Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Program divadiel, kín, galérií, múzeí a iné podujatia od 28.2. do 6.3.

NITRA

DIVADLO ANDREJA BAGARA

Cena Pavla Straussa - 1. 3. o 17. h, odovzdávanie Cien Pavla Straussa

za trvalý prínos v oblasti kultúry a umenia, moderujú Eva Pavlíková a Štefan Skrúcaný, v programe vystúpi Lucie Bílá a Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala

1. 3. o 10.00 a 18.30 h – Lavv, Š

2. 3. o 11.00 h – Mátohy, VS

3. 3. o 18.30 h – SKD Martin: Mizantrop, VS

4. 3. o 18.30 h – Testosterón, VS

5. 3. o 18.30 h – Testosterón, VS

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA

1. 3. o 9.30 h – Hobit, ŠT

2. 3. o 9.30 h – Najväčšie cigánstvo, VS

2. 3. o 19.00 h - Dan Bárta a Robert Balzar Trio, koncert

6. 3. o 15.00 h – Bábkové divadlo Žilina: Romaldíno a Kamila, VS, príbeh Romaldína a jeho nevlastnej sestry Kamily, medzi ktorými preskočí iskra osudovej lásky

4. 3. od 10.00 h – Oslavy 60. výročia vzniku Starého divadla Karola Spišáka: 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 h – interaktívne prechádzky po zákutiach divadla, vstup voľný

17.00 h – Seminár s Idou Hledíkovou o histórii a postavení SDKSvN v kontexte stredoeurópskej kultúry, vstup voľný

18.30 h – vernisáž výtvarnej tvorby detí na divadelnom múre, vstup voľný

19.00 h – Takí sme boli, takí sme... - galaprogram pri príležitosti 60. výročia vzniku SDKSvN spojený s vernisážou rovnomennej výstavy v Galérii Foyer, vstup na pozvánky

20.00 h – Narodeninový večierok, vstup na pozvánky

2. ročník cyklu hispánskych filmov: sekcia španielska občianska vojna - 3. 3. o 18.30 h – Los santos inocentes, režisér Mario Camus, 10. 3. o 18.30 h - La lengua de las mariposas, režisér José Luis Cuerdo, cyklus predstaví snímky v španielskom jazyku s anglickými titulkami od súčasných medzinárodne uznávaných režisérov.

CINEMAX NITRA

28. 2. – 2. 3. o 16.00, 18.20 a 20.40 h – Smrtonosná jazda 3D

28. 2. a 1. 3. o 17.00 h – Na vlásku 3D

28. 2. – 2. 3. o 15.00 h - Sammyho dobrodružstvá 3D

28. 2. – 2. 3. o 16.30 h – Skutočná guráž

28. 2. – 2. 3. o 18.40 h – Bastardi

28. 2 . – 2. 3. o 15.20, 18.10 a 20.50 h – Občiansky preukaz

28. 2. a 1. 3. o 20.20 h – Varieté

28. 2. a 1. 3. o 19.10 h – Devínsky masaker

28. 2. a 1. 3. o 20.40 h – Hon na čarodejnice

BABSKÁ JAZDA: 2. 3. o 18.30 h –Decká sú v pohode

ARTMAX: 2. 3. o 20.20 h – Imaginárium Dr. Parnassa

FILMOVÝ KLUB AULA UKF

7. 3. o 19.30 h – Počiatok, mysteriózny sci-fi triler USA/VB

8. 3. o 19.30 h – Pouta, psychotrilerový retrofilom ČR

NOVÉ ZÁMKY

KINO MIER

1. a 2. 3. o 17.00 a 19.30 h – Red: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční, akčná komédia USA

3. 3. o 19.30 h – Ja tiež, komédia Špan., Filmový klub

5. 3. o 17.30 a 6. 3. o 15.00 a 17.00 h - Gnomeo a Juliet, rodinný film USA/VB

5. a 6. 3. o 19.30 h – Zámena, romantická komédia uSA

ŠURANY

KINO HVIEZDA

5. a 6. 3. o 18.00 h – Na vlásku, animovaná rodinná komédia USA

ŠAĽA

DK

2. a 3. 3. o 20.00 h – Scott Pilgrim proti zvyšku sveta, komédia USA

5. a 6. 3. o 20.00 h – Turista,romanticko-akčná komédia USA/Fr.

LEVICE

KINO JUNIOR

1. a 2. 3. o 18.30 h – Habermannov mlyn, dráma ČR/SRN/Rak.

3. 3. o 19.00 h – Vojdi do prázdna, film Fran./Nem./Tal., Filmový klub Otáznik

4. - 6. 3. o 15.30 h - Sammyho dobrodružstvá, animovaný rodinný film Belg.

4. - 6. 3. o 18.30 h – Američan, akčný film USA

SEREĎ

KINO NOVA

2. a 3. 3. o 19.00 h – Užívaj si, ako sa len dá!, romantická komédia USA

4. – 6. 3. o 19.00 h - Občiansky preukaz, trpká komédia ČR

NITRIANSKA GALÉRIA

Tvoriť môže každý! - 1. 3. – 4. 6., cyklus výtvarných dielní vzdelávacieho programu pre hendikepované deti, Farebná galéria a Ateliér NG, lektorka: Elena Tarábková

Zviera - 1. 3. – 5. 6., výstava zo zbierok Nitrianskej galérie k 3. ročníku vzdelávacieho programu Tvoriť môže každý!, Farebná galéria NG, kurátorka: Elena Tarábková

AVO AVO: Feminist Funeral – Bunker NG, kurátor Marián, potrvá do 13. 3., AVO AVO - Katarína Boborová a Emília Rigová je antifeministické duo, ktoré bojuje proti diskriminácii mužov a nefeministických autoriek. Členky skupiny, ktoré v roku 2010 ukončili doktorandské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici, nastavujú zrkadlo feministickým autorkám a štylizujú sa do polohy asexuálnych bytostí vystupujúcich v strednom rode. Používaním pracovných overalov pri ich performanciách svoju ženskosť zámerne potláčajú.

Alexandra Fazekašová a Petra Ševčíková: Strata bezpečia – Salón NG, kurátorka: Marta Hučková, potrvá do3. 4., absolventky VŠMU sa vo svojej tvorbe zaoberajú problematikou krízy subjektu - ženy - maliarky – človeka, ich výpoveď je plynulým presahom od klasickej maľby do objektovej, s využitím autorských techník

Viliam Slaminka: Ver mi, nie dvermi – Galéria mladých NG, kurátor: Omar Mirza, potrvá do 20. 3., výstava predstavuje mladého slovenského výtvarníka, ktorý hlavné zdroje inšpirácie nachádza v komiksoch, populárnej kultúre a filmoch. Jeho tvorba sa vyznačuje hľadaním nových možností maľby, napr. posunom obrazu do priestoru

Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk

Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov, každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

Pastelkovo - Výtvarný ateliér pre najmenších je otvorený každý utorok od 14. do 15.45 h pre deti od 4,5 do 8 rokov. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk

CVŽV LUŽIANKY

Marián Mikloš: Obrazy a sochy – Genius loci – výstava, potrvá do konca marca, kurátorka: Marta Hučková

ZUŠ JOZEFA ROSINSKÉHO

Interný spevácky koncert - 10. 3. o 17.30 h v koncertnej sále ZUŠ

SYNAGÓGA

S radosťou pre vás La Gioia - 6. 3. o 18.00 h, spevácke trio Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník interpretuje populárne piesne v štýle belcanta, koncert k MDŽ

Ildikó Botková a Peter Buday: Hranica – kresby a maľby, potrvá do 10. 4.

