Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Ekonóm nemal svoj deň

Nitrianski volejbalisti zavŕšili prvú polovicu základnej časti hladkou prehrou v Bratislave.

Zverenci trénera Ján Hukel po sobotňajšej vydretej výhre s posledným Púchovom tentoraz v Bratislave nezískali ani set.(Zdroj: Dušan Tarko)

EXTRALIGA MUŽI

9. kolo: VK STU Bratislava - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (22, 19, 21). Nitrianski volejbalisti sa počas celého stretnutia trápili. Mali veľký problém s prihrávkou a ťažko sa dostávali do útoku. To skúsení domáci dokonale využili a zatlačili hosťujúci celok do defenzívy. STU prevýšila Nitranov prakticky vo všetkých ohľadoch a zaslúžene na svojej palubovke vyhrala.
SPU: Šompľak, Valent, M. Hukel, Száraz, J. Hukel, Kempa (libero Hruboška, Vavro, Mikušovič)
Ján Hukel, tréner: „Všetko stálo a padalo na zvládnutí našej prihrávky. Keď sme si dobre nahrali, dokázali sme so súperom držať krok. Bohužiaľ, v našej hre sa vždy vyskytli pasáže, kedy sme to nedokázali. S výkonom vôbec nie som spokojný.“

Ostatné výsledky: Prešov - Trenčín 1:3, VKP Ba - St. Ľubovňa 3:1, Svidník - Myjava 3:0, Púchov mal voľno.

9. Púchov 8 0 8 9:24 8

10. kolo - 13. 11. o 17.00 h Svidník - Nitra.
Slovenský pohár - odveta štvrťfinále - 11. 11. o 18.00 h Nitra - Myjava.

EXTRALIGA ŽENY

8. kolo: VK Gat Solutions Senica - UKF Nitra 1:3 (22,-12,-18,-19). Nitrianky od úvodu v prvom sete viedli, nevyšiel im však jeho záver a domáce hráčky sa ujali vedenia. Potom však už na palubovke jasne dominovali Nitrianky. Veľmi dobrým podaním a kvalitným útokom súperky k ničomu nepustili a jasne vyhrali.
UKF: V. Stankovianska, M. Stankovianska, D. Hradecká, Rosenbergerová, Frindtová, Majchrovičová (libero Mézesová).
Marek Henček, tréner: „S výnimkou záveru prvého setu sme podali výborný výkon a súpera sme k ničomu nepustili. Som absolútne spokojný s tým, ako dievčatá hrali.“

COP Nitra - MŠK Žiar n/Hr. 3:0 (15, 21, 19). Po sobotňajšej prehre sa v Nitre konal jednoznačný zápas z pohľadu domácich hráčok.

Ostatné výsledky: Spoje - Pezinok 2:3, Sp. N. Ves - Žilina 3:1.

8. Žilina 7 1 6 8:19 8

Stretnutie 7. kola Spišská Nová Ves - UKF Nitra hrajú v pondelok 8. 11. o 18.00 h (STV3).
9. kolo - 13. 11. o 17.00 h COP Nitra - Senica, Žilina - UKF Nitra.