nechýbalo, po obrátke ohrozil Mikuláša zase tiahlou strelou, no brankár OTJ ju končekmi prstov dokázal vyškriabať na roh. Päť minút pred prestávkou chýbalo Cingelovmu priamemu kopu možno 30 cm, minútu po nej zaujala Feješova zdravá strela, lenže potrebný zdrvujúci tlak neprichádzal. Nemohúcnosť domácich vyvrcholila v 90. min., keď sa po skrumáži odrazila lopta k Bukovičovi, ktorý však z päťky prekopol odkrytú svätyňu Moravian.
R Orlický, ŽK: Hlavačka, Bukovič - Mikuláš, Gligič, 300 divákov. FKM: Valenský - Hlavačka, Gašparík, Ešek, Cingel - Feješ, Fiala, Bukovič, Novakovič (40. Jakubjak, 83. Horňáček) - Mrázek, Šebík (80. Bombicz). Tréner P. Buranský. (MD)

Šamorín - Bernolákovo 6:2 (1:1)
Šamorín opäť potvrdil, že ma jeden z najlepších útokov v súťaži. Skóre otvoril po rohu zblízka Hindák. Hostia vyrovnali tiež z rohu takmer ako cez kopirák Pirosom. V 33. min. mohli aj viesť, ale Kordanič vo veľkej šanci namieril tesne nad. Domáci uragán odštartoval Fulmek parádnym priamym kopom z 20 m. Pri prvom dotyku s loptou sa potom hlavou presadil striedajúci Fulmek, ktorý si gólovú oslavu i zopakoval. Šamorínčania strelili za 20 minút štyri góly a doslova zmietli súpera z ihriska. V záverečných desiatich minútach sa ešte „urodilo“ po góle na každej strane.
Góly: 8. Hindák, 50. Fulmek, 58. a 66. Buchel, 70. Marič, 90.+ Marušin - 25. Piros, 80. Capek. R Sedlár, ŽK: Szabo, Fulmek - Valent, Čambal, Sokol, Chlebo, Kordanič, Kolláth. 450 divákov. ŠTK: Pentek - Soós, Marušin, Szabo, Vaško, Kopúň, Hindák (56. Buchel), Marič, Ďurech (46. Szöllös), Pinte (38. Hulínek), Fulmek. Tréner A. Pinte. (ES)

Topoľčany - Nemšová 1:2 (1:0)
Hral sa kvalitný futbal, šance sa rodili na oboch stranách. V 15. min. bez prípravy vystrelil Čurgali - 1:0. V 30. min. mohli hostia Lacom vyrovnať, opäť sa však vyznamenal Hužovič. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale Čurgali trestuhodne zahodil. Hneď na druhej strane po autovom vhadzovaní predĺžil hlavou Fabuš na hlavu P. Ďuriša - 1:1. O tri minúty kopali hostia roh, zo skrumáže sa presadil Fabuš - 1:2. V ďalšom priebehu si pozorná obrana hostí už tri body ustrážila.
Góly: 15. Čurgali - 51. P. Ďuriš, 54. Fabuš. R Páchnik, ŽK: Laco, Bobot. 470 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič - Krajčír, Schwarz, Kermiet, Ďatko - Fortuna, Balážik, Gajdoš, Gešnábel (83. Geleta) - Čurgali, Peťovský (46. Pačaj, 70. Jančovič). Tréner D. Liba. (JŠ)

Ostatné výsledky 13. kola
Trnava B - Myjava 0:3 (0:0), 60. a 82. (11 m) Sládek, 87. Straka. Pezinok - Vrbové 2:0 (1:0), 33. Kováčik, 51. Genčúr. Rača - J. Bohunice 0:0.

1. Myjava 13 9 4 0 23:4 31 (+7)
2. Nemšová 13 8 4 1 25:9 28 (+10)
3. Topoľčany 13 6 5 2 21:11 23 (+5)
4. Vráble 13 7 1 5 12:13 22 (+1)
5. Nové Mesto 13 6 2 5 21:15 20 (+2)
6. Nitra jun. 13 6 1 6 24:20 19 (+1)
7. Trnava B 13 5 4 4 18:17 19 (+1)
8. Nové Zámky 13 4 4 5 18:19 16 (-2)