Stále výstavy:

Osudy slovenských židov – expozícia holokaustu

Shraga Weil: Grafika

PONITRIANSKE MÚZEUM

Kríza súčasnej demokracie alebo možnosti jej ďalšieho rozvoja? – 3. 3. o 17.00h, beseda s M. A. Húskom, organizuje Bernolákova spoločnosť a Spoločnosť priateľov staroslávnej Nitry

Ján Širka: Obrazy z Kovačice – do 20. 3., predajná výstava insitnej tvorby jedného z mladších príslušníkov insitných umelcov z Kovačice

Inaugurácia poštovej známky Veľká noc 2011 spojená s vernisážou diel autorky známky akademickej maliarky Júlie Piačekovej - 4. 3. o 17.00 h, potrvá do 20. 3.

Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu, predstavuje vyše 2100 unikátnych archeologických nálezov od doby kamennej až po 18. storočie z územia celého Slovenska

Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie archeologické nálezy z Nitry a širokého okolia

Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty cicavcov a vtákov z nitrianskeho regiónu

Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky

Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA

Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18

Priebežne:

Čítajte s nami - 11. ročník čitateľskej súťaže pre 2., 3. a 4. ročníky ZŠ, informačné výchovy pre prihlásené triedy, Fraňa Mojtu 18 a pobočka Klokočina

Ja som prvák, ty si prvák - slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, Fraňa Mojtu 18

Prvýkrát v hudobnej posluchárni – 1. 3. o 9.00 h, informačná výchova,

určené pre 1. ročník ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Knihy, knižky, knižočky – 1. 3. o 11.00 h, rozprávanie o vzniku a dôležitosti kníh, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Ide pieseň dokola – 2. 3. o 9.30 h, počúvanie audio nahrávok detských piesní,

určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18

Prvýkrát v knižnici - 2. 3. o 9.30 a 10.30 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina

Tri prasiatka – 2. 3. o 10.00 h, dramatizácia rozprávky, určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18

Kráľ slovenských rozprávok a povestí – 2. 3. o 11.00 h, hovorená bibliografia zo života a tvorby Pavla Dobšinského, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Kto sa schoval pod hríbik? – 3. 3. o 9.00 a 10.30 h, dramatizácia ruskej rozprávky, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

Kráľ slovenských rozprávok a povestí – 4. 3. o 8.00 h, hovorená bibliografia zo života a tvorby Pavla Dobšinského, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Zvieratká v hudbe – 4. 3. o 8.00 h, C. Saint-Saëns a jeho Karneval zvierat, hudobné ukážky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

V prírode sa nenudím – 4. 3. o 8.45 a 13.30 h, rozprávanie o knihe Ruda Mórica Z poľovníckej kapsy, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18

Poznáte rozprávky Pavla Dobšinského? – 4. 3. o 9.00 h a 10.00 h, čítanie úryvkov z rozprávkových knižiek, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina

CVČ DOMINO

Fašiangový karneval pre deti z Nitry a okolia – 6. 3. o 15.00 h v hlavnej budove

KOS

Javiskový sen - 28. 2. od 9.00 h, regionálna prehliadka detskej dramatickej tvorivosti, scénických miniatúr a divadla dospelých hrajúcich pre deti v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre

AMFO – výstavafotografických prác regionálnej súťaže amatérskych fotografov, potrvá do 11. 3.

Hviezdoslavov Kubín - 2. 3. o 9.00 h, súťaž v prednese poézie a prózy detí, spádové koloVráble – ZŠ s MŠ Sídlisko Lúky

Ľudové a súčasné remeslá

Fašiangová maska - 2. a 7. 3. o 14.00 h, tvorivé dielne pre organizované skupiny detí, zhotovia si originálnu masku z koženky, peria, kožušín

Domáce zvieratká - 3. a 8. 3. o 9.00 h, modelovanie zo slaného cesta

Výtvarné dialógy - 4. 3. o 16.00 h, stretnutie priateľov výtvarného umenia na tému Biblioterapia

Zápisy kurzy:

Orientálny tanec I. a II. stupeň – 7. 3. o 16.00 – 16.30 h

Kurzy

Joga - každý pondelok o 16.00, každý utorok o 16.00 a 17.30 h

Orientálny tanec začiatočníčky - každý pondelok o 16.30 h

Relaxačné cvičenia - každý utorok o 13.30 h

Kluby

Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí

Fotoklub - 3. 3. o 17.00 h

Výtvarné spektrum - súťaž pre neprofesionálnych výtvarníkov, uzávierka 28. 2.

