Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Prvá liga hádzanárok je v polovici

V poslednom jesennom kole vyhral Močenok v Topoľčanoch, Nitrianky stratili dobre rozbehnutý zápas na Interi.

Na hádzanárske dorastenky čakajú v tom roku ešte dve kolá.

I. LIGA ŽENY

Topoľčany - Močenok 27:32 (18:13). Od úvodu mali miernu prevahu domáce hráčky. Plnili taktické pokyny, hrali dobre v útoku aj obrane a prvý polčas vyhrali o päť gólov. Obrat nastal po prestávke, kedy hostky začali hrať ofenzívnejšiu hádzanú. Močenok zlepšil hru v útoku, stav stretnutia nakoniec otočil a zápas dotiahli do víťazného konca.
R Majstríková a Palešicová, pok. hody: 7/6 - 3/3, vylúčené: 3 - 1, ČK: Pavolková (T) za faul.
ŠKP: Satinová, Švecová - Krajčíková, Božiková, A. Schwarzová 5/1, Červinková, Gogová 8/4, Terlandová 8, Spolníková 1, J. Schwarzová 3, Kvasnicová 1, Pavolková, Fikselová, Bónová 1.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Straňáková - Veselková 5, Kováčová, Szarková 1, Macháliková 3, Hanakovičová 5/3, Muranová 2, Weibelová 8, M. Lencsésová 1, V. Lencsésová 1, Moravanská 6.

Inter Bratislava - HK Nitra 26:22 (9:13). Nitrianske hráčky začali veľmi dobre a ujali sa vedenia. Inter prakticky celý prvý polčas nedokázal nájsť recept na jednoduchú a účelnú hru hostiek v útoku, kde sa presadzovala najmä talentovaná Tvrdoňová. Nitre navyše zachytala Zelenáková, najlepšia hráčka zápasu, a tak išli do prestávky so štvorgólovým vedením. Nitrianky však absolútne nezachytili úvod druhého dejstva, čo súper využil, podarilo sa mu vyrovnať a nakoniec aj dostať do vedenia. To si hráčky až do konca zápasu udržali a zdanlivo prehratý zápas napokon vyhrali.
R Klinka a Baďura, pok. hody 7/6 - 4/2, vylúčenia 2 - 5, 50 divákov.
HK: Zelenáková - Csibová, Tvrdoňová 6, Kvasnovská 2, Guzmická 2, Rísová 2, Do. Halmová, Gabulová 4, De. Halmová 5, Lieskovská 1.

Ostatné výsledky: Zlatná - Košice 27:22, Modra - Nesvady 23:21, Bytča - Čadca 40:21, Senica - Senec 43:33.

I. LIGA STARŠIE DORKY

Trenčín - Šaľa 53:26 (26:10), Pócsiková 7, Hátašová 4, Egriová 4, Kováčová 3. Dun. Streda - HK Nitra 35:22 (18:10), Ujhelyiová 10, Violaová 10, Rózsaová 7, Brunczviková 3 - Tvrdoňová 10, Čerenková 6, Jedličková 4. ŠKP Ba - Močenok 37:21 (21:9), Czuczorová 12, L. Lenčéšová 4, Čuláková 2. Senica - Senec 35:21, Partizánske - Košice 32:31, Michalovce - Bytča 37:30, UDHK Nitra a B. Bystrica mali voľno.

14. HK Nitra 10 0 0 10 216:394 0

13. kolo - 4.-5. 12. UDHK Nitra - Trenčín, Šaľa - Senica, HK Nitra - Partizánske, Senec - Dun. Streda, Močenok má voľno.

I. LIGA MLADŠIE DORKY

Brezová - UDHK Nitra 28:37 (16:19), Bujnochová 9, Sláviková 7, P. Velčická 7, Čaprnková 7, Kolářová 3, Kopečná 2, Poráziková 2. Trenčín - Šurany 21:26 (9:13), Klučková 12, Gajdošová 4, Rácková 6, Mohyláková 2. Dun. Streda - Sereď 23:22 (11:14), Nagyová 8, Kyparissiová 5, Fegyveresová 4, Borsányiová 3 - Šuláková 6, Šidlíková 6, Šúryová 5, Horváthová 3. Partizánske - Košice 32:26, Michalovce - Bytča 33:33, ŠKP Ba - Inter 17:32. Bánovce - Vranov predohrali (27:41). Senica mala voľno.

Reprezentácia do Poľska

Hádzanárky Slovenska v prípravných stretnutiach s Českom zaznamenali prehry 26:27 a 19:30. V utorok odcestuje výber trénera Katušáka na turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2011 do Poľska. V Lubline sa stretnú postupne s Veľkou Britániou, domácou reprezentáciou, Cyprom a Rakúskom, pričom do vyraďovacej fázy postúpi iba víťaz. V nominácii sú hráčky Šale Adriana Grandtnerová, Ivana Trochtová, Simona Pileková a bývalé hráčky Dusla Petra Popluhárová (Thüring), Dagmar Stuparičová (Esbjerg) a Lýdia Jakubisová (Oldenburg).