J.J. si užíval post pivota

Po basketbalovom derby Nitry s Komárnom vládla spokojnosť v domácom tábore. „Nitra má rozumného trénera. Do druhého polčasu zavreli „hrušku“ a prinútili nás strieľať zvonka,“ priznal strelecký líder Riekeru „Kino“ Burrows.

J.J. Montgomery mal istý čas na starosti aj najnebezpečnejšieho hráča Komárna "Kina" Burrowsa.J.J. Montgomery mal istý čas na starosti aj najnebezpečnejšieho hráča Komárna "Kina" Burrowsa. (Zdroj: Štefan Balek)

Pavel Bosák nenastupoval do zápasu v základnej zostave, napriek tomu sa stihol stať najlepším strelcom zápasu. „Prečo som nebol v základe, sa treba spýtať trénera. Neviem, či ma chcel potrestať za to, že hnevám ako malé dieťa. Montgomery a Lehman sú dobrí hráči, takže nemám problém ísť z lavičky. Ale bol som pripravený, že keď tam pôjdem, musím to „urvať“. Som rád, že to dnes vyšlo,“ rozhovoril sa s 24 bodmi útočný ťahúň Nitry pri víťazstve nad Komárnom (74:52).

Z výhry má radosť

V sobotu nehral Bosák v Leviciach kvôli trestu za tri technické chyby, ale v stredu večer sa necítil byť veľmi oddýchnutý. „Možno som mal väčšiu chuť. Oddýchnutý veľmi nie som, skôr unavený, lebo všetci hráči zo základnej rotácie hráme okolo 30 minút na zápas. Ale vedel som, že musíme vyhrať. Po niekoľkých prehrách bola v klube ťažšia atmosféra. Ale ja chápem šéfov klubu, že chcú víťazstvá. Ja takisto, každý športovec chce vyhrávať. Porazili sme Komárno o dvadsať a ja mám z toho radosť,“ povedal český strelec.

Za rozhodujúce považoval, aby Nitra ubránila komárňanský „pick-en-roll“. „Zo začiatku dal z toho Burrows desať bodov, preto viedli, ale potom sa v tom utápali. My sme ich hru prečítali, dal som tam nejaké strely, celkovo sme dovolili Komárnu dať len 52 bodov, takže je to dobré,“ netajil spokojnosť.

Pavel Bosák v sobotu v Leviciach nehral pre trest za tri technické chyby, v stredu už bol najlepším strelcom Nitry proti Komárnu. FOTO: ŠTEFAN BALEK

Aj Pavel by veľmi rád zakončil základnú časť na prvej priečke tabuľky. „Potrebovali sme zo štyroch zápasov získať dve výhry, jednu už máme. My však máme šancu uspieť aj v Prievidzi, aj v Žiline, aj doma so Spišskou. Určite chceme ísť do play-off z prvého miesta,“ zdôraznil „Bosi“.

Potešilo ho, že do tímu pribudol krajan Stanislav Votroubek. „Standa je dobrý, normálny chalan, poznáme sa z Prostějova, kde sme spolu rok hrali. Okrem mňa v našom mužstve málokto vie strieľať z diaľky, Standa má dobrú ruku, pomôže nám. Celá liga o nás vie, že na nás platí zóna, ale keď je tu Standa, musia to trochu inak riešiť,“ zakončil Pavel.

Burrows: Kruno nám pomôže

Jaraun „Kino“ Burrows začal zápas impozantne, ale každou štvrtinou jeho ofenzívny výkon klesal. Za prvý polčas dosiahol 18 bodov, v druhom len tri. Komárno odštartovalo zápas výborne, ale potom sa niekde zaseklo. „Stratili sme koncentráciu, prestali sme byť agresívni v obrane. A hlavne počas celého zápasu sa nám nedarili trojkové strely, celému nášmu tímu. Nitra má rozumného trénera, do druhého polčasu „zavreli“ podkošové územie, prinútili nás strieľať zvonku a to nebola dnes naša parketa,“ povedal najlepší strelec Komárna v zápase i v sezóne.

Aký dojem naňho urobil nový tréner Krunoslav Krajnovič? „Mám z neho výborný pocit. Môže stabilizovať náš tím. Je tvrdý, agresívny a môže zvýšiť úroveň našej hry,“ dodal Burrows.

Jaraun "Kino" Burrows strelil (13) za prvý polčas 18 bodov, v druhom už iba tri. FOTO: ŠTEFAN BALEK

Montgomery sníva o titule

Dobrú streleckú formu opäť potvrdil krídelník Nitry J.J. Montgomery. Navyše, zabral aj v obrane. V druhom polčase dostal do „opatery“ lídra Riekeru Burrowsa a hoci je od neho o 9 cm nižší, veľa mu toho nedovolil.
„Rád bránim hráčov, ktorí hrajú fyzický basketbal. Nemám s tým problém. Hrať na Burrowsa bola pre mňa výzva, užíval som si to. Myslím že, sme odviedli proti nemu výbornú prácu a v druhom polčase sme mu dovolili iba pár bodov,“ pochvaľoval si Američan v drese Nitry.

Keď si jeho tím vybudoval 10-bodový náskok, siahol tréner Komárna Krajnovič v polovici tretej štvrtiny k veľmi nízkej zostave. Domáci lodivod Urban opätoval rovnakou mincou a zrazu bol J.J. akoby v pozícii pivota Nitry.
„Bol som veľmi prekvapený z tejto situácie. Náš tréner ma však pozná a vie, že môžem hrať proti komukoľvek, je jedno, či na pozícii dva, tri, štyri alebo päť. Mal som aspoň dostatok priestoru na ofenzívne doskoky, bolo to fajn,“ usmieval sa Jerome.

Za kľúč k víťazstvu považoval obranu. „Naposledy v Leviciach sme zle bránili. Dnes sme však dovolili Komárnu len niečo cez 50 bodov. S obranou môžete vyhrať titul. My máme dostatok skórerov, nemáme problém v útoku. Pracujeme tvrdo a máme šancu vyhrať titul, veríme tomu,“ dodal 20-bodový J.J. Montgomery.