NITRA
DIVADLO ANDREJA BAGARA
Cena Pavla Straussa - 1. 3. o 17. h, odovzdávanie Cien Pavla Straussa
za trvalý prínos v oblasti kultúry a umenia, moderujú Eva Pavlíková a Štefan Skrúcaný, v programe vystúpi Lucie Bílá a Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala
1. 3. o 10.00 a 18.30 h – Lavv, Š
2. 3. o 11.00 h – Mátohy, VS
3. 3. o 18.30 h – SKD Martin: Mizantrop, VS
4. 3. o 18.30 h – Testosterón, VS
5. 3. o 18.30 h – Testosterón, VS
STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA
1. 3. o 9.30 h – Hobit, ŠT
2. 3. o 9.30 h – Najväčšie cigánstvo, VS
2. 3. o 19.00 h - Dan Bárta a Robert Balzar Trio, koncert
6. 3. o 15.00 h – Bábkové divadlo Žilina: Romaldíno a Kamila, VS, príbeh Romaldína a jeho nevlastnej sestry Kamily, medzi ktorými preskočí iskra osudovej lásky
4. 3. od 10.00 h – Oslavy 60. výročia vzniku Starého divadla Karola Spišáka: 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 h – interaktívne prechádzky po zákutiach divadla, vstup voľný
17.00 h – Seminár s Idou Hledíkovou o histórii a postavení SDKSvN v kontexte stredoeurópskej kultúry, vstup voľný
18.30 h – vernisáž výtvarnej tvorby detí na divadelnom múre, vstup voľný
19.00 h – Takí sme boli, takí sme... - galaprogram pri príležitosti 60. výročia vzniku SDKSvN spojený s vernisážou rovnomennej výstavy v Galérii Foyer, vstup na pozvánky
20.00 h – Narodeninový večierok, vstup na pozvánky
2. ročník cyklu hispánskych filmov: sekcia španielska občianska vojna - 3. 3. o 18.30 h – Los santos inocentes, režisér Mario Camus, 10. 3. o 18.30 h - La lengua de las mariposas, režisér José Luis Cuerdo, cyklus predstaví snímky v španielskom jazyku s anglickými titulkami od súčasných medzinárodne uznávaných režisérov.
CINEMAX NITRA
28. 2. – 2. 3. o 16.00, 18.20 a 20.40 h – Smrtonosná jazda 3D
28. 2. a 1. 3. o 17.00 h – Na vlásku 3D
28. 2. – 2. 3. o 15.00 h - Sammyho dobrodružstvá 3D
28. 2. – 2. 3. o 16.30 h – Skutočná guráž
28. 2. – 2. 3. o 18.40 h – Bastardi
28. 2 . – 2. 3. o 15.20, 18.10 a 20.50 h – Občiansky preukaz
28. 2. a 1. 3. o 20.20 h – Varieté
28. 2. a 1. 3. o 19.10 h – Devínsky masaker
28. 2. a 1. 3. o 20.40 h – Hon na čarodejnice
BABSKÁ JAZDA: 2. 3. o 18.30 h –Decká sú v pohode
ARTMAX: 2. 3. o 20.20 h – Imaginárium Dr. Parnassa
FILMOVÝ KLUB AULA UKF
7. 3. o 19.30 h – Počiatok, mysteriózny sci-fi triler USA/VB
8. 3. o 19.30 h – Pouta, psychotrilerový retrofilom ČR
NOVÉ ZÁMKY
KINO MIER
1. a 2. 3. o 17.00 a 19.30 h – Red: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční, akčná komédia USA
3. 3. o 19.30 h – Ja tiež, komédia Špan., Filmový klub
5. 3. o 17.30 a 6. 3. o 15.00 a 17.00 h - Gnomeo a Juliet, rodinný film USA/VB
5. a 6. 3. o 19.30 h – Zámena, romantická komédia uSA
ŠURANY
KINO HVIEZDA
5. a 6. 3. o 18.00 h – Na vlásku, animovaná rodinná komédia USA
ŠAĽA
DK
2. a 3. 3. o 20.00 h – Scott Pilgrim proti zvyšku sveta, komédia USA
5. a 6. 3. o 20.00 h – Turista,romanticko-akčná komédia USA/Fr.
LEVICE
KINO JUNIOR
1. a 2. 3. o 18.30 h – Habermannov mlyn, dráma ČR/SRN/Rak.
3. 3. o 19.00 h – Vojdi do prázdna, film Fran./Nem./Tal., Filmový klub Otáznik
4. - 6. 3. o 15.30 h - Sammyho dobrodružstvá, animovaný rodinný film Belg.
4. - 6. 3. o 18.30 h – Američan, akčný film USA
SEREĎ
KINO NOVA
2. a 3. 3. o 19.00 h – Užívaj si, ako sa len dá!, romantická komédia USA
4. – 6. 3. o 19.00 h - Občiansky preukaz, trpká komédia ČR
NITRIANSKA GALÉRIA
Tvoriť môže každý! - 1. 3. – 4. 6., cyklus výtvarných dielní vzdelávacieho programu pre hendikepované deti, Farebná galéria a Ateliér NG, lektorka: Elena Tarábková
Zviera - 1. 3. – 5. 6., výstava zo zbierok Nitrianskej galérie k 3. ročníku vzdelávacieho programu Tvoriť môže každý!, Farebná galéria NG, kurátorka: Elena Tarábková
AVO AVO: Feminist Funeral – Bunker NG, kurátor Marián, potrvá do 13. 3., AVO AVO - Katarína Boborová a Emília Rigová je antifeministické duo, ktoré bojuje proti diskriminácii mužov a nefeministických autoriek. Členky skupiny, ktoré v roku 2010 ukončili doktorandské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici, nastavujú zrkadlo feministickým autorkám a štylizujú sa do polohy asexuálnych bytostí vystupujúcich v strednom rode. Používaním pracovných overalov pri ich performanciách svoju ženskosť zámerne potláčajú.
Alexandra Fazekašová a Petra Ševčíková: Strata bezpečia – Salón NG, kurátorka: Marta Hučková, potrvá do3. 4., absolventky VŠMU sa vo svojej tvorbe zaoberajú problematikou krízy subjektu - ženy - maliarky – človeka, ich výpoveď je plynulým presahom od klasickej maľby do objektovej, s využitím autorských techník
Viliam Slaminka: Ver mi, nie dvermi – Galéria mladých NG, kurátor: Omar Mirza, potrvá do 20. 3., výstava predstavuje mladého slovenského výtvarníka, ktorý hlavné zdroje inšpirácie nachádza v komiksoch, populárnej kultúre a filmoch. Jeho tvorba sa vyznačuje hľadaním nových možností maľby, napr. posunom obrazu do priestoru
Ateliér NG - výtvarný ateliér s ponukou výchovno-vzdelávacích programov, tvorivých dielní a iných zaujímavých aktivít pre MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ. Bližšie informácie na www.nitrianskagaleria.sk alebo u galerijného pedagóga Eleny Tarábkovej / pedagog@nitrianskagaleria.sk
Ateliér Mladý tvorca - výtvarná tvorba k aktuálnym výstavám v ateliéri pre jednotlivcov od 8 do 25 rokov, každý štvrtok od 15. do 18. h. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk
Pastelkovo - Výtvarný ateliér pre najmenších je otvorený každý utorok od 14. do 15.45 h pre deti od 4,5 do 8 rokov. Bližšie informácie: pedagog@nitrianskagaleria.sk
CVŽV LUŽIANKY
Marián Mikloš: Obrazy a sochy – Genius loci – výstava, potrvá do konca marca, kurátorka: Marta Hučková
ZUŠ JOZEFA ROSINSKÉHO
Interný spevácky koncert - 10. 3. o 17.30 h v koncertnej sále ZUŠ
SYNAGÓGA
S radosťou pre vás La Gioia - 6. 3. o 18.00 h, spevácke trio Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník interpretuje populárne piesne v štýle belcanta, koncert k MDŽ
Ildikó Botková a Peter Buday: Hranica – kresby a maľby, potrvá do 10. 4.
Stále výstavy:
Osudy slovenských židov – expozícia holokaustu
Shraga Weil: Grafika
PONITRIANSKE MÚZEUM
Kríza súčasnej demokracie alebo možnosti jej ďalšieho rozvoja? – 3. 3. o 17.00h, beseda s M. A. Húskom, organizuje Bernolákova spoločnosť a Spoločnosť priateľov staroslávnej Nitry
Ján Širka: Obrazy z Kovačice – do 20. 3., predajná výstava insitnej tvorby jedného z mladších príslušníkov insitných umelcov z Kovačice
Inaugurácia poštovej známky Veľká noc 2011 spojená s vernisážou diel autorky známky akademickej maliarky Júlie Piačekovej - 4. 3. o 17.00 h, potrvá do 20. 3.
Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu, predstavuje vyše 2100 unikátnych archeologických nálezov od doby kamennej až po 18. storočie z územia celého Slovenska
Nitriansko v zrkadle dejín - najvýznamnejšie archeologické nálezy z Nitry a širokého okolia
Život v lesných a vodných biotopoch - dermoplastické preparáty cicavcov a vtákov z nitrianskeho regiónu
Každý pondelok o 14.30 h - Klub paličkovanej čipky
Každú párnu nedeľu o 10.00 h - stretnutie členov Slovenskej numizmatickej spoločnosti
KRAJSKÁ KNIŽNICA KAROLA KMEŤKA
Informačné výchovy pre študentov SŠ podľa požiadaviek - celý mesiac, úsek odbornej literatúry pre dospelých a hudobný úsek, Fraňa Mojtu 18
Priebežne:
Čítajte s nami - 11. ročník čitateľskej súťaže pre 2., 3. a 4. ročníky ZŠ, informačné výchovy pre prihlásené triedy, Fraňa Mojtu 18 a pobočka Klokočina
Ja som prvák, ty si prvák - slávnostné privítanie žiakov 1. ročníkov v knižnici, Fraňa Mojtu 18
Prvýkrát v hudobnej posluchárni – 1. 3. o 9.00 h, informačná výchova,
určené pre 1. ročník ZŠ, Fraňa Mojtu 18
Knihy, knižky, knižočky – 1. 3. o 11.00 h, rozprávanie o vzniku a dôležitosti kníh, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18
Ide pieseň dokola – 2. 3. o 9.30 h, počúvanie audio nahrávok detských piesní,
určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18
Prvýkrát v knižnici - 2. 3. o 9.30 a 10.30 h, určené pre MŠ, pobočka Klokočina
Tri prasiatka – 2. 3. o 10.00 h, dramatizácia rozprávky, určené pre MŠ, Fraňa Mojtu 18
Kráľ slovenských rozprávok a povestí – 2. 3. o 11.00 h, hovorená bibliografia zo života a tvorby Pavla Dobšinského, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18
Kto sa schoval pod hríbik? – 3. 3. o 9.00 a 10.30 h, dramatizácia ruskej rozprávky, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina
Kráľ slovenských rozprávok a povestí – 4. 3. o 8.00 h, hovorená bibliografia zo života a tvorby Pavla Dobšinského, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18
Zvieratká v hudbe – 4. 3. o 8.00 h, C. Saint-Saëns a jeho Karneval zvierat, hudobné ukážky spojené s videoprojekciou, určené pre I. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18
V prírode sa nenudím – 4. 3. o 8.45 a 13.30 h, rozprávanie o knihe Ruda Mórica Z poľovníckej kapsy, určené pre I. a II. stupeň ZŠ, Fraňa Mojtu 18
Poznáte rozprávky Pavla Dobšinského? – 4. 3. o 9.00 h a 10.00 h, čítanie úryvkov z rozprávkových knižiek, určené pre I. stupeň ZŠ, pobočka Klokočina
CVČ DOMINO
Fašiangový karneval pre deti z Nitry a okolia – 6. 3. o 15.00 h v hlavnej budove
KOS
Javiskový sen - 28. 2. od 9.00 h, regionálna prehliadka detskej dramatickej tvorivosti, scénických miniatúr a divadla dospelých hrajúcich pre deti v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre
AMFO – výstavafotografických prác regionálnej súťaže amatérskych fotografov, potrvá do 11. 3.
Hviezdoslavov Kubín - 2. 3. o 9.00 h, súťaž v prednese poézie a prózy detí, spádové koloVráble – ZŠ s MŠ Sídlisko Lúky
Ľudové a súčasné remeslá
Fašiangová maska - 2. a 7. 3. o 14.00 h, tvorivé dielne pre organizované skupiny detí, zhotovia si originálnu masku z koženky, peria, kožušín
Domáce zvieratká - 3. a 8. 3. o 9.00 h, modelovanie zo slaného cesta
Výtvarné dialógy - 4. 3. o 16.00 h, stretnutie priateľov výtvarného umenia na tému Biblioterapia
Zápisy kurzy:
Orientálny tanec I. a II. stupeň – 7. 3. o 16.00 – 16.30 h
Kurzy
Joga - každý pondelok o 16.00, každý utorok o 16.00 a 17.30 h
Orientálny tanec začiatočníčky - každý pondelok o 16.30 h
Relaxačné cvičenia - každý utorok o 13.30 h
Kluby
Šach - každý utorok o 15.30 h deti, o 16.30 h dospelí
Fotoklub - 3. 3. o 17.00 h
Výtvarné spektrum - súťaž pre neprofesionálnych výtvarníkov, uzávierka 28. 2.