CENTRO NITRA

Tvorivé dielne - každú nedeľu od 15.00 do 18.00, 6. 3.- lietajúca sova

VALAŠSKÝ ŠENK

Divné semená – 28. 2. o 20.00 h

ZVA 12-28 Band – 3. 3. 2. o 20.00 h

MUSIC A CAFE

Soulmates – 4. 3. o 20.30 h, jaz­zový mains­tream a bro­adwa­yský muzi­kál v podaní špič­ko­vých džezmenov a cha­riz­ma­tic­kej speváčky, účinkujú Monika Masa­ro­vi­čová, Pavol Bod­nár, Jozef Bri­suda, Milan Ruček

NOVÁ PEKÁREŇ

Semafor party III. – 1. 3. o 20.00 h, klubová študentská party so zoskupením Zhluk

Retro party – 4. 3.

Recording zone studio – 5. 3., hip hop a rap: Zlá Strava, Projekt Pakt, Murdop, Manifest, Sekta, Ičis & 3BEATZ (prvýkrát spoločná rap-beatbox show), Dj Lucco, Dj Ikon a Dj Jancco

FRANKIE ROCK CLUB

Každý párny týždeň vo štvrtok – Jazz o deviatej: E.G.O. Group + hostia

Reflection of Memory: Jure Tori a Enea Bari 5. 3. o 21.30 h, akustické duo slovinský akordeonista Tori a taliansky kontrabasista Bari

ROCK KLUB NAOZZAY

Slobodná voľba, Andrejground, Chilly Práshock, 106,9 MPA - 5. 3.

ZOC MAX

Veselá angličtina pre škôlkarov a školákov - každú nedeľu o 16.00 h

Zumba párty – každý štvrtok o 18.00 h

Pečieme v Maxe – každý piatok

GALÉRIA MLYNY

Výstava fotografií – klimatické zmeny v Subsaharskej Afrike - 1. - 12. 3., otvorenie 1. 3. o 9.00 h, netradičná a inšpiratívna výstava fotografií organizovaná Slovenskou Katolíckou Charitou, obsahuje 12 panelov, ktoré vysvetľujú dopad a riziká klimatických zmien formou fotografií, mapiek a textov, ponúka príležitosť najmä pre deti a mládež dozvedieť sa o tom, aký vplyv má ich správanie na zdravie planéty

AGROKOMPLEX

Nábytok a bývanie – 8. 3. – 13. 3., 21. medzinárodný veľtrh nábytku a bytových doplnkov

Fórum dizajnu - 8. 3. – 13. 3., 14. medzinárodná výstava nábytkového dizajnu

Bytex - 8. 3. - 13. 3.

AGROINŠTITÚT REŠTAURÁCIA

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 16. 3. o 18.00 h (stredy)

KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV

Pondelok – Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 – 15.30 h

Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 – 12.00 h

NITRIANSKA HVEZDÁREŇ

Exkurzie do astronomickej pozorovateľne –každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30

a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)

Zasadnutie astronomickej rady - 3. 3. o 17.00 h

Astronomická poradňa - 3. 3. o 18.00 h

DMS

Výstava o Dolnozemských Slovákoch a stretnutie so Slovákmi z Dolnej Zeme žijúcimi, pracujúcimi a študujúcimi na nitrianskych vysokých školách - do 31. 3.

