Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Hokejisti nestačili na Slovan

V zostave Nitry chýbali až piati štandardní obrancovia, a tak mal tréner Okuliar veľký problém so zostavou. Bratislavčania pod Zoborom zvíťazili 4:2. Prinášame aj fotogalériu.

Radosť slovanistu Richarda Hunu. Zľava Nitrania Michal Novák a Ondrej Janík, ktorý prišiel na hosťovanie, aby posilnil zadné rady Nitry.Radosť slovanistu Richarda Hunu. Zľava Nitrania Michal Novák a Ondrej Janík, ktorý prišiel na hosťovanie, aby posilnil zadné rady Nitry. (Zdroj: SITA - M. Havran)

HK Nitra - Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Nitra, ktorá nastúpila bez piatich obrancov, začala zápas náporom. Pomohli k tomu Slovanisti, ktorí domácim ponúkli presilovú hru o dvoch hráčov. Nitrania ju však vôbec nezvládli. V 9. minúte zaútočil Slovan, Lipiansky pekne posunul puk Preisingerovi a ten svoju šancu využil. O pár sekúnd mohol Slovan viesť. Richard Huna však v dobrej možnosti neuspel. V 12. minúte Nitrania vyrovnali, keď Chrenkova strela spoza hráča prešla medzi Konrádove nohy. Vedenie Nitry mal potom na hokejke Ručkay, ale lapačka hosťujúceho brankára bola pohotová. Posledných 10 sekúnd prvej časti sa kvôli znečisteniu ľadovej plochy dohrávalo krátko pred začiatkom druhého dejstva. A práve začiatok tejto časti zápasu zvládli Slovanisti bravúrne. Za dve minúty strelili tri góly, keď do prázdnej bránky dvakrát dorážal Lipiansky a o pár sekúnd prekonal Čiliaka Richard Huna. Po štvrtom inkasovanom góle sa do nitrianskej brány postavil Ján Laco. Nitra sa spod tlaku vymanila a v 32. minúte po prekvapivej strele Gabriša bolo 2:4. Dve veľké šance na tretí gól nepremenil Slovák a doslova nemožné zahodil na opačnej strane Richard Huna. V poslednej tretine Slovan kontroloval svoj dvojgólový náskok a hoci Nitre nemožno uprieť snahu, kvalita bola na strane hostí.

Góly: 12. T. Chrenko (Janík), 32. Gabriš (Novák, Spilar) - 9. Preisinger, 23. a 25. Lipiansky, 25. Ri. Huna.
Rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Tornay, vylúčení: 4:4, navyše: Korhoň (Nitra) 10 minút za filmovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3410 divákov.

HK: Čiliak (25. J. Laco) - Fabian, O. Janík, Gabriš, Hrudík, Michal Novák, Joanidis - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Štumpf, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - Uhnák, Hrnka, Šumichrast.
SLOVAN: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - Preisinger, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, D. Buc.

HLASY TRÉNEROV
Branislav Okuliar, tréner Nitry:
"Ja takisto musím pochváliť mužstvo za bojovný výkon. Škoda začiatku druhej tretiny, kedy sme dostali tri rýchle góly. Nebyť tejto fázy zápas mohol vyzerať inak. V obrane nastúpili juniori a chlapci, ktorí nikdy nehrali extraligu. Aj oni si zaslúžia pochvalu. Bojovali sme, ale proti Slovanu to nestačilo. Spilar sa zranil a bude potrebovať asi desaťdňovú pauzu."
Zdeno Cíger, tréner Slovana:
"Sme spokojní. Celý tím podal zodpovedný a taktický výkon. Dôležité góly sme dali na začiatku druhej časti a potom sme jednoduchou hrou držali naše vedenie. Vyskytli sa zbytočné vylúčenia, ale oslabenia sme ustáli. Ako som povedal, môžeme byť spokojní."

Ostatné výsledky 48. kola: Poprad - Trenčín 3:4, Martin - Skalica 3:1, Žilina - Košice 1:4, Zvolen - B. Bystrica 2:3 sn.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 603

Nakazený hokejista Nitry: Niektorí nemajú žiadne príznaky, ale mňa to riadne potrápilo

Tanec na mínovom poli zranení, zlej formy a nákazy vydržal Nitranom iba (alebo skôr až?) štyri kolá. Večerná správa hovorí, že drvivá väčšinu tímu má koronavírus.

Stále svitá šanca, že hokejisti Nitry cez víkend nastúpia.

Bali ako v raji. Ako Šípoš premýšľal pri penaltách?

Nitru odpálil Nitran, vionisti natiahli šnúru

Líder Zlatých Moraviec Filip Balaj (vpravo) dal Nitre svoje prvé ligové góly v živote, v sobotu ich strelil toľko (3), čo v predošlých 9 kolách dokopy.