Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Hokejisti nestačili na Slovan

V zostave Nitry chýbali až piati štandardní obrancovia, a tak mal tréner Okuliar veľký problém so zostavou. Bratislavčania pod Zoborom zvíťazili 4:2. Prinášame aj fotogalériu.

Radosť slovanistu Richarda Hunu. Zľava Nitrania Michal Novák a Ondrej Janík, ktorý prišiel na hosťovanie, aby posilnil zadné rady Nitry.Radosť slovanistu Richarda Hunu. Zľava Nitrania Michal Novák a Ondrej Janík, ktorý prišiel na hosťovanie, aby posilnil zadné rady Nitry. (Zdroj: SITA - M. Havran)

HK Nitra - Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Nitra, ktorá nastúpila bez piatich obrancov, začala zápas náporom. Pomohli k tomu Slovanisti, ktorí domácim ponúkli presilovú hru o dvoch hráčov. Nitrania ju však vôbec nezvládli. V 9. minúte zaútočil Slovan, Lipiansky pekne posunul puk Preisingerovi a ten svoju šancu využil. O pár sekúnd mohol Slovan viesť. Richard Huna však v dobrej možnosti neuspel. V 12. minúte Nitrania vyrovnali, keď Chrenkova strela spoza hráča prešla medzi Konrádove nohy. Vedenie Nitry mal potom na hokejke Ručkay, ale lapačka hosťujúceho brankára bola pohotová. Posledných 10 sekúnd prvej časti sa kvôli znečisteniu ľadovej plochy dohrávalo krátko pred začiatkom druhého dejstva. A práve začiatok tejto časti zápasu zvládli Slovanisti bravúrne. Za dve minúty strelili tri góly, keď do prázdnej bránky dvakrát dorážal Lipiansky a o pár sekúnd prekonal Čiliaka Richard Huna. Po štvrtom inkasovanom góle sa do nitrianskej brány postavil Ján Laco. Nitra sa spod tlaku vymanila a v 32. minúte po prekvapivej strele Gabriša bolo 2:4. Dve veľké šance na tretí gól nepremenil Slovák a doslova nemožné zahodil na opačnej strane Richard Huna. V poslednej tretine Slovan kontroloval svoj dvojgólový náskok a hoci Nitre nemožno uprieť snahu, kvalita bola na strane hostí.

Góly: 12. T. Chrenko (Janík), 32. Gabriš (Novák, Spilar) - 9. Preisinger, 23. a 25. Lipiansky, 25. Ri. Huna.
Rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Tornay, vylúčení: 4:4, navyše: Korhoň (Nitra) 10 minút za filmovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3410 divákov.

HK: Čiliak (25. J. Laco) - Fabian, O. Janík, Gabriš, Hrudík, Michal Novák, Joanidis - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Štumpf, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - Uhnák, Hrnka, Šumichrast.
SLOVAN: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - Preisinger, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, D. Buc.

HLASY TRÉNEROV
Branislav Okuliar, tréner Nitry:
"Ja takisto musím pochváliť mužstvo za bojovný výkon. Škoda začiatku druhej tretiny, kedy sme dostali tri rýchle góly. Nebyť tejto fázy zápas mohol vyzerať inak. V obrane nastúpili juniori a chlapci, ktorí nikdy nehrali extraligu. Aj oni si zaslúžia pochvalu. Bojovali sme, ale proti Slovanu to nestačilo. Spilar sa zranil a bude potrebovať asi desaťdňovú pauzu."
Zdeno Cíger, tréner Slovana:
"Sme spokojní. Celý tím podal zodpovedný a taktický výkon. Dôležité góly sme dali na začiatku druhej časti a potom sme jednoduchou hrou držali naše vedenie. Vyskytli sa zbytočné vylúčenia, ale oslabenia sme ustáli. Ako som povedal, môžeme byť spokojní."

Ostatné výsledky 48. kola: Poprad - Trenčín 3:4, Martin - Skalica 3:1, Žilina - Košice 1:4, Zvolen - B. Bystrica 2:3 sn.

1. Košice 50 31 10 3 6 180:93 116
2. Poprad 50 27 5 6 12 163:114 97
3. B. Bystrica 51 26 6 5 14 169:123 95
4. Slovan 50 23 4 5 18 147:122 82
5. Trenčín 51 23 3 3 22 129:152 78
6. Zvolen 50 19 5 8 18 141:130 75
7. Martin 51 19 1 7 24 133:159 66
8. Skalica 51 17 5 4 25 141:158 65