Matičný krojovaný fašiangový batôžkový bál spojený s pochovávaním basy - 5. 3. o 18.00 h

Krúžky pri DMS:

Filatelisti: utorok od 14.30 h, spevácky krúžok: štvrtok od 10.00 h

DIECÉZNE MÚZEUM

Keď písmo prehovorí – expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h

MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII

Zo zberateľskej činnosti misionárov – denne od 14.00 do 18.00 h, informácie - http://www.svd.sk/misijna-animacia/misijne-muzeum.html
alebo 0904 738 968


SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Interaktívna výstava pre deti Na prvej koľaji pozor! - do 31. 3. 2011

Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo – vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekarstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom *

Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja – klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope – valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín.

Unikát: Úzkokoľajná Nitrianska poľná železnica s 3 parnými rušňami.

Zmena otváracích hodín:

Pondelok - utorok: zatvorené, streda – piatok: 9.00 – 17.00 h, vstupy o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 h,

sobota: 10.00 – 18.00 h, vstupy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 h, nedeľa: 13.00 – 18.00 h, vstupy o 13.00, 15.00 h, mimoriadne vstupy (min. 10 osôb) je potrebné nahlásiť 2 dni vopred na tel. čísle: 0911 404 001

KAŠTIEĽ BELADICE

Prírodná galéria umeleckej keramiky

NOVÉ ZÁMKY

GALÉRIA UMENIA

Kamil Varga – do 26. 3., významný slovenský fotograf, príslušník generácie Nová slovenská vlna, dominantnou témou jeho tvorby je téma ľudskej podstaty, experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami, bude sa prezentovať dielami z rokov 1995-2010. • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka

KINO MIER

Pavol Rapavý: Astronomické úlovky – do 28. 2. od 8.00 do 16.00 h, objekty a úkazy vesmíru na fotografiách

Stanislav Kaniansky: Dotyky s hviezdami - 28. 2. o 17.30 h, školy o 9.00 a 11.00 h, film, rozhovor, prednáška, ukážky prístrojov a pozorovanie oblohy ďalekohľadom

Voda – kolíska života a prameň zdravia – 3. – 31. 3. od 8.00 do 16.00 h, výstava, sprievodný program pre skupiny: filmová projekcia s tematikou vody, náučné aktivity pre deti a mládež

MÚZEUM J. THAINA

• Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)

ŠAĽA

SD VEČA

Zumba - každý utorok a štvrtok v mesiaci od 18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h

1. Reprezentačný ples TK Jumping - 5. 3. od 20.00 do 04.00 h

BARU BARU

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 14. 3. o 18.00 h (pondelky)

DK

Výstava prác žiakov ZUŠ Šaľa - 1. – 31. 3. od 9.00 do 12.00 h str-pi a od 19.00 do 20.00 h str-ne

Večer s filmovou hviezdou: Leonardo DiCaprio - 4. 3. od 18.00 h do 01.00 h, Núdzový východ, Počiatok, Prekliaty ostrov, v DK Šaľa, foyer DS

KS VEČIERKA

Hračkovňa - 4. 3.od 15.00 h

SEREĎ

KINO NOVA

FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble, kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do 21.00 h

Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h

Sudoku – každý nepárny piatok o 17.00 h

DK

Joga v dennom živote – každú stredu od 18.00 do 20.00 h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých

MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA

Exponát mesiaca Prepravné doklady a lodný kufor Argentína - Slovensko

Iní Donovia Quichotovia - výstava plagátov španielskych dizajnérov, potrvá do 31. 3.

