Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Ako predčasné finále

Nitrianski hokejbalisti zdolali bratislavský Doprastav aj v druhom vzájomnom zápase sezóny.

Víťazný gól strelil Marek Slovák.(Zdroj: Dušan Tarko)

13. kolo: LG Doprastav Bratislava - Nitrianski rytieri 4:5 (3:0, 2:1, 2:1). Rytieri nastúpili na asfalte pod holým nebom proti minuloročnému majstrovi bez rešpektu a základ svojho víťazstva položili tromi gólmi už v úvodnej časti. Zaskočený Doprastav však v ďalšom priebehu zmobilizoval sily, podarilo sa mu znížiť, no herne mali mierne navrch hostia. Aj napriek tomu sa domácim v tretej časti podarilo vyrovnať. V stretnutí vrcholnej kvality sa ale nakoniec radovali Nitrania, keď minútu pred koncom zápasu strelil víťazný gól Slovák.

Góly: 3. Ďurický (Slovák, Mach), 5. R. Kašša (Slovák, Hrivnák), 13. Hrivnák (Thron), 27. Hrivnák (Hraško), 44. Slovák (Thron).
RYTIERI:
Haviar, Gažík - Titka, Maxin, P. Kašša, Hraško, Martiška, Káčer, Mráz - Ecker, Balaška, R. Kašša, Hrivnák, Thron, Cajchan, Slovák, Ďurický, Mach, Kučerka, Beniač.

Richard Mráz, tréner: „Diváci mohli vidieť vynikajúci zápas najvyššej kvality. Myslím, že nebudem preháňať, ak poviem, že to bolo predčasné finále. Výborná atmosféra a ešte lepší hokejbal z oboch strán. Som spokojný s víťazstvom.“

Ostatné výsledky: Sharks - Žiar n/Hr. 3:1, Vrútky - Liptov 9:4, P. Bystrica - Skalica 3:6, Martin - Pruské 3:1, Žilina - Ružinov odložili.

1. Nitra 13 10 0 2 1 69:33 32
2. Skalica 13 10 1 0 2 59:31 32
3. Ružinov 11 8 0 1 2 50:26 25
4. Martin 13 8 0 1 4 53:34 25
5. Vrútky 13 7 0 0 6 50:51 21
6. Pruské 13 6 1 0 6 53:41 20
7. Žilina 12 4 1 1 6 36:45 15
8. Sharks 11 4 1 0 6 30:42 14