Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Nitriansky obrat prišiel v závere

Vydreté body zo Zvolena potvrdili Nitrania aj doma, parádny obrat zariadili Štefanka s Chrenkom.

Nitra - Martin 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Začalo sa zostra, Laco vychytal Appela, na druhej strane premárnil S. Saliji dve tutovky a nepochodili ani Spilar so Slovákom. Góly prišli pred prestávkou, Markovič osvedčil cit pre koncovku, Nitra kontrovala v presilovke Novákom. V druhej tretine boli hostia aktívnejší, stav sa opäť menil v závere - Markovič v 38. min. v nájazde na Laca neuspel, no hneď po buly tečoval Velebného delovku od modrej - 1:2. Do poslednej časti hry domáci prehádzali útoky, elitná formácia ale zostala pokope a práve jej center Štefanka zariadil šikovným tečom Spilarovej strely vyrovnanie. Do žrde pálil vzápätí Chrenko, ktorý v 59. min. po akcii Korhoňa rozhodol o nitrianskej výhre.
Góly: 19. M. Novák (Slovák), 50. Štefanka (Spilar, Ručkay), 59. T. Chrenko (Korhoň, Šumichrast) - 18. a 38. Markovič. R Baluška, vylúčenia 1:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2 242 divákov.

HC: J. Laco - Fabián, Gábriš, Hlavačka, Rais, M. Novák, Polák - Spilar, Štefanka, Ručkay - S. Saliji, Marek Slovák, Šumichrast - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Bene, Uhnák, Štumpf.

Branislav Okuliar, tréner: „Bol to veľmi dobrý, otvorený hokej, ktorému nechýbalo nasadenie, vyhrať chceli obaja. V druhej tretine bol súper lepší, ale tretiu sme už my zvládli na jednotku.“

Ostatné výsledky 35. kola: Zvolen - Poprad 4:5, Žilina - Trenčín 3:2 p, Košice - Skalica 8:2, Slovan - Banská Bystrica 3:1.

1. Košice 37 25 6 2 4 138:67 89
2. Poprad 37 20 5 3 9 118:75 73
3. B. Bystrica 36 20 3 3 10 118:84 69
4. Zvolen 37 14 4 7 12 108:94 57
5. Trenčín 37 16 3 3 15 93:109 57
6. Slovan 37 14 3 5 15 104:94 53
7. Martin 37 15 1 4 17 97:118 51
8. Skalica 37 13 3 4 17 104:116 49