Prehistória seredského regiónu

Hrad Šintava

Dobové fotografie Serede

Lapidárium s barokovými sochami

Výstavy:

Archeologický výskum hradu Šintava

Atrakcie: Model kaštieľa s parkom – vízia budúcnosti

ZMENA otváracích hodín: október – apríl: ut–so 9.00 – 17.00 h, máj – september: ut–so 10.00 – 18.00 h

OBRADNÁ SÁLA MsÚ

Ako (asi) gróf Karol Esterházy prestaval seredský kašieľ - 4. 3. o 18.00 h, prednáška Mgr. Petra Budaya, organizuje Mestské múzeum v spolupráci OZ Vodný hrad Sereď

LEVICE

REŠTAURÁCIA L+L PEREC

Ples zdravotne postihnutých - 4. 3. o 19.00 h, do tanca hrá hudobná skupina Song


DK ŽELIEZOVCE

Tajomstvo života - 5. 3. o 10.00 h, kreatívne programy, odborné prednášky, poradenstvo

MsKS

Vyhlasuje súťaž Čepček v detskom ľudovom speve a X. ročník súťaže amatérskych spevákov ľudových piesní Perlová parta - prihlásiť sa možno do 28. 3.

CK JUNIOR

Výstava výtvarných prác Zlatici Smitsovej - 28. 2. - 11. 3. od 10.00 do 16.00 h

KAPITÁNSKA BUDOVA, DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ
Hodnoty - vedecká hračka, Homo Novum
- zrod nových dynastií v 16. storočí - 3. 3. o 14.00 h, otvorenie dvoch výstav


ŠPORTOVÁ HALA

Hana Zagorová a Petr Rezek - 24. 3. o 19.00 h, koncert

ŠURANY

MESTSKÉ MÚZEUM - SYNAGÓGA
Milan Rastislav Štefánik - astronóm, vojak, politik - 3. 3. - 12. 5., výstava zapožičaná z Vojenského historického múzea Piešťany

Kultúrne zariadenie Šurany – Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója – stála výstava fotografií Deža Németha z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas – výstava odevov • Stála expozícia o dejinách mesta

Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola

GALANTA

MsKS

Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 15. 3. o 18.00 h (utorky v Mosquito bare)

Pilates - cvičenie pre boľavý chrbát – 3. 3. o 17.30 h

Old School Brothers: Z ulice hore - 4. 3. od 19.00 h

MsÚ

Szabó Béla: Bakonský les - 1. - 31. 3., prezentácia tvorby umeleckého fotografa z Győru

GOS

Marec: Audio 2011 - okresná súťaž zvukových nahrávok

Dielňa detskej dramatickej tvorivosti - každý piatok od 14.30 do 17.30 h

ZŠ OKRES GALANTA

Kriminalita mládeže, Alkohol a mládež - prednáškové cykly pre žiakov ZŠ

RENESANČNÝ KAŠTIEĽ

Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia

Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok

História renesančného kaštieľa

Miestopis Galanty a jej okolia

Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia

Maľovaný ľudový nábytok z konca 19.storočia

Inzercia - Tlačové správy

  1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  1. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  4. Behind every successful business lies a set of skilled people
  5. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
  6. Ako sa mení dynamika firiem?
  7. Hudbou proti holorubom.
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  9. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  10. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 19 547
  2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 354
  3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 211
  4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 651
  5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 479
  6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 274
  7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 286
  8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 165
  9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 619
  10. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 4 710
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Filip Ondrušek má len 24 rokov, ale označujú ho za jedného z najtalentovanejšieho kuchárov Slovenska.

Varil v michelinských reštauráciách, aj pre arabského princa. Teraz sa usadil v Nitre, v hoteli Capital na Farskej ulici, a buduje si tu kuchyňu presne podľa svojich predstáv.


re 15 h
Radnica.

O tom, či dostane stavebná firma 265-tisíc eur, rozhodnú poslanci. Bývalý prednosta je prekvapený, že mesto nepokračuje v spore a nechráni svoje záujmy.


10 h
Finále Campri Cupu, pohárovej súťaže Oblastného futbalového zväzu v Nitre, bude v nedeľu 27. júna v Kolíňanoch.

Rišňovce a Veľký Cetín budú hrať doma.


13 h

Prehliadka otvorených pivníc spojená s degustáciou vín sa začne o 13. hodine. Akcia trvá do 22. hodiny.


16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


15 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


23 h

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


21 h

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


13. jún

Už ste čítali?