Bubeník Dávid Hodek sa chystá koncertovať v Los Angeles

Je najmladším slovenským jazzmanom s perspektívnou hudobnou kariérou. Nedávno mu vyšiel prvý album s názvom The First.

Len 12-ročný Dávid Hodek z Komárna je veľký muzikantský talent.Len 12-ročný Dávid Hodek z Komárna je veľký muzikantský talent. (Zdroj: (MK))

NITRA. Iba 12-ročný talentovaný bubeník Dávid Hodek z Komárna predstavil skladby zo svojho debutové albumu aj nitrianskemu publiku. Ľudia si zrejme pamätajú z detskej televíznej relácie Mini talent show, v ktorej Dávid súťažil. „To je dlhý príbeh, lebo ja som tam išiel ako hosť relácie a urobili zo mňa súťažiaceho,“ prezradil s úsmevom Dávid, ktorý zahral v Music a Cafe v Nitre.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už ako 3-ročnému mu učarovala hra na bicie. „K samotným bubnom som sa dostal cez jedno video. Bol v ňom bubeník, volal sa Sonny Emory, ten sa mi veľmi zapáčil a začal som ho napodobňovať,“ spomína na svoje začiatky.

SkryťVypnúť reklamu

Dávid nenavštevuje žiadnu umeleckú školu a svoj talent rozvíja sám. Hre na bicie sa venuje každý deň. „Nemám presne určené, koľko času denne strávim, za bicími. Keď sa mi už veľmi nechce, keď už nemám chuť, tak radšej nehrám. Ale inak trénujem hodinu aj viac,“ uviedol.

Nedávno vyšiel Dávidovi prvý album s príznačným názvom The First. Spolupracoval na ňom s poprednými slovenskými jazzmanmi. „Na saxofón hral Radovan Tariška, Tomáš Baroš na kontrabas a Peter Sárik na klavír. Okrem dvoch štandardov sú na albume aj pôvodné skladby,“ povedal Dávid.

Už teraz rozmýšľa nad ďalším CD, na ktoré by si chcel pozvať mladého muizikanta. „Je to geniálny gitarista, pochádza zo Slovenska a žije v Írsku. Volá sa Andreas Varady a má 13 rokov. Ale nad touto možnosťou som zatiaľ len rozmýšľal,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Mladý bubeník má za sebou niekoľko vystúpení. Tvrdí, že zo začiatku mával poriadnu trému. Tá sa ale postupom času vytratila a dnes pôsobí Dávid na pódiu suverénne. Napriek nízkemu veku sa spolu so svojím kvartetom zúčastnil festivalu Jazzycolors v Paříži, hral vo Viedni v Porgy & Bess, naposledy navštívil Írsko a chystá sa za veľkú mláku.

„Idem do Los Angeles s istou speváčkou a Petrom Šárikom. Budeme vystupovať na jednom hudobnom festivale. V Amerike sú vynikajúci muzikanti a veľmi sa tam teším,“ prezradil Dávid.

Autor: Michaela Kovalčíková

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 98 900
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 134
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 849
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 089
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 268
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 861
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 781
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Nitra vyhrala v Žiline 6:2 a semifinálovú sériu vedie 3:1 na zápasy. Sebastián Čederle (vľavo) je s ôsmimi gólmi v desiatich zápasoch najlepším strelcom play-off, Martin Vitaloš (vpravo) prísne zastavuje súperov v obrannom pásme.

Výkon majstra mal majstrovské črty.


3
Riaditeľka Agentúry štátnom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.

Záujemcovia sa už môžu hlásiť cez web.


3

Nehoda sa stala skoro ráno.


6

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu