Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Výborný hokej, tesná prehra

Druhé prekvapenie za jeden týždeň sa už nitrianskym hokejistom nepodarilo. S lídrom z Košíc prehrali tesne 5:6.

Nitran Miroslav Štefanka pokračuje vo výborných výkonoch, pripísal si gól aj asistenciu.(Zdroj: SITA - M. Havran)

HK Nitra - HC Košice 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)
V súboji prvého s posledným sa hral pomerne zaujímavý hokej. Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná. Ako prví sa mohli tešiť hostia. Veľkú šancu Draveckého však Čiliak zneškodnil. V 5. minúte sa zrodila prvá gólová šanca zápasu. Chybu košických obrancov potrestal presnou strelou medzi Hudáčkove betóny Slovák. V 10. minúte pekne zakombinovali Košice, ale výborný zákrok Hudáčka nedovolil vyrovnať Vorelovi. Vyrovnanie prišlo v 12. minúte. Spoza bránky sa pred Čiliaka dostal Andrašovský a strelou z náročného uhla vyrovnal na 1:1. Nitra mohla opäť viesť pred koncom prvej tretiny, no Spilarova akcia skončila na pripravenom Hudáčkovi. V druhej časti pokračoval solídny ligový zápas plný rušných momentov. Krátko po prestávke išiel sám na Čiliaka Jenčík, ale keďže nebol v ideálnom uhle gól nedal. Košiciam sa to podarilo v 25. minúte. Hneď pri prvej presilovej hre prišiel teč Vorela a hostia sa ujali vedenia. O pár minút ďalší únik Jenčíka, no znova nepresné zakončenie v jeho podaní. Potom sa k slovu dostali Nitrania. V 29. minúte Ďurák vysunul Slováka a ten v nájazde trafil presne - 2:2. O minútu nato strieľal z ľavej strany M. Štefanka a neistý Hudáček inkasoval opäť. Nitra dostala chuť, mala viacero šancí, ale ďalší gól už nepridala, stal sa presný opak. V poslednej sekunde druhej tretiny domáci nezachytili kombináciu Košíc a zakončujúci Grman v presilovke vyrovnal. Gól do šatne domácich vykoľajil. Ukázalo sa to v tretej tretine. Košice sa za šestnásť minút dostali do trojgólového vedenia. V 47. minúte trafil presne pri ďalšej presilovej hre Jenčík. O minútu neskôr už bolo 3:5, tento raz bol úspešný Haščák. Keď v 56. minúte prišiel individuálny prienik s gólom Kristeka, zápas vyzeral byť rozhodnutý, to ale pravda nebola. Nitra v závere zabojovala a po góloch Ručkaya a Garipa Saljiho sa postarala o dramatický záver. K vyrovnaniu ale už neprišlo.

Góly: 5. Marek Slovák, 29. Marek Slovák (Ďurák), 30. M. Štefanka (Podstavek), 56. H. Ručkay (M. Štefanka), 57. G. Saliji (S. Saliji, Marek Slovák) - 12. Andrašovský, 25. Vorel (Šterbák, Kristek), 40. Grman (Jenčík, Dravecký), 47. Jenčík (P. Bartoš, Šterbák), 48. Marcel Haščák (Andrašovský, Deyl), 56. Kristek (Vorel).

Rozhodovali Gašparík - P. Stano, M. Valach, vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1874 divákov.
HK: Čiliak - Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter K”nig, Rais, Ďurák, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - S. Saliji, Marek Slovák, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Štumpf - Uhnák, O. Štefanka, Šumichrast
HC: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Slimák, Huba - Vorel, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, Jenčík, Dravecký - Andrašovský, Martin Frolík, Marcel Haščák - M. Baláž, Matúš Chovan

HLASY TRÉNEROV
Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Videli sme vyrovnaný zápas, v ktorom nebolo poznať rozdiel medzi prvým a posledným tímom. Dovolím si povedať, že boli fázy, v ktorých sme boli lepší. Verím, že takéto výkony budeme podávať aj naďalej. Mužstvu treba poďakovať.“
Rostislav Čada, tréner Košíc: „Nevyšiel nám vstup do zápasu. Po hrubej chybe sme prehrávali a to ovplyvnilo vývoj prvej tretiny. Veľkým plusom dnešného zápasu bolo využívanie našich presiloviek. To nám výrazne pomohlo k celkovému úspechu. Škoda samotného záveru, keď sme jasný zápas zdramatizovali po dvoch individuálnych chybách.“

Ostatné výsledky 31. kola: Žilina - Poprad 2:1 sn, B. Bystrica – Martin 3:4, Slovan - Zvolen 2:3 sn, Skalica – Trenčín 2:3 sn.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?