Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Volejbalistky začali rok 2011 víťazne

Ženské tímy spod Zobora v sobotňajšom 18. kole extraligy zvíťazili, líder z COP na Spiši vyhral až po tajbrejku. Muži Ekonómu neuspeli v Myjave.

Ženy UKF doma porazili Žiar nad Hronom 3:1.Ženy UKF doma porazili Žiar nad Hronom 3:1. (Zdroj: Dušan Tarko)

EXTRALIGA MUŽI

TJ Spartak Myjava - Ekonóm SPU Nitra 3:1 (14, -22, 16, 15). Myjava bola prakticky celý zápas lepším celkom. Kvalitným servisom a útočnou hrou nedovolili Nitre hrať svoju hru. Hosťujúci hráči mali navyše problémy s prihrávkou a aj keď sa v druhom sete vrátili do stretnutia a vyrovnali, množstvom nevynútených chýb v ďalšom priebehu uľahčili Myjave cestu za víťazstvom.

SPU: Šompľak, Kempa, Száraz, Valent, Mikušovič, Czápa (libero Hruboška, Mečiar, Vavro, J. Hukel, Hlaváč, Toman).
Ľubomír Paška, tréner: „S výsledkom nemôžeme byť spokojní. Súper nás jednoducho volejbalovo predčil, ťažil najmä z veľmi dobrého servisu a následných útočných kombinácií.“

Ostatné výsledky 2. kola nadstavby: Púchov - STU Bratislava 0:3, Prešov - Stará Ľubovňa 1:3.

5. Myjava 18 12 6 41:32 30
6. Nitra 18 9 9 36:39 27
7. St. Ľubovňa 18 8 10 33:36 26
8. STU Ba 18 8 10 29:33 26
9. Prešov 18 3 15 20:48 21
10. Púchov 18 0 18 18:54 18

Výsledok skupiny o 1.-4. miesto: VKP Bratislava - Svidník 3:2.

EXTRALIGA ŽENY

UKF Nitra - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-22, 20, 21, 25). Stretnutie začali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré sa ujali vedenia. Vysokoškoláčky robili zbytočné chyby, čo Žiarčanky využili. V ďalšom priebehu sa však postupne začali presadzovať domáce hráčky, zlepšili útočnú hru na sieti, kvalitne blokovali a vo veľmi vyrovnanom stretnutí nakoniec zvíťazili.

UKF: L. Hradecká, D. Hradecká, M. Stankovianska, V. Stankovianska, Rosenbergerová, Frindtová (libero Mézesová, Ružbaská, Petranová, Majchrovičová).
Marek Henček, tréner: „Na prvý zápas po dlhšej prestávke to nebolo zlé, víťazstvo poteší. Vyskúšali sme si viacero herných variantov. Vyhrali sme a to je dôležité.“

Spišská Nová Ves - COP Nitra 2:3 (18, -17, 20, -20, -15). Vo vynikajúcej atmosfére sa hral obojstranne vyrovnaný volejbal na dobrej úrovni. Mladé nitrianske hráčky dvakrát v stretnutí prehrávali, no vždy sa dobrým servisom a kvalitnou hrou dokázali vrátiť do zápasu, ktorý sa nakoniec rozhodoval v tajbrejku. Tam potvrdili svoje tabuľkové postavenie hosťujúce hráčky, keď boli vo vyrovnanej koncovke úspešnejšie.

COP: Lukáčová, Drobňáková, R. Kubaliaková, Hudecová, Salanciová, Kmecová (libero Nikmonová, Vernerová).
Karol Lukáč, tréner: „Som rád, že sme zápas zvládli aj pod psychickým tlakom. Obe družstvá robili nevynútené chyby, ale víťazstvo nás teší.“

Ostatné výsledky 18. kola: Žilina - Pezinok 0:3, Senica - Spoje Ba 3:1.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 915

Drive-in miesta v Nitre kolabujú. V nedeľu tam polícia pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Drive-in odberné miesto na Agrokomplexe.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

JLR odovzdal armáde humanitárnu pomoc na testovanie

Vojaci prevzali ochranné pomôcky, dezinfekciu aj bagety.

Nitrianska nemocnica poskytla zoznam lekárov, majú pomôcť pri testovaní

O situácii na odberných miestach bude mesto priebežne informovať na internete.

Zbor väzenskej a justičnej stráže testoval už dnes. Odberné miesta zriadil pri ústave na výkon väzby.