Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Prehra so Zvolenom

Hokejisti Nitry opäť nedokázali na domácom štadióne uspieť. Tentokrát bol nad ich sily Zvolen.

Samir Saliji pred zvolenskou bránou.Samir Saliji pred zvolenskou bránou. (Zdroj: Patrik Štrba)

HK Nitra - HKm Zvolen 2:4 (0:0, 0:3, 2:1). Diváci boli v prvej tretine svedkami vyrovnaného hokeja, čo dokumentoval aj počet striel - 14:14. Ani jedna z nich si však cestu do niektorej z bránok nenašla. V 12. min sa do krátkeho úniku dostal Podstavek, ale proti Škrečkovi neuspel. Skóre mohol otvoriť v 15. min aj Čaládi, ale ani jemu nájazd nevyšiel. Ako sa majú samostatné brejky premieňať ukázali Zvolenčania v druhej tretine. V 25. min ešte Kučný po návrate z trestnej lavice nechal vyniknúť brankára Laca, aby góly začali padať po polovici zápasu. V 31. min sa z lavice hanby vybral priamo do samostatného nájazdu Lukáš Jurík a Lacovi nedal šancu. O dve minúty neskôr domáci obranca Rais neustrážil Leskovjanského, ktorý sa uvoľnil na modrej čiare a po svojom krátkom sólovom úniku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na rozdiel triedy upravil v 39. min Škoda, keď úspešným nájazdom z ľavej strany napodobnil spoluhráčov. V tretej časti sa už stretnutie prakticky len dohrávalo. Hosťom sa darilo brániť trojgólové vedenie až do 55. miny, keď sa presnou strelou švihom presadil Ručkay. Hostia však stihli pridať aj štvrtý gól, o ktorý sa postaral Barinka, keď v 56. min zakončil akciu Záhorovského. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Garip Saliji, ktorý úspešne tečoval strelu Gábriša. Na ďalšej domácej prehre Nitry to však už nič nezmenilo.
Góly: 55. H. Ručkay (Fabian, M. Slovák), 60. G. Saliji (Gábriš, Spilar) - 31. L. Jurík (Škoda, T. Bokroš), 33. Leskovjanský (Ďaloga), 39. Škoda (J. Valach, Ďaloga), 56. P. Barinka (Záhorovský, Kučný).

Rozhodoval Jonák, vylúčenia 2:7 na 2 min, navyše: Ďaloga (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 1853 divákov.

Nitra: J. Laco - König, Michal Novák, Ďurák, Gábriš, Fabian, Rais, Bobček, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay - M. Chrenko, O. Štefanka, Uhnák.

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin.

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Prvá tretina bola vyrovnaná. O osude celého zápasu rozhodli naše presilovky. Súper rozhodol v troch brejkoch, keď sa zlomil zápas. V tretej tretine sme s tým chceli niečo spraviť, no nepodarilo sa nám to."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Nakoľko nás čakajú tento týždeň dve stretnutia vonku, išli sme sem získať nejaký bodík. Vieme, že po prestávke to býva náročné, v tímoch sa toho zvykne veľa zmeniť. Po prvej tretine sme začali hrať našu hru, ktorá vyústila do troch brejkov. Za to, že sme ich premenili, musím hráčov pochváliť. Jediným negatívom bolo veľa vylúčených, čo u nás nebýva zvykom."