CENTRO NITRA
Tvorivé dielne - každú nedeľu od 15.00 do 18.00, 6. 3.- lietajúca sova
VALAŠSKÝ ŠENK
Divné semená – 28. 2. o 20.00 h
ZVA 12-28 Band – 3. 3. 2. o 20.00 h
MUSIC A CAFE
Soulmates – 4. 3. o 20.30 h, jazzový mainstream a broadwayský muzikál v podaní špičkových džezmenov a charizmatickej speváčky, účinkujú Monika Masarovičová, Pavol Bodnár, Jozef Brisuda, Milan Ruček
NOVÁ PEKÁREŇ
Semafor party III. – 1. 3. o 20.00 h, klubová študentská party so zoskupením Zhluk
Retro party – 4. 3.
Recording zone studio – 5. 3., hip hop a rap: Zlá Strava, Projekt Pakt, Murdop, Manifest, Sekta, Ičis & 3BEATZ (prvýkrát spoločná rap-beatbox show), Dj Lucco, Dj Ikon a Dj Jancco
FRANKIE ROCK CLUB
Každý párny týždeň vo štvrtok – Jazz o deviatej: E.G.O. Group + hostia
Reflection of Memory: Jure Tori a Enea Bari – 5. 3. o 21.30 h, akustické duo slovinský akordeonista Tori a taliansky kontrabasista Bari
ROCK KLUB NAOZZAY
Slobodná voľba, Andrejground, Chilly Práshock, 106,9 MPA - 5. 3.
ZOC MAX
Veselá angličtina pre škôlkarov a školákov - každú nedeľu o 16.00 h
Zumba párty – každý štvrtok o 18.00 h
Pečieme v Maxe – každý piatok
GALÉRIA MLYNY
Výstava fotografií – klimatické zmeny v Subsaharskej Afrike - 1. - 12. 3., otvorenie 1. 3. o 9.00 h, netradičná a inšpiratívna výstava fotografií organizovaná Slovenskou Katolíckou Charitou, obsahuje 12 panelov, ktoré vysvetľujú dopad a riziká klimatických zmien formou fotografií, mapiek a textov, ponúka príležitosť najmä pre deti a mládež dozvedieť sa o tom, aký vplyv má ich správanie na zdravie planéty
AGROKOMPLEX
Nábytok a bývanie – 8. 3. – 13. 3., 21. medzinárodný veľtrh nábytku a bytových doplnkov
Fórum dizajnu - 8. 3. – 13. 3., 14. medzinárodná výstava nábytkového dizajnu
Bytex - 8. 3. - 13. 3.
AGROINŠTITÚT REŠTAURÁCIA
Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 16. 3. o 18.00 h (stredy)
KLUB TVORIVEJ ČINNOSTI PRE SENIOROV
Pondelok – Denné centrum, Ľ. Okánika 6, 13.30 – 15.30 h
Utorok - Centrum pre seniorov, Baničova 12, 9.30 – 12.00 h
NITRIANSKA HVEZDÁREŇ
Exkurzie do astronomickej pozorovateľne –každú stredu a štvrtok o 9.00, 10.30
a 13.00 h, návštevy ohlásiť na tel. 037/653 74 49 (aj odkazovač)
Zasadnutie astronomickej rady - 3. 3. o 17.00 h
Astronomická poradňa - 3. 3. o 18.00 h
DMS
Výstava o Dolnozemských Slovákoch a stretnutie so Slovákmi z Dolnej Zeme žijúcimi, pracujúcimi a študujúcimi na nitrianskych vysokých školách - do 31. 3.
