Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Volejbalistky s ďalšími víťazstvami

Pod vysokými sieťami sa v sobotu darilo ženským tímom z Nitry. Viac sa na výhru musel narobiť líder z UKF.

Hráčky UKF hrali so Senicou až päť setov.(Zdroj: Dušan Tarko)

15. kolo: UKF Nitra - Senica 3:2 (-21, 14, 12, -22, 10). Vedenia v stretnutí sa prekvapujúco ujali Seničanky, keď lepšie zvládli koncovku v prvom sete. Potom však už na palubovke dominovali domáce, ktoré veľmi dobrým podaním a kvalitnou hrou na sieti otočili vývoj stretnutia. Vo štvrtom sete ale vrátili vlastnými nevynútenými chybami Senicu opäť do hry. V tajbrejku už vysokoškoláčky opäť dominovali, darilo sa im najmä v útoku a zápas vyhrali.
UKF:
D. Hradecká, Rosenbergerová, L. Hradecká, V. Stankovianska, M. Stankovianska, Frindtová (libero Mézesová, Sabová, Petranová).
Marek Henček, tréner:
„Prvý set bol z našej strany slabší. V druhom aj treťom sme výborne podávali, bránili a súpera sme k ničomu nepustili. Som rád, že sme piaty set rozhodli vo svoj prospech.“

Žiar n/Hr. - COP Nitra 0:3 (-15, -17, -18). Od úvodu na palubovke jasne dominovali gymnazistky z Nitry a kvalitným servisom rozhodli prvé dejstvo vo svoj prospech. Domáce hráčky sa však v druhej časti dokázali dostať do vedenia v sete, kedy mali „copkárky“ problémy najmä s organizáciou hry. Postupne však zlepšili hru, bodovo sa dotiahli a set nakoniec vyhrali. Podobným výsledkom skončilo aj tretie dejstvo a hosťujúce hráčky teda jasne vyhrali.
COP: Lukáčová, Drobňáková, R. Kubaliaková, Salanciová, Stümpelová, Hudecová (libero Nikmonová, Vernerová, J. Kubaliaková).
Karol Lukáč, tréner: „S výsledkom som maximálne spokojný. Aj keď sme v priebehu týždňa mali menšie problémy, všetko sme si vysvetlili a súpera sme v tomto zápase k ničomu nepustili.“

Ostatné výsledky: Žilina - Spišská Nová Ves 3:1, Pezinok - Spoje 3:1.

8. Žilina 15 3 12 18:40 18

16. kolo - 18. 12. o 14.00 h UKF Nitra - Žilina, o 18.00 h Senica - COP Nitra.

Najdôležitejšia je obrana v poli

Vysokoškoláčky z UKF nemali práve najlepší vstup do stretnutia s neľahkým súperom zo Senice. Zbytočnými chybami sa dostávali pod tlak, čo Senica využila a išla do vedenia. Hráčky UKF sa však postupne skonsolidovali a duel nakoniec v tajbrejku vyhrali. „V prvom sete sme sa nevedeli presadiť na sieti a neklapalo nám to v obrane. Ďalšie dve časti to však už išlo pomerne dobre, ale vo štvrtom sete sme opäť robili zbytočné chyby. Nakoniec sa nám ale podarilo zvíťaziť v tajbrejku, takže výhra nás určite teší, ale musíme ešte popracovať na hernom prejave,“ zhodnotila po víťaznom zápase kapitánka domáceho celku Lenka Hradecká. „V útoku je to už lepšie, rovnako sme skvalitnili obranu na sieti. Stále nám však zostáva zlepšiť obranu v poli, čo je vlastne najdôležitejšou časťou hry,“ povedala hráčka, ktorá sa po natrhnutom lýtkovom svale postupne dostáva do svojej pôvodnej formy.

1. Bývalé Tesco v Nitre: dostavba alebo len rekonštrukcia? Foto 6 114