Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Nitra konečne víťazne

Hokejisti Nitry zdolali futbalovým skóre vo vyrovnanom stretnutí Martin na jeho štadióne a po dlhšom čase sa tešili z plného bodového zisku.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Stretnutie starých rivalov našlo v úvode lepšie naštartovaných domácich. Mali viac z hry, ale strelecky sa stále trápia. Už v 3. minúte Markovič korčuľoval sám na Čiliaka, ale ten sa nedal prekonať. Skóre sa menilo v 9. minúte, keď Novotného nahodený puk od modrej zaskočil brankára hostí. O tri minúty však bolo vyrovnané, keď Polákovu strelu Križan len vyrazil a M. Štefanka sa zblízka nemýlil. V ďalšom priebehu obrany s pozornými brankármi prevyšovali útoky a tak sa skóre menilo až v 31. minúte. Hostia za 19 sekúnd využili presilovku 5:3 a S. Saliji strhol vedenie na stranu Nitry. Vzápätí domáci prežili ďalšiu dvojnásobnú presilovku len vďaka viacerým skvelým zákrokom Križana. V 38. minúte mohli domáci vyrovnať, ale Appel nepremenil samostatný nájazd a tak hostia išli do kabín s jednogólovým náskokom. Martin v tretej tretine výrazne pridal. Z prevahy však nevyťažil nič, lebo všetky strelecké pokusy stroskotali na výborne chytajúcom Čiliakovi, a pretože aj Križan pochytal všetky strely hostí, zápas sa skončil najtesnejším víťazstvom Nitry, ktorá sa z troch bodov tešila po dlhšom čase.

Góly: 9. Novotný - 12. Štefanka, 31. S. Saliji. Pred 1989 divákmi rozhodoval Müllner, vylúčení 9:6, navyše Markovič 10 min. za nešportové správanie, Novotný (obaja MHC) 5+DKZ za napadnutie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

MHC Mountfield: Križan - Drgoň, P. Klepáč, A. Novotný, L. Matejka, Hriňa, I. Ďatelinka, Velebný - Appel, Juraj Faith, Macejka - Markovič, Važan, Galamboš - Rechtorík, M. Beran, Jabrocký – O. Mikula, Zeliska, Jonák.

Nitra: Čiliak - Michal Novák, König, Fabian, Gabriš, Hlavačka, Ďurák, Bobček, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay - Uhnák, O. Štefanka, Štumpf.

Jaroslav Husár, tréner MHC: "Hlavne v prvých dvoch tretinách sme podali veľmi slabý výkon. Našu hru ovplyvnilo veľa vylúčení a osobný trest Markoviča, ktorý narušil kompaktnosť našich útokov. V tretej tretine sme sa zlepšili, zatlačili sme súpera, ale doplatili sme na nepremieňanie šancí. V závere sme chceli hrať power play, ale pre vylúčenia sme sa k tomu nedostali."

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Bol to vyrovnaný zápas, hralo sa hore-dole. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, dobre sme korčuľovali. Konečne sme prelomili streleckú smolu, dali sme viac gólov ako domáci a to rozhodlo. Toto víťazstvo sme veľmi potrebovali."

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Nduka triumfoval v Poľsku

Mladý atlét AC Stavbár Nitra si v šprinte zlepšil osobný rekord. Vo finále za sebou zanechal súperov z piatich krajín.