Matičný krojovaný fašiangový batôžkový bál spojený s pochovávaním basy - 5. 3. o 18.00 h
Krúžky pri DMS:
Filatelisti: utorok od 14.30 h, spevácky krúžok: štvrtok od 10.00 h
DIECÉZNE MÚZEUM
Keď písmo prehovorí – expozícia faksimilií dokumentov o najstarších dejinách kresťanstva na území Slovenska, otvorené každý deň okrem pondelka od 10. do 18. h
MISIJNÝ DOM NA KALVÁRII
Zo zberateľskej činnosti misionárov – denne od 14.00 do 18.00 h, informácie - http://www.svd.sk/misijna-animacia/misijne-muzeum.html
alebo 0904 738 968
SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM
Interaktívna výstava pre deti Na prvej koľaji pozor! - do 31. 3. 2011
Sprístupnené sú expozície: * Vývoj poľnohospodárstva od najstarších čias po stredovek * Poľnohospodárske motívy v umení * Sejba, zber a mlatba obilnín * Tradičné remeslá (spracovanie ľanu a konope, modrotlač, debnárstvo, kolárstvo, garbiarstvo, kováčstvo) * Spracovateľstvo – vývoj potravinárskeho priemyslu (vinohradníctvo a vinárstvo, pivovarníctvo, liehovarníctvo, cukrovarníctvo, konzervárenstvo, mlynárstvo, pekárstvo, olejárstvo, mäsiarstvo, mliekarstvo) * Poľnohospodárske stroje: hnacie agregáty, traktory, geple, turbíny, motory * Poľnohospodárske letectvo * Ochrana roľníckej usadlosti pred požiarom *
Ojedinelý súbor ľudovej architektúry predstavuje skanzen (múzeum v prírode): škola, mliečnica, pálenica, lisovne oleja – klasická/ľanová a strojová, voštinársky záboj, valcový mlyn, kamenný mlyn, vinohradnícky hajloch a konzum. Ostatné objekty sú prístupné len na prehliadku z exteriéru: pekáreň, salaš, zimná maštaľ, čistička osív, stupa na konope – valcová a kladivová, valcha, senníky, včelíny, ranostredoveká roľnícka usadlosť, symbolický cintorín.
Unikát: Úzkokoľajná Nitrianska poľná železnica s 3 parnými rušňami.
Zmena otváracích hodín:
Pondelok - utorok: zatvorené, streda – piatok: 9.00 – 17.00 h, vstupy o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 h,
sobota: 10.00 – 18.00 h, vstupy o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 h, nedeľa: 13.00 – 18.00 h, vstupy o 13.00, 15.00 h, mimoriadne vstupy (min. 10 osôb) je potrebné nahlásiť 2 dni vopred na tel. čísle: 0911 404 001
KAŠTIEĽ BELADICE
Prírodná galéria umeleckej keramiky
NOVÉ ZÁMKY
GALÉRIA UMENIA
Kamil Varga – do 26. 3., významný slovenský fotograf, príslušník generácie Nová slovenská vlna, dominantnou témou jeho tvorby je téma ľudskej podstaty, experimentuje so svetlom, viacnásobnou expozíciou, náročnými technickými postupmi a farebnými filtrami, bude sa prezentovať dielami z rokov 1995-2010. • Stála expozícia stredoeurópskeho umenia 16. - 20. storočia z daru akad. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej • Stála expozícia Lajosa Kassáka
KINO MIER
Pavol Rapavý: Astronomické úlovky – do 28. 2. od 8.00 do 16.00 h, objekty a úkazy vesmíru na fotografiách
Stanislav Kaniansky: Dotyky s hviezdami - 28. 2. o 17.30 h, školy o 9.00 a 11.00 h, film, rozhovor, prednáška, ukážky prístrojov a pozorovanie oblohy ďalekohľadom
Voda – kolíska života a prameň zdravia – 3. – 31. 3. od 8.00 do 16.00 h, výstava, sprievodný program pre skupiny: filmová projekcia s tematikou vody, náučné aktivity pre deti a mládež
MÚZEUM J. THAINA
• Z klenotnice ľudového umenia (národopisná expozícia) • Pamätná izba Antona Bernoláka, Gergely Czuczor (život a dielo) • Po stopách našich predkov • Praveké dejiny Svodína a dva zaniknuté kostoly v Svodíne (vysunutá expozícia)
ŠAĽA
SD VEČA
Zumba - každý utorok a štvrtok v mesiaci od 18.00 do 19.00 a od 19.00 do 20.00 h
1. Reprezentačný ples TK Jumping - 5. 3. od 20.00 do 04.00 h
BARU BARU
Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 14. 3. o 18.00 h (pondelky)
DK
Výstava prác žiakov ZUŠ Šaľa - 1. – 31. 3. od 9.00 do 12.00 h str-pi a od 19.00 do 20.00 h str-ne
Večer s filmovou hviezdou: Leonardo DiCaprio - 4. 3. od 18.00 h do 01.00 h, Núdzový východ, Počiatok, Prekliaty ostrov, v DK Šaľa, foyer DS
KS VEČIERKA
Hračkovňa - 4. 3.od 15.00 h
SEREĎ
KINO NOVA
FREE TIME CLUB: Možnosť hrať spoločenské hry (biliard, stolný tenis, človeče nehnevaj sa, scrabble, kartové hry) - každá streda a sobota od 16.00 do 20.00 h, štvrtok od 14.00 do 16.00 h, piatok od 17.00 do 21.00 h
Spoločenské hry St. Petersburg, Tibet - každá nepárna sobota od 17.00 h
Sudoku – každý nepárny piatok o 17.00 h
DK
Joga v dennom živote – každú stredu od 18.00 do 20.00 h, cvičenie jogy pre začiatočníkov aj pokročilých
MESTSKÉ MÚZEUM SEREĎ - FÁNDLYHO FARA
Exponát mesiaca – Prepravné doklady a lodný kufor Argentína - Slovensko
Iní Donovia Quichotovia - výstava plagátov španielskych dizajnérov, potrvá do 31. 3.
