Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Bod s Popradom

Nitrianski hokejisti podľahli na domácom štadióne Popradu 3:4 po predĺžení, keď šesť sekúnd pred koncom nadstaveného času dali hosťujúci hráči víťazný gól.

Samir Saliji (vľavo) mohol za stavu 3:3 nakloniť misky váh na stranu Nitry.Samir Saliji (vľavo) mohol za stavu 3:3 nakloniť misky váh na stranu Nitry. (Zdroj: Dušan Tarko)

HK Nitra - HK Poprad 3:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1). V kvalitnom extraligovom zápase sa na prvé šance čakalo do 7. min. V nej Lapšanský medzi kruhmi v dobre pozícii netrafil bránku. O dve minúty však hostia išli do vedenia, keď sa v presilovke presadil Škovira - 0:1. Hosťom vyšla aj ďalšia početná výhoda, v 11. min pred Lacom uspel aj Klouda - 0:2. Domáci však nezložili zbrane a ani dva rýchle góly ich z tempa nevyviedli. V 17. min. vystrelil od modrej čiary obranca Ďurák, Lipovský vyrazil puk pred seba a pohotový Korhoň v presilovke znížil na 1:2. Zmenu skóre znamenala aj ďalšia presilovka domácich. V nej zblízka úspešne dorazil puk Slovák a za stavu 2:2 sa začínalo prakticky odznova. Do druhej tretiny nahradil neistého Lipovského v popradskej bránke Marcel Melicherčík. Sotva sa však stihol zahriať, už inkasoval. V 22. min. si na dobrú Podstavekovu prihrávku nakorčuľoval obranca Nitry Novák a pohotovo upravil na 3:2. V polovici zápasu hrali hostia presilovku, brankár Laco sa vyznamenal najmä pri šanciach Rogersa. Ešte vzápätí potlesk si domáci brankár vyslúžil v 37. min., keď ho síce Kroták dokázal blafákom prekonať, no Laco stihol dať puku do cesty svoj betón a veľkú šancu zázračne zmaril. Rovnako neuspel ani Ján Brejčák, osamotený pred nitrianskym brankárom. Do tretej tretiny vstúpili hostia náporom. Pri vylúčení Slováka využil ich presilovku v 44. min. Švéd Lundberg - 3:3. Nakloniť misky váh na nitriansku stranu mohol v 47. min. Samir Saliji, no v samostatnom nájazde neuspel. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia, no do konca riadneho hracieho času sa stav nezmenil. V predĺžení najskôr Popradčania nevyužili presilovku, ale šesť sekúnd pred koncom nadstaveného času rozhodol o dvoch bodoch pre Poprad skúsený Škovira.

Góly: 17. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 18. Marek Slovák (M. Kováčik, Ďurák), 22. Michal Novák (Podstavek, T. Chrenko) - 9. Škovira (Rogers, Suchý), 11. Klouda (Jasečko, Kuľha), 44. Lundberg (Wanvig, Škovira), 65. Škovira (D. Brejčák, Jasečko).

Rozhodovali Müllner - Brath, Štefík, vylúčení 6:4 na 2 min, navyše Lapšanský (Poprad) 10 min za nešp. spr., presilovky 2:3, oslabenia 0:0, 2659 divákov.

Nitra: Laco - Fabian, Janík, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, Hlavačka - H. Ručkay, M. Štefanka, Šumichrast - Čaládi, T. Chrenko, Korhoň - Marek Slovák, M. Kováčik, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Podstavek.

Poprad: Lipovský (od 21. min Melicherčík) - Rogers, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kasík, Kledrowetz, J. Brejčák - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, P. Svitana, Paločko.

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Po rozpačitom vstupe sme skóre dokázali vyrovnať. Mrzí nás, že v druhej tretine sme pri vedení 3:2 nestrelili ďalší gól, lebo šance sme na to mali. V poslednom dejstve sme zle riešili niektoré situácie, vďaka čomu sme boli pod tlakom. V závere sme sa zlepšili, a tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať."

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Zápas sme začali výborne, v dvoch presilovkách sme sa ujali dvojgólového vedenia. Potom však prišli chyby, ktoré súper potrestal hneď troma gólmi. V druhej časti sme sa prispôsobili Nitranom a tiež sme hrali živelne. Z toho pramenili chyby, no v poslednej tretine sme náš výkon skonsolidovali. Mali sme lepšiu organizáciu hry smerom dopredu i dozadu a naše víťazstvo považujem za zaslúžené."

Ostatné výsledky 51. kola: Košice - Martin 4:2, Slovan - Trenčín 2:4, Žilina - Zvolen 1:3, B. Bystrica - Skalica 0:1.

11. SR 20 26 2 0 1 23 37:122 7

V súťaži je teraz reprezentačná prestávka.

10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 930

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

Poplatok za odpad plánujú v Šali opäť zvyšovať

Za rozvoj už ľudia platiť nebudú, iné zmeny v poplatkoch radnica momentálne neplánuje.

ilustračné foto

Z bývalého školského internátu chcú spraviť zariadenie sociálnej služby

Podnetom k návrhu bol prieskum, ktorý ukázal, že občanom chýba pobytová sociálna služba.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.