Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Nitra opäť sklamala, ViOn exceloval na Považí

V 17. kole Corgoň ligy futbalisti FC Nitra doma prehrali s Banskou Bystricou 0:2 a ich séria bez streleného gólu trvá. Zlatomoravčania sa tešia z vysokého víťazstva 4:0 v Dubnici.

Nitran Šimončič a hráč Dukly Pich. Pod Zoborom sa tešili hostia.Nitran Šimončič a hráč Dukly Pich. Pod Zoborom sa tešili hostia. (Zdroj: SITA)

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)
Nitrania chceli potvrdiť bod získaný na Slovane a hlavne už konečne streliť gól. Od začiatku sa pustili do súpera, v prvých 8 minútach mali štyri šance - Košút však mieril vedľa, Štetina sám pred Borošom nezakončil dobre, Glenda pálil nad a po akcii Hodúra so Šimončičom nedosiahol na loptu Glenda. V 11. minúte prišiel trest za nevyužité šance, keď po presnom centri Brašeňa skóroval Pleva. Ďalší šok pre domácich nastal v 25. minúte, kedy sa na pravej strane presadil Pečovský a jeho krížny center cez celú 16-tku nemal problém poslať do siete Brašeň. Nitra sa potom snažila streliť kontaktný gól, ale Košút zakončoval slabo, po Hodúrovom rohu Kotora hlavou opečiatkoval brvno. V 43. minúte fauloval Hučko zozadu Kaspřáka za čo ho rozhodca vylúčil, no priamy kop z hranice 16-tky domáci nevyužili. Po zmene strán sa do prvej koncovky dostal v 47. minúte Hodúr, jeho tečovaná strela z 20 metrov skončila nad bránkou. Hneď z ďalšieho útoku strieľal prudko Kotora, brankár Dukly bol pripravený. Hostia hrali síce oslabení o vylúčeného hráča, ale bez väčších problémov držali s domácimi krok a dokázali sa aj dostať do sľubných príležitostí - s Pichovou a Gajdošovou strelou si však Hroššo poradil. Nitra odpovedala len prudkou strelou Harbuľáka, ktorú Boroš vyrazil. V závere mohol pridať ďalší gól Gajdoš, jeho lob však skončil na hornej sieti a o chvíľu jeho strelu z vnútra 16-tky Hroššo nohou vyrazil na žrď. Nitra nestrelila gól ani v ďalšom zápase a zaslúžene prehrala.

Góly: 11. Pleva, 25. Brašen.
Rozhodoval Kráľovič, ŽK: Štetina - Pleva, Brašeň, ČK: 43. Hučko (B. Bystrica) za faul zozadu, 1010 divákov
FC: Hroššo - Kotora, Tóth, Harbuľák, Áč (28. Valenta) - Štetina (59. Leško), Šimončič - Kaspřák, Hodúr, Glenda (46. Rák) – Košút.
DUKLA: Boroš - Poljovka, Adámik, Hlinka, Hučko - Pančík (26. Turňa, 69. Gajdoš), Pleva, Pečovský, Brašeň – Uškovič (36. Savič), Pich.

Hlasy trénerov
Ivan Galád (tréner Nitry): "Chceli sme vstúpiť do zápasu aktívne, čo sa nám aj podarilo. Gól sme však dať nedokázali. Naopak, po našich chybách sme dvakrát inkasovali. Môžem povedať, že teraz prežívame najťažšie chvíle za môjho pôsobenia. Súperovi k víťazstvu gratulujem."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Nevstúpili sme do zápasu optimálne. Súper si vypracoval gólové šance, no mali sme šťastie. Z brejku sme dali gól a pridali sme ešte jeden. V druhom polčase sme desiati hrali paradoxne lepšie a zaslúžene sme vyhrali."

MFK Dubnica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:4 (0:2)
Dubnica žila očakávaním zisku bodov aspoň proti Zlatým Moravciam. Nádeje však pre jej hráčov zhasli už v 6. min, keď po chybe Bajzu pohodlne skóroval Pavelka. Na výkone Dubničanov zanechal tento moment citeľné stopy. Domáci množili individuálne chyby, s nervozitou prichádzali aj nepresné rozohrávky a akcie, ktoré si vypracovali, nekončili vytúženým vyrovnávajúcim gólom. Naopak, hostia pridávali na výkone. Najmä Kuračka s Pavelkom boli nebezpeční. Táto dvojica sa predviedla najprv v 26. a potom aj v 35. min peknými akciami aj s nebezpečným zakončením. Gól padol opäť v 39. min a znovu do bránky domáceho tímu. Ižvolt stratil loptu, Kuračka ju poslal do pokutového územia domácich, tam sa Tomášek zbavil obrancov a strelou po zemi k ľavej žrdi zvýšil náskok hostí - 0:2. Po zmene strán hostia nepoľavili, naopak, dokázali pridať ďalšie dva góly. Najskôr sa to podarilo v 62. min Pavlovičovi, ktorý napriahol azda z 25 m a nechytateľne po zemi stanovil na 0:3. Pavlovič nebol jediný, kto v tíme trénera Jarábka privádzal domácich do beznádeje. Jednu akciu za druhou ťahal po ľavej strane obranca Chren a množili sa gólové šance. Domáci sa snažili o korekciu skóre, ale Augustíni, Ľupták a ani Grabež neuspeli. Výsledok spečatil v 73. min Pavelka, ktorý využil chybnú rozohrávku Augustíniho a zaznamenal svoj druhý gól v zápase.

Góly: 6. a 73. Pavelka, 40. Tomášek, 62. Pavlovič.
Rozhodoval Sedlák, ŽK: Bruško, Duga - Pavlovič, Orávik, 1060 divákov.
MFK:
P. Bajza - L. Beňo (46. Augustíni), Kolčák, Nosek, Duga - Bruško, J. Vavrík (58. Tubonemi) - Ižvolt, Gorelka, Grabež - Porázik (46. E. Ľupták).
VION:
M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Kuračka (75. Ondrejka), Náther, Tomášek (70. Orávik) - Pavelka, M. Babic (68. Candrák).

Dubničan Bruško a vionisti Pavlovič s Babicom na snímke z duelu, ktorá sa skončil nečakaným výsledkom 0:4. FOTO: SITA