Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Tesná prehra v Handlovej

Basketbalisti Nitry prehrali na pôde súpera prvýkrát od 16. októbra. Na čele tabuľky sa nič nemení, pretože neuspeli ani Pezinok a Spišská Nová Ves.

Do zostavy Handlovej sa po zranení vrátil Nuber. Na snímke zakončuje cez Lehmana.(Zdroj: B. Bucák)

MBK Handlová - BK SPU Nitra 76:73 (14:14, 32:17, 11:16, 19:26)
Domáci nastúpili proti Nitre už s uzdraveným Nuberom. Na oboch tímoch sa prejavila vynútená prestávka, keď pôsobili rozháraným a nekoncentrovaným dojmom. Mužstvá sa v úvodnej časti v útoku trápili, body pribúdali len pomaly. Potom sa rozstrieľal Delič a MBK viedol v 15. min 29:20. Hostia sa osembodovou šnúrou dotiahli na domácich, no záver polčasu jasne patril Handlovej, ktorá si vybudovala 15-bodový náskok. Baníci v 24. min vyhrávali o 17 bodov, no potom nepresnosťami a zbytočnými chybami posadili na koňa Nitru. Handlovčania zneisteli a hráči spod Zobora sa pustili do znižovania bodového manka. V 35. min po Vidových bodoch už bolo vyrovnané - 61:61. Nitrania dohrávajúci zápas bez dvojice vyfaulovaných podkošových hráčov Tomeka a Terlandu však zvrat nedokonali. Domáci si v závere so šťastím udržali tesné vedenie.

Rozhodovali Gabara, Hančík, Doušek, TH: 42/35 - 18/9, fauly: 21 - 30, trojky: 3 - 2, 5 OCH: 36. Tomek, 37. Terlanda, 38. Vido, 700 divákov.
Handlová (najviac bodov): Gamma 20, Delič 17, Gavlák 12.
SPU: Tomek 12, Bosák 11, Lehman 8, Terlanda 7, Vido 7 (Montgomery 17, Erwin 11 (11 dosk.), Kráľ, Findura). Užitočnosť: Erwin 15, Montgomery 14, Tomek a Vido 10.

POVEDALI PO ZÁPASE
Karol Kučera, manažér Handlovej: „Na začiatku sa na hre mužstiev prejavila dlhšia prestávka. Viazla kombinácia i streľba. Napriek tomu sme v druhej štvrtine bodovo od súpera odskočili, čo bolo aj zásluhou výbornej obrany, keď sme do polčasu inkasovali len 31 bodov. Druhé dejstvo sme nezačali zle, no v istej fáze sme povolili v útoku i v obrane a Nitra sa chytila rýchlymi protiútokmi, z ktorých viackrát skórovala. Dosahovala ľahké body po útočných doskokoch či našich chybách, na čo sme skoro doplatili. V nervóznejšom závere sme si ustrážili vedenie, i keď to nebolo ľahké, pretože hostia hrali cieľavedome a veľmi dobre, hlavne v druhom polčase."
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Na palubovke bolo badať, že mužstvá dlhšiu dobu nehrali. Teraz musíme hľadať vlastnú tvár, ktorú sme stratili počas prestávky. Potešiteľným faktom bolo, že sme napriek nepriaznivému vývoju nezložili zbrane a zdramatizovali sme zápas. V koncovke nám však chýbala väčšia rozvaha pri riešení herných situácii. Preto sme neboli schopní skórovať a súper to využil na ľahšie koše, ktorými v závere rozhodol súboj vo svoj prospech."