Prehistória seredského regiónu
Hrad Šintava
Dobové fotografie Serede
Lapidárium s barokovými sochami
Výstavy:
Archeologický výskum hradu Šintava
Atrakcie: Model kaštieľa s parkom – vízia budúcnosti
ZMENA otváracích hodín: október – apríl: ut–so 9.00 – 17.00 h, máj – september: ut–so 10.00 – 18.00 h
OBRADNÁ SÁLA MsÚ
Ako (asi) gróf Karol Esterházy prestaval seredský kašieľ - 4. 3. o 18.00 h, prednáška Mgr. Petra Budaya, organizuje Mestské múzeum v spolupráci OZ Vodný hrad Sereď
LEVICE
REŠTAURÁCIA L+L PEREC
Ples zdravotne postihnutých - 4. 3. o 19.00 h, do tanca hrá hudobná skupina Song
DK ŽELIEZOVCE
Tajomstvo života - 5. 3. o 10.00 h, kreatívne programy, odborné prednášky, poradenstvo
MsKS
Vyhlasuje súťaž Čepček v detskom ľudovom speve a X. ročník súťaže amatérskych spevákov ľudových piesní Perlová parta - prihlásiť sa možno do 28. 3.
CK JUNIOR
Výstava výtvarných prác Zlatici Smitsovej - 28. 2. - 11. 3. od 10.00 do 16.00 h
KAPITÁNSKA BUDOVA, DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ
Hodnoty - vedecká hračka, Homo Novum - zrod nových dynastií v 16. storočí - 3. 3. o 14.00 h, otvorenie dvoch výstav
ŠPORTOVÁ HALA
Hana Zagorová a Petr Rezek - 24. 3. o 19.00 h, koncert
ŠURANY
MESTSKÉ MÚZEUM - SYNAGÓGA
Milan Rastislav Štefánik - astronóm, vojak, politik - 3. 3. - 12. 5., výstava zapožičaná z Vojenského historického múzea Piešťany
Kultúrne zariadenie Šurany – Nitriansky Hrádok: Slovenská Trója – stála výstava fotografií Deža Németha z archeologického výskumu lokality Zámeček Odievanie a čas – výstava odevov • Stála expozícia o dejinách mesta
Zaujímavosť - funkčný hodinový stroj z roku 1887, ktorý pochádza zo šurianskeho kostola
GALANTA
MsKS
Kurzy kubánskej salsy pre začiatočníkov – do 15. 3. o 18.00 h (utorky v Mosquito bare)
Pilates - cvičenie pre boľavý chrbát – 3. 3. o 17.30 h
Old School Brothers: Z ulice hore - 4. 3. od 19.00 h
MsÚ
Szabó Béla: Bakonský les - 1. - 31. 3., prezentácia tvorby umeleckého fotografa z Győru
GOS
Marec: Audio 2011 - okresná súťaž zvukových nahrávok
Dielňa detskej dramatickej tvorivosti - každý piatok od 14.30 do 17.30 h
ZŠ OKRES GALANTA
Kriminalita mládeže, Alkohol a mládež - prednáškové cykly pre žiakov ZŠ
RENESANČNÝ KAŠTIEĽ
Hmotné doklady osídlenia Galanty a jej okolia
Výber z archívnych prameňov a múzejných zbierok
História renesančného kaštieľa
Miestopis Galanty a jej okolia
Meštianska bytová kultúra z konca 19. storočia
Maľovaný ľudový nábytok z konca 19.storočia
Autor: če