Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Susedské derby pre domácich futsalistov

Nitrania sa po čase tešili z víťazstva. Základom úspechu MFsK bola efektivita v koncovke a pozorná obrana.

Peciar si takto tľapol s Tóthom po góle na 4:1.Peciar si takto tľapol s Tóthom po góle na 4:1. (Zdroj: Dušan Tarko)

MFsK Nitra - MFK Tupperware Nové Zámky 5:3 (5:1). Domáci futsalisti rozhodli o svojom víťazstve prakticky už v prvom polčase, keď nastrieľali súperovi v krajskom derby päť gólov. Nové Zámky sa len ťažko presadzovali cez pozornú obranu Nitry, a keď si už šancu vytvorili, MFsK podržal brankár Molnár. V druhom polčase mali viac z hry hosťujúci hráči, kedy sa Nitra zamerala viac na udržanie náskoku a taktickou hrou súpera prakticky k ničomu nepustila. Až v závere polčasu sa Zámkom podarilo počas hry bez brankára dvomi gólmi v priebehu necelej minúty stav skorigovať.

Góly: 6. Suchan, 10. Zima, 12. Kuna, 14. Peciar, 16. Koprda - 14. Molnár, 40. Dudáš, 40. Hajko. ČK: 40. Zima (NR).
MFsK: Molnár - Kuna, Zima, Volentier, Čambal, Koprda, Šebo, Suchan, Peciar, Pecho, Tóth.
Dušan Marčan, tréner: „Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, chlapci sa chytili, častejšie strieľali. Dobre sme bránili a v útoku nám to tam padalo. Potrebovali sme takýto zápas, pretože máme za sebou horšie dni a nehrali sme dobre.“

Ostatné výsledky: RCS Košice - Slov-matic 2:4, FTVŠ UK - Trnava 1:8, PKP Košice - Pinerola 3:4, Žilina mala voľno.

9. FTVŠ UK 10 1 0 9 21:50 3

12. kolo - 8. 12. o 20.00 h Nitra - Trnava.

Strelecky ožili

Futsalisti porazili rivala z Nových Zámkov a v tabuľke ho preskočili. O svojom víťazstve rozhodli ešte v prvom polčase, kedy sa do streleckej listiny zapísalo postupne päť hráčov. Medzi nimi bol aj Marek Kuna. „Konečne sme zabrali celý kolektív a darilo sa nám aj v zakončovaní. Celkovo si myslím, že sme predviedli dobrú hru,“ povedal hráč MFsK. „Dôležité bolo, že sme využili svoje príležitosti. V predošlých zápasoch sme ich premieňali iba s problémami. Potom sme dostali góly a to sa nám hralo už ťažko,“ zhodnotil Kuna a dodal, že duel so Zámkami by ich mohol naštartovať, pretože v ďalšom kole ich čaká neľahký súper z Trnavy.